Наказ висуватися пролунав по радіозвʼязку на світанку 6 серпня. Рядовий 80-ї бригади Сергій одним із перших вийшов з-під прикриття лісу. На момент, коли його підрозділ під постійним танковим вогнем перейшов на територію Росії, кордон уже був значною мірою зруйнований.
Видання The Economist оприлюднило нові подробиці планування Курської операції, поговоривши з військовими, які беруть у ній участь, а також із джерелами, наближеними до головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
“Вимальовується картина зухвалої азартної гри, породженої відчаєм, яка розгорталася у великій таємниці”, — пише видання.
Солдати 82-ї бригади, другої з чотирьох, які брали участь у першому штурмі, кажуть, що після початкової ейфорії бої стають все більш інтенсивними.
Як пише видання, швидко просунутися вглиб території українським силам допомогла інформаційна тиша під час планування операції, прикриття безпілотниками та “маневрові атаки”, коли невеликі підрозділи досліджували вразливі місця, а потім застосовували більш важку зброю.
Як розроблялася Курська операція
Розглядалося кілька сценаріїв наступу на найслабші місця у російській лінії оборони — удар по Брянській області на півночі, наступ у Курській області та поєднання двох чи більше атак.
Головна мета полягала в тому, щоб відвести російські війська від Донбасу та здобути козирі для будь-яких майбутніх переговорів.
Генерал Сирський тримав свої плани в секреті, ділячись ними лише з вузькою групою генералів і силовиків. Він спілкувався з президентом сам на сам, без участі штабу. Значну частину розвідки виконували армійські частини, а не ГУР, яке підключили пізніше, пише The Economist.
Західних союзників також навмисно залишили в невіданні, стверджує джерело видання.
“Захід зірвав дві попередні операції Сирського. Про одну стався витік росіянам, іншу наказали перервати”, — цитує видання джерело, наближене до головкома.
Мінімум комунікації дозволив українцям розпочати атаку до того, як росіяни зрозуміли, що відбувається.
“Вони усвідомлювали, що щось може статися, але припустили, що нам знадобиться дозвіл американців на таку сміливу операцію”, — цитує видання українське джерело.
Початок операції
Генерал Сирський ввів росіян в оману, приховавши прибуття своїх найбільш загартованих дивізій.
У прикордонні ліси під приводом оборони від російського нападу на Суми стягнули підкріплення.
Водночас в українських ЗМІ з’явився наратив про вторгнення Росії. “Ротація відбулася десь за півтора тижня до початку Курської операції, — згадує співрозмовник The Economist. — Росіяни продовжували вірити, що ми просто захищаємо кордон”.
Автор фото Getty Images
Самі військові почали підозрювати, що відбувається щось велике, на початку серпня, коли їм раптово видали спорядження: нові каски з інтегрованими навушниками, нові автомати.
80-та бригада почала підготовку до другої хвилі наступу. Генерал Сирський зберіг більшість своїх атакуючих сил для цієї другої лінії, тому, можливо, Росія спочатку вважала прорив не надто серйозним.
Українські військові розповіли виданню, що не повірили своєму командиру, коли той розповів їм про плани.
“Ми жартували, що це не 1 квітня. Командир лише посміхнувся, знаючи, що ми не здогадуємося, що нас чекає”, — цитує військового The Economist.
Відповідь Росії посилюється
Тепер відповідь з боку Росії відчувається сильніше, а з втратою елемента несподіванки просування українців сповільнилося. Втрати зростають. Росіяни посилили свою лінію оборони краще підготовленими підрозділами, зокрема морською піхотою та спецназом.
Президент Зеленський як і раніше наполягає на максимальному прогресі, цитує видання джерело в Генштабі. Останніми днями розширений український контингент із 10-20 000 солдатів зосереджений на встановленні контролю над південним берегом річки Сейм на північний захід від Суджі.
16 серпня українські ракети знищили міст через Сейм у селі Глушкове. А 18 серпня ВПС України заявили, що підірвали ще один міст через Сейм.
Утім, довгостроковий успіх чи невдача операції залежатиме значною мірою від того, як на неї відреагує Росія.
Схоже, що Москва дотримується подвійного підходу: чинити активніший опір на Курщині і продовжувати тиск на вздовж лінії фронту на Донбасі, припускає The Economist.
Утім, удар по Курщині змусив таки Росію відвести частину військ з Донбасу. Джерело в українському уряді повідомило видання, що військова активність у Донецькій області знизилася з 16 серпня.
Однак є великий виняток — Покровськ, місто, куди Росія впевнено просувалась перед проривом ЗСУ на Курщині і де вона продовжує інтенсивно тиснути.
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.