Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Тігіпко хвалить владу: “Ми на правильному шляху”

[18:58 25 октября 2017 года ] [ finbalance, 24 жовтня 2017 ]

“Прийшла команда, зробила частину реформ. До речі, я вважаю, сьогодні недоціонені в країні, тому що зробили важкі речі.”

Власник “Таскомбанку” та “Універсал Банку” Сергій Тігіпко, якого навесні поточного року в ЗМІ називали одним з кандидатів на посаду глави НБУ через близькість до Президента, в ході Українського банківського форуму CIS bankers (відбувся на минулому тижні) таким чином описав своє бачення економічної та політичної ситуації в Україні (нижче — пряма мова):

“Макроекономічна стабільність досягнута. МВФ у цьому завжди був дуже сильним. В Україні це робилося вже кілька разів. Потрібно віддати належне і НБУ, і Кабміну — в складній ситуації достатньо швидко змогли досягнути стабільності і гривні, і цінової стабільності. На сьогодні не бачу, що вплинуло б, аби ця макроекономічна стабільність пішла.

Ми розраховуємо на зростання ВВП. 2-3% буде. Цьому сприяють, передусім, зовнішні ринки. Бачимо, що метал зростає, зерно зростає. Основні країни, куди експортуємо продукцію, — зростають. Світова економіка в цілому теж добре зростає. Цей тренд для нас важливий.

Внутрішній ринок теж стає хорошим драйвером. Реальний доходи населення з початку року — плюс 17%. І це уряд тільки-тільки взяв під контроль бюджет, а в них починається політичний цикл. Це будуть зростати пенсії і т.д.

Третя складова — приватний сектор дуже суттєво стимульований безвізом. Раніше в нас була проста філософія — є технологія, є 10 осіб, які можуть вручну це зробити, і ми завжди брали 10 чоловік. Зараз ми вже повинні орієнтуватися на польські заробітні плати, і це теж буде стимулювати внутрішній ринок.

2-3% [зростання ВВП] — це багато чи мало? Всі говорять 5, 7 і т.д. Я вважаю — не було б гірше. Як тільки криза, всі стиснулися. Так, сьогодні ми не заробляємо, як в 2006, 2007 роках, тим паче в доларах. Але сьогодні можна розвиватися, можна рухатися вперед.

Політична ситуація. Мене дивує реакція, особливо колег в бізнесі. Чого ми чекаємо? Якої стабільності хочемо? Я вважаю, потрібно радіти тому, що відбувається сьогодні. Будь-яка централізація, будь-яка стабільність для молодої демократії — це великий мінус. Ми — молода демократія, у нас постійно будуть відбуватися ці процеси. І дякувати Богу. Це ознака, що ми на правильному шляху.

Прийшла команда, зробила частину реформ. До речі, я вважаю, сьогодні недоціонені в країні, тому що зробили важкі речі. Повірте мені, з моїм досвідом, я розумію, як це робити, що це таке тарифи, що таке хай не повна, але пенсійна реформа. Але як тільки починають в якихось речах заїдатися, відразу виникає внутрішня опозиція, і починається політичний тиск.

Сподіваюся, що грубих помилок не буде, що вибори пройдуть вчасно, і на цю ситуацію ми дивимося не як на знак мінус, а як знак плюс для економіки в коротко- і середньостроковій перспективі.

Що стосується банківського сектору, то ми не очікуємо значного зростання. Він почне потихеньку з’являтися, тому що з’являється певний апетит. Але на мій погляд, немає умов, які б сприяли, за рахунок чого можна зростати.

У держбанків закінчуються можливості для докапіталізації, і постійно діставати такі суми з бюджету буде складніше і складніше. Їх уже на найближчі три роки особливо й немає. З прибутками не особливо розгорнешся. Дай Бог закрити проблеми, які є.

Західні банки могли б бути дуже сильним драйвером, у т.ч. російські. У 2005-2007 роках була велика гонка, всі хотіли в трійку, всі хотіли об’єми давати, а це означає інвестиції та економічне зростання. Але сьогодні таких умов немає.

Можу віддати належне владі в прийнятті цілої низки правильних рішень. У плані банківського сектору — явна недооцінка.

Інвестиції повинні початися зі зростання банківського кредитування. Для цього, передусім, потрібний захист прав кредиторів”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.