Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

США заявили про передачу Іраном ракет Росії. Тепер до Києва їде делегація із важливим повідомленням

[07:40 11 сентября 2024 года ] [ BBC News Україна, 10 вересня 2024 ]

Іран передав Росії балістичні ракети малої дальності для війни проти України, підтвердив держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції з очільником британського МЗС Девідом Леммі в Лондоні, передає Washington Post. Чиновники також заявили, що днями разом відвідають Київ.

 Іран передав Росії балістичні ракети малої дальності для війни проти України, підтвердив держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції з очільником британського МЗС Девідом Леммі в Лондоні, передає Washington Post. Чиновники також заявили, що днями разом відвідають Київ.

За словами Блінкена, нові санкції проти Тегерана — неминучі, включно із заходами проти іранської державної авіакомпанії Iran Air.

“Ми попереджали Тегеран публічно, ми попереджали Тегеран приватно, що цей крок призведе до небезпечної ескалації. Сполучені Штати оголосять про нові санкції щодо Ірану”, — сказав Блінкен.

Він не повідомив, коли саме ракети відправили в Росію, але наголосив, що РФ вже отримала партії цих ракет і, ймовірно, використає їх протягом кількох наступних тижнів.

Як пише видання, Москва шукає джерела поповнення своїх запасів по всьому світу. Й іранські ракети поновлять арсенал Кремля у переломний момент російсько-української війни, коли ЗСУ поволі просуваються на Курщині, але стикаються з невдачами на сході України.

Як пише видання, Іран постачає Москві ударні безпілотники, але донедавна утримувався від надання потужнішого озброєння, вочевидь, з огляду на попередження США та ЄС про те, що це спричинить хвилю болючих санкцій.

На думку авторів статті, нинішній крок Ірану ще більше посилює перегрупування глобальних гравців, прискорене вторгненням Росії в Україну в лютому 2022 року. Це об'єднало супротивників Америки — Росію, Китай та Іран — у згуртовану групу, що прагне потіснити вплив США на світовій арені.

До війни, як вказують автори публікації, жодна з цих країн не була дружньою до Вашингтона, але їхня недовіра одна до одної не давала ефективно працювати разом.

В Ірані змінився президент, який заявив про більш поміркований підхід до співпраці з Вашингтоном і Європою. Надання Росії ракет суперечить цим намірам, оскільки європейські країни не терплять дій, що схиляють баланс на бік Москви, пише видання.

Український правоохоронець досліджує уламки іранського дрону “Шахед-136”, що атакував інфраструктурний об'єкт в Харкові 6 жовтня 2022 року

Автор фото Reuters

Іранські безпілотники стали вагомим чинником в російсько-українській війні. Але від надання потужнішого озброєння Іран ще донедавна утримувався

Минулого тижня CNN і Washington Post з посиланням на джерела писали про передачу Іраном балістичних ракет малої дальності Росії для застосування в бойових діях. Однак офіційних заяв влади не було.

Іран і Росія відкидають звинувачення про постачання ракет з Тегерана.

У Кремлі назвали публікації ЗМІ на цю тему “не завжди правдивими”. За словами прессекретаря російського президента Дмитра Пєскова, Москва і Тегеран розвивають співробітництво і діалог у різних сферах, “включно з найчутливішими галузями”, і будуть “продовжувати це робити в інтересах народів наших двох країн”.

Офіційний представник МЗС Ірану Насер Канаані теж відкинув звинувачення. Він наголосив, що неодноразові заяви про потенційні поставки ракет до Москви є безпідставними і наслідують певні політичні інтереси низки західних країн.

Реакція України на заяви про іранські ракети

На пресконференції в Києві у вівторок український прем'єр Денис Шмигаль заявив, що повідомлення про те, що Росія отримала балістичні ракети з Ірану, “викликають у нас серйозне занепокоєння”.

Минулого тижня Шмигаль повідомив, що українська розвідка отримала інформацію, що росіяни вже готують нові атаки ракетами та дронами по об'єктах української енергосистеми.

За його словами, відключення електрики важко даються звичайним цивільним, але коли вони зачіпають економіку й оборонний сектор, це стає “загрозою нашій національній безпеці”.

Ракета Fateh-110, яку, за даними західних ЗМІ, Іран планував передати РФ

Автор фото Getty Images

Ракета Fateh-110, яку, за даними західних ЗМІ, Іран планував передати РФ

Очільник офісу президента Андрій Єрмак вважає, що анонсованих санкцій США проти Ірану за постачання балістичних ракет до Росії — недостатньо.

“Санкції [...] — це добре. Але також потрібен дозвіл на застосування західної зброї по воєнних цілях на території рф, надання більш далекобійних ракет, і посилення нашої ППО”, — написав Єрмак у телеграмі.

Леммі та Блінкен їдуть в Україну

На спільній пресконференції в Лондоні 10 вересня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі та держсекретар США Ентоні Блінкен оголосили, що вже цього тижня вони відвідають Україну.

“Сьогодні я можу підтвердити, що цього тижня ми з Тоні поїдемо до Києва — перший спільний візит такого роду за більш ніж десятиліття. Ми є найближчими союзниками, тому я радий, що ми подорожуватимемо разом, демонструючи нашу відданість Україні”, — підкреслив Леммі.

Пізніше Держдепартамент США конкретизував дату візиту — 11 вересня.

Західні політики часто бувають в Україні від початку повномасштабної війни, однак у більшості випадків про їхні візити заздалегідь не оголошують із міркувань безпеки.

За словами Блінкена, вони хочуть почути від українського керівництва про їхні поточні потреби та цілі. Він зазначив, що візит відбувається у “критичний момент для України”.

Кореспондентка американського видання Axios у конгресі США Джулігрейс Бруфке заявила, що Блінкен і Леммі їдуть до Києва, щоб озвучити дозвіл на удари по території Росії далекобійними ракетами ATACMS.

У себе в соцмережах вона написала, що таку інформацію повідомив їй голова Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол.

Раніше Блінкен заявив, що 13 вересня президент США Джо Байден обговорить із прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером дозвіл Україні завдавати ударів по Росії далекобійною зброєю.

Україна давно вимагає від Заходу дозволу на використання ракет великої дальності для знищення цілей у глибині РФ, але, як днями заявив Володимир Зеленський, “у партнерів поки що немає консенсусу стосовно зняття відповідних обмежень”.

Незабаром Зеленський, як очікується, вирушить до США, де візьме участь у щорічній зустрічі лідерів держав у рамках Генеральної асамблеї ООН.

Він також заявив, що сподівається представити Байдену “план перемоги”, одним з елементів якого є наступ української армії в Курській області.

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.