Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Нотр—дам де апчхи

[08:44 06 августа 2009 года ] [ Україна молода, №142, 6 серпня 2009 ]

Вірус пробирається в Україну: четверо наших підхопили “свинячий грип” у католицькій святині.

Щорічно монастир Нотр—дам де ля Салетт у Французьких Альпах відвідують тисячі паломників із різних країн світу. Згідно з переказом, саме в Салетт в 1846 році Богоматір явилася перед двома маленькими пастухами: 11—річним хлопчиком та 14—річною дівчинкою. Через деякий час на тому місці утворили католицьку місію, що дала основу майбутньому прекрасному храму. І це ж треба, що саме у французькому високогірному соборі Богородиці прочани з України примудрилися підхопити рідкісну для України інфекцію — вірус A H1N1.

Заразилися у церкві?

Газета зателефонувала до церкви Нотр Дам де ля Салетт і дізналася, що вірус грипу A H1N1 підхопили чотири молоді українки. “Паломниці приїхали до нас із різних міст України ще 31 липня, — розповів керівник відділу інформації церкви Пйотр Рак. — Вони в нас живуть, моляться і працюють як волонтери”. 4 серпня жінки почали скаржитись на погане самопочуття. Їх одразу ж відправили на огляд до церковного лікаря, який умить діагностував грип. Як показали результати аналізів, українки справді підхопили новий вірус грипу. Але де і як — наразі невідомо.

“Зараз паломниці з України перебувають у лікарні міста Ізер, — розповів Пйотр Рак. — Можу сказати, що грип проходить у них у легкій формі. Санітарні лікарі кажуть, що причин для побоювання за їхнє життя немає”. Наших паломниць ще тиждень утримуватимуть в ізоляції, а згодом вони продовжать повноцінне перебування в церкві. Українки хочуть пробути у храмі до 31 серпня.

Схоже, що інформація про інфекцію в католицькій святині вже докотилася до турагентств. У львівських фірмах, які раніше возили паломників до цього високогірного храму, нам відмовили у підборі туру, який включає відвідання Ля Салетт. Як розповіли “УМ” в одному з львівських турагентств, раніше в них справді можна було замовити паломницький тур “Шлях до святині”, який передбачав, зокрема, перебування в Ля Салетт. Але зараз таких пропозицій немає. “Можете навіть не питати в інших агентствах, вони, точно знаю, теж не повезуть”, — зазначила співробітниця турфірми.

Дівчина пояснила, що дорога до цього дивовижного місця є надто небезпечною. Улітку 2007 року на шляху сталася моторошна трагедія. Християнські паломники з Польщі поверталися з поїздки до католицької святині і потрапили в аварію неподалік Гренобля. Автобус не вписався у поворот, пробив парапет мосту й упав із 40—метрової висоти на берег річки. Відтак транспортний засіб спалахнув, унаслідок чого загинули 27 поляків. Мовляв, тому наші турфірми туди вже не їздять. Утім, за нашими припущеннями, важка дорога тут ні до чого. Просто до остаточного одужання українських паломниць ніхто з агентств не ризикуватиме з такими турами. Кому з фірм потрібний “грипозний” піар?

Один, зовсім один?

До речі, це не єдиний випадок захворювання на A/H1N1 наших за кордоном. На початку серпня в оздоровчому таборі в Нижньогородській області (Росія) хлопчик, який приїхав із Німеччини, заразив “свинячим грипом” дитину з України. Оскільки дитина одужала ще в таборі, то випадок не увійшов до української “статистики грипозних”. На сьогодні першим і єдиним лабораторно підтвердженим випадком свинячого грипу в нашій країні залишається хвороба чоловіка, який жив і працював у США, а наприкінці травня прилетів до Києва. Як розповіли у прес—службі МОЗ, цей хворий повністю одужав, з нього зняли нагляд лікарів, і сьогодні він не становить жодної загрози оточуючим.

Отже, один. Цікаво, чому так небагато? Он у сусідній Польщі вже зафіксовано понад 100 випадків захворювання на грип A/H1N1, у Росії — більше 80. Уже не кажучи про США, Мексику, Велику Британію. У нас справді більше немає хворих на “свинячий грип” чи їх просто не виявляють? Із цим запитанням газета звернулася до екс—міністра охорони здоров’я, голови Національної Ради з питань охорони здоров’я при Президенті України, доктора меднаук, професора Миколи Поліщука. “Система профілактики та виявлення цього захворювання в нас працює дуже добре, — зазначив пан Поліщук. — І якщо знайшли тільки одного хворого, значить, так і є. І якби їх навіть було більше, це не привід для істерії. Часто “свинячому грипові” приписують те, чого насправді немає. А це один із різновидів звичайного грипу, який змінюється і буде змінюватися. Оскільки це новий штам, то, звісно, захворюваність і смертність можуть бути трохи вищими від показників, до яких ми звикли. Але не набагато. І вся ця галаснеча — швидше, бізнесові питання, ніж медичні. На цьому грають і політики, і фармацевти. І всілякі вчені, які хочуть розробляти нові вакцини й отримувати державні гроші на фінансування досліджень”.

Наталя РОТАЙ

Ярина МАТЧАК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.