Найкраще у влади вдається оперувати в тіньовій економіці, проте там також потрібні радикальні зміни. Зараз корупція та позабюджетний обіг грошей розвалюють цілі галузі і тягнуть країну в прірву. Метою ж реформи повинно стати переведення тіньових процесів на службу нормальній економіці і сприяння розвитку суспільних процесів. Якщо ми вже не можемо в силу менталітету та заплутаного законодавства обійтися без корупції, треба хоча би для початку знизити її масштаб та вплив. І для цього є конкретні успішні приклади, навіть у країнах близького зарубіжжя.
В одній країні на етапі підготовки знакових виборів зібралися на таємну нараду олігархи на чолі з Президентом. У своєму вузькому колі вони визнали, що з такими темпами казнокрадства економіка країни через кілька років розвалиться, капітали вивозяться з країни, і соціальний бунт змете владу з олігархами і приведе до повного хаосу аж до виникнення зовнішніх загроз. Консенсусом прийняли кілька неформальних реформ, що стосувалися зміни правил гри. До прикладу, постановили максимальну величину відкату із держзакупівель — 15% від суми. У нас, за оцінками учасників ринку, віддають до 30% на нормальних закупівлях і до 50% на “футбольних”, незалежно від кольору влади. Гарантом дотримання домовленостей наші сусіди визначили Президента та Генпрокурора. Невдовзі один із поважних гравців порушив хартію. Він був негайно заарештований, а майно його (в тому числі зареєстроване на підставних осіб) конфісковане. Показові покарання були справедливими і підтримані елітами. Країна увійшла в новий етап розвитку.
Інша близька нам країна змогла відділити корупцію від Уряду. В Раді Міністрів працюють молоді технократи із західною освітою, яким наказано проводити реформи і давати високі показники в економіці. Красти їм суворо заборонено. За цим слідкують три незалежні спецслужби, і міністрів жорстоко карають за будь-який особистий інтерес. В той же час існує інший “уряд” — під дахом однієї з дорадчих рад при Президенті — який і займається мегакорупцією, для цього виділили кілька великих “тем” типу енергоносіїв чи зброї. Грошей вистачає і на позабюджетні витрати перших осіб, і на вибори, і на шикарні “бонуси” міністрам по підсумкам року. А засідання Уряду проходять як наради топ-менеджменту великої корпорації: професійно, без скритих інтересів, є спільна зацікавленість у високому результаті.
Серед наших олігархів давно періодично виникає дискусія щодо необхідності “підвести риску” і почати працювати за новими, більш цивілізованими правилами гри. Проте початок весь час відкладається. Можливо нова світова криза чи нові вибори стануть приводом для реформи тіньової економіки?
Ігор ПОПОВ
Что скажете, Аноним?
[20:09 08 февраля]
[17:49 07 февраля]
[15:40 07 февраля]
14:30 08 февраля
14:10 08 февраля
13:30 08 февраля
12:30 08 февраля
12:00 08 февраля
11:00 08 февраля
10:30 08 февраля
10:00 08 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.