Велика компанія “Аерок”, яка продовжує працювати в Україні, підпорядковується російському олігарху Андрію Молчанову. Активісти ВГО “Стоп корупції” вимагають негайної націоналізації підприємства.
Згідно з даними YouControl, на території України провадить свою господарську діяльність ТОВ “Аерок”, яка була зареєстрована 25 грудня 2006 року на Київщині. Керівником організації є Дмітрій Рудченко.
Спеціалізується підприємство на виготовленні виробів із бетону для будівництва. Фірма виготовляє та реалізує газобетонні стінові блоки, теплоізоляційні панелі, U-блоки, армовані вироби з газобетону: перемички, панелі перекриття та покриття.
Також, ТОВ “Аерок” володіє на території України двома заводами з виробництва автоклавного газобетону. Заводи розташовані в Київській області. Один — у місті Обухів, а другий — у місті Березань.
Безпосередньо сама компанія “Аерок” входить до складу “Групи ЛСР”, яка володіє заводами не лише в Україні, але й у Росії, а також у країнах Прибалтики.
Компанія є одним з найбільших виробників автоклавного газобетону в Україні. Перший завод з виробництва автоклавного високоточного газобетону був побудований в місті Березань у 2006 році. На заводі встановили ультрасучасну, високотехнологічну лінію німецької фірми, яка дозволяє виробляти близько 400 тисяч метрів кубічних блоків на рік.
Слід зазначити, що на сьогодні 100% статутного капіталу ТОВ “Аерок” належить компанії “Аерок Інвестмент Дойчланд ГМБХ” (Мюнхен, Німеччина). Кінцевим бенефіціарним власником є російська компанія “Група ЛСР” (місце реєстрації Санкт-Петербург). Генеральний директор “Група ЛСР” — російський мільярдер Андрій Молчанов, він же є її основним бенефіціаром.
Як повідомляється на сайті ПП “Будпостач”, ВАТ “Аерок Обухів” (Україна) та ВАТ “Група ЛСР” (Росія) на 15-річному ювілеї Обухівського заводу пористих виробів відкрили нову технологічну лінію.
19 квітня активісти ВГО “Стоп корупції” навідалися в Обухів аби поспілкуватися з керівництвом заводу. На місці директора не було, тож представників громадськості зустрів заступник керівника з охорони праці Олександр. Чоловік повідомив, що компанія підпорядковується німецькій “ЛСР Європа ГМБХ” (яка знову ж таки належить “Групі ЛСР”).
“Нам сказав директор, що жодної націоналізації згідно законодавства України бути не може. Він також запевнив нас, що ми суто українська компанія”, — наголосив Олександр.
Примітно, що сам очільник підприємства Дмітрій Рудченко має громадянство Республіки Білорусь. Своє ім'я чоловік в офіційних документах вказує на російський лад — Дмітрій, а не Дмитро.
Тим часом у місті Стрий Львівської області будується третій завод “Аероку”.
На думку активістів, усі виявлені факти свідчать про те, що ТОВ “Аерок” має російське коріння та продовжує функціонувати на території України.
“Таким чином купуючи продукцію цього виробника люди несвідомо підтримують окупанта”, — зазначив правозахисник Роман Литвин.
Активісти звернулися до Кабміну, НБУ, Офісу генпрокурора та СБУ. У письмовому зверненні вони нагадали можновладцям про Закон України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”. Також представники антикорупційної організації закликали внести вищевказану компанію до списку санкцій та рекомендувати застосування спеціальних персональних економічних та інших обмежувальних заходів щодо останньої.
“Просимо ініціювати націоналізацію ТОВ “Аерок” тобто передачу корпоративних прав цього підприємства державі Україна, і здійснення управління спеціальним підприємством, визначеним урядом України”, — йдеться у зверненні.
Зазначимо, раніше “СтопКор” розповідав про власника “Юніграну” Ігоря Наумця, який має бізнес в анексованому Криму й можливо постачає копалини в ОРДЛО.
Марина ТІТОВА
Что скажете, Аноним?
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.