Rambler's Top100
АНАЛИТИКА

Селянам підкладають свиню

[15:21 20 февраля 2008 года ][Олександр КУРИЛОВ]

Плани керівників ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК) розпочати видобуток залізної руди на Галещинському родовищі залізистих кварцитів викликають спротив мешканців села Заруддя, яке ризикує стати заручником промислового гіганту.

Депутати Бондарівської сільської ради на своїй сесії у жовтні 2007 року ухвалили рішення про надання дозволу ПГЗК на збір матеріалів погодження місця розташування дослідної дільниці на території Бондарівської сільської ради в межах села Заруддя на площі 5 гектарів. Ухвалення рішення на сесії сільської ради, як завжди, відбувається “традиційно” — без будь-яких паперів, інформації. Натомість ухвалене рішення остаточно обурило мешканців села Заруддя. Їм під носа підкладають “свиню” у вигляді дослідної дільниці, яка цілком може за два роки перерости у промисловий кар'єр з видобутку залізної руди.

“У нашому селі вже була схожа ситуація, коли кременчуцький нафотепереробний завод будував ставок-випарник. Після цього будівництва вже п’ятнадцять років поспіль мешканцям прилеглих сіл, в тому числі й жителям Заруддя, двічі на тиждень привозять у цистернах питну воду”, — говорить “УкрРудПрому” уроженка села, професор, доктор історичних наук Ганна Капустян.

“Нині теж саме ми бачимо й від Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, засновники якого, окрім планів будівництва неподалік села нового металургійного комбінату, вже оприлюднили наміри розпочати розробку Галещинського родовища залізистих кварцитів. Новий кар'єр, за попередніми намірами, розташують поруч з селом”, — обурюється доктор історичних наук.

Олігархам — кар’єри. А що людям?

Отже, 18 жовтня 2007 року депутати Бондарівської сільської ради безпосередньо на сесії — без попереднього вивчення у депутатській комісії, без консультацій із незалежними фахівцями (екологами, геологами, землевпорядниками, правниками, санітарними службами), не поставивши до відома громаду — ухвалили рішення про надання дозволу ВАТ “ПГЗК” на збір матеріалів погодження місця розташування дослідно-промислової дільниці на території Бондарівської сільської ради в межах села Заруддя на площі 5 гектарів.  

Процедура проведення сесій Бондарівської сільської ради, як підтвердила практика проведення сесії на очах широкого загалу 25 грудня 2007 року, відбувається із явним порушенням регламенту: депутатам лише при відкритті сесії оголошують порядок денний, а відповідно — і суть винесеного питання подається депутатам так, як потрібно голові села або іншим зацікавленим особам. Так і в конкретному випадку: депутатів Бондарівської сільської ради 18 жовтня 2007 року поставили перед фактом: голосуйте і годі! Саме на них і поклали відповідальність за прийняте рішення ті, хто готував такий хід розвитку подій.

Постає питання: чому ПГЗК обрав ділянку землі саме у межах населеного пункту? Невже площа Галещинського родовища залізистих кварцитів у 954,5 гектарів не дозволяє розмістити дослідно-промислову дільницю на площі 5 гектарів поза межами населеного пункту Заруддя?

Адже у такому випадку процедура відведення земельної ділянки — належатиме до компетенції Кременчуцької районної державної адміністрації, і наслідки та відповідальність перед людьми переходить від депутатського корпусу Бондарівської сільської ради до відповідної державної структури.

Що вимагають громадяни?

Мешканці села Заруддя, які ознайомилися 15 грудня 2007 року з рішенням сесії своєї сільради, звернулись до депутатів Бондарівської сільської ради, народних депутатів України, Секретаріату Президента України, Полтавської облдержадміністрації з такими вимогами:

  • не приймати рішення про відведення земельної ділянки землі ВАТ “ПГЗК” під дослідно-промислову дільницю на території Бондарівської сільської ради в межах населеного пункту (село Заруддя);
  • створити із фахівців незалежну комісію по вивченню ситуації щодо прохання ВАТ “ПГЗК” про розташування дослідно-промислової дільниці на території Бондарівської сільської ради в межах населеного пункту (село Заруддя);
  • представити план або схему у масштабі населеного пункту Заруддя із зазначенням місця можливого розташування дослідно-промислової дільниці;
  • надати експлікацію земель місця можливого розташування дослідно-промислової дільниці згідно із кадастровим планом села Заруддя;
  • надати картограму (бонітування) якості грунтів на місці можливого розташуванням дослідно-промислової дільниці.

Як умовляють?

25 грудня 2007 року відбулася ще одна сесія Бондарівської сільської ради за участі мешканців села Заруддя з одного боку та представників зацікавленої сторони у відведенні 5 гектарів земельної ділянки — з іншого.

ВАТ “ПГЗК” представляли керівник групи з регулювання земельних питань Валерій Поляков і гідрогеолог та представник від Кременчуцької геологорозвідувальної експедиції Віктор Борюха.

Як завжди, депутати дізнаються про порядок денний роботи сесії лише на початку її роботи з усного оголошення голови села Леоніда Заїченка. Суть першого питання (розгляд листа-клопотання мешканців села Заруддя) викладав секретар сільської ради Ірина Козло. Переважна більшість депутатів вперше довідується про зміст вимог людей, оскільки відсутня попередня робота у депутатських комісіях з вивчення питання.

Внесені на розгляд сесії вимоги мешканців села залишились поза увагою депутатів. Вони взялися за головне, заради чого було скликано сесію — переконували мешканців села з боку зацікавленої сторони у необхідності розташування дослідно-промислової дільниці на території села Заруддя. Більше того, голова села повідомив присутніх про те, що він вже має матеріали проектно-технічної документації з розташуванням дільниці... На поставлене запитання “Хто з депутатів вивчав чи ознайомився з цією документацією?” дано відповідь: “Документація до сільради потрапила лише вчора ввечері”…

Які питання хвилюють мешканців села Заруддя

1. Сторінка 12, пункт 4 Проекту: “Бурение гидронаблюдательной скважины — роторное с прямой промывкой наблюдаемого водоносного горизонта 0,5%-ным водогипановым раствором” (гіпан — хімічний реагент).

2. Сторінка 10, пункт 3: “Сброс воды при проведении водных откачек будет производиться в местную осушительную сеть”.

Як відомо, руди і води бучакського водоносного горизонту солоні. Планується відпрацьовані води скидати у стоячу воду, яка буде проникати як у питну воду, що у водоносних шарах, так і сприятиме утворенню “солонцю” на сільськогосподарських угіддях. Нагадаємо, що одне екологічне лихо — ставок випаровувач Кременчуцького нафтопереробного заводу — селяни вже мають.

3. Сторінка 9, пункт 3.1: “Непосредственно для сооружения наблюдательных скважин и шурфов для взятия образцов грунта намечается использовать участок площадью 0,26 га, расположенный в южной части выделенных земель... Работы, связанные с организацией и эксплуатацией опытно-промышленного участка, предусматривается выполнять субподрядной организацией в течении одного месяца”.

“Навіщо ВАТ “ПГЗК” ставить питання про виділення 5 гектарів землі? У чому логіка? Можливо, дослідно-промислова дільниця — лише привід? Адже рішенням сесії Бондарівської сільської ради уже розпочато процедуру відводу земель у межах населеного пункту, яка врешті-решт призвде до втрати громадою права на цю ділянку, а новий власник використає її у власних цілях. Громада ж втрачає будь-які важелі впливу і можливі матеріальні, морально-психологічні відшкодування від можливих промислових розробок?”, — говорить Ганна Капустян.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
 

Скопируйте нижеприведенный код в ваш блог.

Статья в вашем блоге будет выглядеть вот так:


Селянам підкладають свиню

Плани керівників ВАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат” (ПГЗК) розпочати видобуток залізної руди на Галещинському родовищі залізистих кварцитів викликають спротив мешканців села Заруддя, яке ризикує стати заручником промислового гіганту.

http://ukrrudprom.com/analytics/dsfhfgh02154578.html

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

АНАЛИТИКА
НОВОСТИ
ДАЙДЖЕСТ
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.