Про токсичні викиди із заводів Ахметова та непоправну шкоду для екології міста та здоров’я людей повідомляє у матеріалі у National Geografic автор книги “Задуха: життя і дихання в епоху забруднення повітря” Бет Гардінер.
Обидва сталеливарні заводи в Маріуполі належать Групі “Метінвест”. Представники компанії заявляють, що модернізують свої заводи.
Автор же розслідування Бет Гардінер дізнався, що, наприклад, на заводі “Азовсталь” встановлене застаріле обладнання. І загалом політика компанії щодо модернізації полягає у підвищенні продуктивності, а будь-яке скорочення забруднення навколишнього середовища — лише побічний ефект цих процесів.
“Олігархи — велика перешкода, що працюють за лаштунками проти посилення таких вимог”, — каже Михайло Амосов, експерт із важкої промисловості в Ecoaction.
Підприємства компанії “Метінвест” Ріната Ахметова входять до першої 10-ки найбільших забруднювачів за викидами в атмосферне повітря. Про це свідчать дані Міндовкілля.
А Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча — серед топ-10 забруднювачів, які провокують найбільшу кількість відходів не лише в Маріуполі, а й на території всієї України. Про це розповідає експертка з екології Олена Дума.
“Мешканці 450-тисячного міста десятиліттями потерпають від їдкого смогу, високої концентрації в повітрі аміаку, діоксидів азоту й сірки, фенолу й формальдегіду, що в рази перевищує максимально допустимі норми, а також від пилу з численних промислових відвалів. У 2013 році забезпечити чисте повітря жителям Маріуполя обіцяв сам Рінат Ахметов, який є опосередкованим власником основних підприємств-забруднювачів атмосфери міста — “Азовсталі” та “ММК ім. Ілліча”, — зазначає експертка.
Маріупольські активісти проводили дослідження та заміри і запевняють, що вони в десятки разів вище ніж ті, що рекомендовані ВОЗ.
“Мер Маріуполя, у минулому посадова особа в компанії “Метінвест”, так само як і багато інших маріупольських посадових осіб (вихідців з компанії) — не дають реалізації для розголосу негативного екологічного стану та впливу на здоров’я людей, контролюються більшість місцевих медіа, також підконтрольними є люди, які працюють та залежні від роботодавців, а це більше 35 тисяч працівників”, — розповідає вона.
За словами Думи, податки Метінвесту покривають більше 30% місцевого бюджету, а від цього є наслідок — залежність міської влади, що покриває недоліки.
Віталій Коваленко, директор з екологічного менеджменту “Метінвеста”, зазначає, що з 2012 року компанія витратила 665 мільйонів доларів на модернізацію двох заводів, і 80% цих модернізаційних проектів перевищили вимоги України щодо забруднення. Але навіть він додає, що зараз процес уповільнився через відсутність кадрів з інженерними і будівельними знаннями. Окрім того, дається взнаки брак іноземних інвестицій.
“Метінвест” каже, щоб уряд дав компаніям понад 7 років, для того щоб почати відповідати суворішим обмеженням із забруднення. Але за розрахунками експертів, це неможливо зробити за цей час — є певні фінансові обмеження та черги підрядників.
Тобто реальний термін виконання таких проектів — щонайменше 15 років.
Це у випадку, якщо така модернізація взагалі відбудеться. Адже відомо, що Ахметову більше подобається вкладатися в елітну нерухомість за кордоном, ніж у застаріле виробництво у рідній Україні.
Тільки торік він купив найдорожчу віллу у Франції, що обійшлося мільярдеру в якихось 200 мільйонів євро. Про це писало навіть видання Financial Times.
Також олігарх має елітну квартиру у Лондоні, і ще пару віл у Швейцарії на березі знаменитого озера в Женеві — усього лише за декілька десятків мільйонів доларів кожна.
А ось в людей, які живуть у Маріуполі і яких труять заводи того ж олігарха, такої можливості немає. Але судячи з останніх новин мільярдеру не до маріупольців, як і не до питань екології.
Замість того, щоб шукати інвесторів для модернізації своїх підприємств, які труять людей в Маріуполі, Ахметов зосередив увагу на більш важливих для нього питаннях. Ось нещодавно він літав у Вільнюс, де обговорював можливих кандидатів на майбутніх парламентських та президентських виборах.
При цьому його приспішники безперестанно розповідають, що він не має вплива на українську політику. Особливо гучно вони це озвучують на телевізійних каналах, що належать знову ж таки олігарху Ахметову. Так, звичайно, і на енергетичну сферу він також не має впливу. Як і на ситуацію в Маріуполі — місті, яке декілька років тому витримало обстріли російського окупанта, а зараз, судячи з матеріалу у National Geografic, опинилося перед новим, не менш страшним викликом — екологічним. І цього разу загроза не зовнішня, а внутрішня. Чи справляться маріупольці з цим?
І якщо навіть припустити, що модернізація цих нещасних підприємств все ж відбудеться, то що буде з екологією міста та здоров’ям жителів Маріуполя за цей час — 15 років?! Це навіть важко уявити. Адже у людей, які тут живуть і яких труять заводи олігарха, і близько немає навіть мільйонної долі таких можливостей як в Ахметова — капітал та нерухомість для життя у будь якій точці світу.
Олігарху точно простіше. А ви як думаєте?
Скопируйте нижеприведенный код в ваш блог.
Статья в вашем блоге будет выглядеть вот так:
Рак, вади нирок та психічні розлади. Такі захворювання можуть викликати важкі метали — ртуть, кадмій, цинк, миш'як, свинець та хром. Саме їх виявили у ґрунтах міста Маріуполь, де розташовані підприємства Групи “Метінвест” олігарха Ріната Ахметова.
екологія безсмертна - нищать ПРИРОДУ
Пока вас кормил было все хорошо? Теперь сами научились тырить из бюджета?
Что скажете, Аноним?
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
16:00 25 ноября
14:30 25 ноября
14:00 25 ноября
13:30 25 ноября
12:30 25 ноября
12:00 25 ноября
11:00 25 ноября
[12:15 25 ноября]
[10:10 25 ноября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.