Всесвітній економічний форум в Давосі, головною ознакою якого є неформальне спілкування між “сильними світу цього”, неочікувано став для української влади справжнім випробуванням.
Жорстка резолюція ПАРЄ щодо України, прийнята напередодні, неодноразово озвучена європейськими політиками вимога звільнення з—за ґрат лідера української опозиції, та навіть футболка з написом англійською “Звільнити Тимошенко”, яку принесла з собою на виступ Януковича дружина голови МЗС Швеції Карла Більдта, засвідчили, що європейське співтовариство налаштоване досить рішуче. І конструктивна розмова економічного змісту з офіційним Києвом не почнеться раніше, ніж вирішиться головне політичне питання, яке турбує нині Європу.
Цього року Давоський форум було присвячено пошуку нових моделей управління в умовах посилення кризових явищ та загальним перспективам світової економіки на майбутнє.
У Швейцарські Альпи прибули голова МВФ Крістін Лагард, голова Європейського центрального банку Маріо Драгі, президент Світового банку Роберт Зеллік, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем’єр—міністр Великої Британії Девід Кемерон, міністр фінансів США Тімоті Гайтнер, генеральний секретар ООН Пан Кі Мун та багато інших впливових світових політиків.
Україна цього разу була представлена відразу трьома різними “колонами” — владою в особах Президента Януковича та великого почту держчиновників, опозицією та великим бізнесом. Опозицію представляли Королевська, Яценюк та Катеринчук, а великий бізнес — мільярдери Ахметов, Ярославський, Тарута та Пінчук.
Прогнози щодо стану української економіки на 2012 рік важко назвати оптимістичними.
Погіршення умов для присутності українських виробників на світових ринках, в першу чергу, металургійної продукції, зменшення обсягів експорту, зростання цін на енергоносії, зростання зовнішнього боргу, падіння курсу національної валюти — всі ці похмурі передбачення змушують терміново шукати нові підходи для вирішення критичної ситуації в економіці країни. На переконання українських опозиційних лідерів, для того, щоб оминути катастрофу, потрібно терміново приймати план розвитку країни. Як стверджує Наталія Королевська, у опозиції такий план вже є.
— Україні потрібна нова модель розвитку. Результатом її впровадження стане масштабна боротьба з корупцією, формування справедливих та незалежних судів, а також системні економічні реформи в інтересах людини, а не чиновника, — каже лідер Української соціал—демократичної партії Наталія Королевська. — Останні події у світі показують, що найкращою “фабрикою” нового лідерства є громадянське суспільство. Це стосується й України. Політичні сили мають стати провідниками для тих із них, хто готовий взяти на себе відповідальність за управління країною.
Поява нових лідерів поки що є справою перспективи, тому своє слово взяли лідери “старі”. На другий день форуму, під час традиційного Українського ланчу, відбувся виступ Віктора Януковича. Українському Президентові створили максимально сприятливі умови для розмови з європейцями — запитання не були передбачені взагалі, а модератором бесіди обрали екс—президента Польщі Александра Кваснєвського, який вів розмову з Януковичем вкрай лояльно та обережно, уникаючи гострих запитань. Утім найгостріше питання нинішнього порядку денного щодо долі Тимошенко Президенту України повинні були задати в будь—якому випадку. На жаль, він так і не спромігся дати на нього конкретну відповідь, яка б задовольнила присутніх західних політиків. Так, Янукович укотре пообіцяв внести зміни до Кримінального кодексу, але не назвав навіть приблизних термінів, коли це може відбутися.
— У політико—юридичній площині нам треба вдосконалювати наше законодавство. Статті 364, 365 мають більше відповідати європейським стандартам, і цей момент настане, коли такі злочини будуть розглядатися в політичній площині, — заявив Янукович. — Але зараз ми повинні жити в площині нинішнього законодавства. Звинувачувати когось у виконанні діючих законів України — неправильно.
Як зазначила опозиціонерка Наталія Королевська, незважаючи на те, що форум в Давосі традиційно присвячений економіці, стосовно України у західних політиків поставало тільки одне запитання — про терміни звільнення Юлії Тимошенко. Сама Королевська, разом із Миколою Катеринчуком, покинула залу, де відбувався ланч, на знак протесту, коли Янукович почав відповідати на питання про ув’язнення Тимошенко.
— Європейські лідери дали чіткий сигнал нинішній владі: економічне співробітництво і, відповідно, інвестиційна привабливість України напряму залежить від долі Юлії Тимошенко, — зазначила Королевська. — Європа сьогодні не розуміє поведінки української влади, яка, прибувши на форум, уникає відвертого діалогу зі світовими лідерами. Нещодавня резолюція ПАРЄ — це екзаменаційні запитання для несумлінного студента, якому сказали з’явитися на іспит за місяць. Наступним кроком може стати формування списку відповідальних за ситуацію, що склалася в Україні, та запровадження санкцій. Сьогодні вкотре Україна стоїть на роздоріжжі — або азійщина, або європейські перспективи. Або нас будуть сприймати як країну з демократичними цінностями та розвиненою економікою, або ми опинимося в міжнародній ізоляції. Резолюція ПАРЄ та форум у Давосі це чудово продемонстрували.
Сергiй СВІТЛИЧНИЙ
Что скажете, Аноним?
[19:13 22 ноября]
21:10 22 ноября
18:30 22 ноября
18:20 22 ноября
18:10 22 ноября
17:20 22 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.