Про те, що поблизу с. Носачів Смілянського району розташовані великі поклади титаномістких руд, геологи повідомляли ще наприкінці 80-х років. Але тоді, як пам'ятаємо, були часи перебудови, а отже — й безгрошів'я. Тож, на планомірне вивчення Носачівської аномалії асигнування майже не виділялись, а з часом про неї взагалі забули.
І тільки наприкінці 2001-го року цим родовищем впритул зацікавилася корпорація “Вулкан”. Тоді ж в їі складі було створено компанію “ТіоФаб, ЛТД”, яка й розпочала детальне геологічне вивчення надр у цій місцевості, провела цілий комплекс науково-дослідницьких робіт, вивчила запаси ільменітових руд, фахово обґрунтувала концепцію їх видобутку та спільно зі спеціалістами відомої шведської компанії “МЕТСО МІНЕРАЛС” провела необхідний комплекс технологічних досліджень по збагаченню руди тощо.
Отже, можна сказати, що компанією пройдено основний етап підготовки до початку повномасштабних робіт на Носачівському апатит ільменітовому родовищі, яке, до речі, є одним із найбільших в Україні — розвідані і затверджені експлуатаційні запаси руди на сьогодні ту” становлять 360 мільйонів тонн, в цілому ж, за попередніми даними, надра Смілянщини зберігають 710 мільйонів тонн рудних покладів. І коли почнеться їх видобуток, запрацює гірничо-збагачувальний комбінат, це може стати проривом у гірничодобувній промисловості, а Держбюджет України зможе отримувати щороку від цього виробництва за попередніми підрахунками тільки податку на прибуток понад 50 мільйонів гривень.
Але все це — ще попереду. Поки що ж підбито підсумок технологічних досліджень, які протягом останніх чотирьох років разом з “ТіоФаб, ЛТД” проводила шведська компанія “МЕТСО МІНЕРАЛС”. Презентація цього підсумкового звіту а розробленої технології збагачення апатито-ільменітових руд в межах будівництва гірничо-збагачувального комбінату на базі Но-сачівського родовища відбулось минулого вівторка в Черкасах.
Участь у ній взяли фахівці “МЕТСО МІНЕРАЛС на чолі з регіональним директором цієї компанії Карлом Монтаном, генеральний директор ТОВ “ТіоФаб, ЛТД” Ігор Батов та спеціалісти, які безпосередньо й готують до запуску нове виробництво, Олександра Блавдзевич — віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, від обласної влади — начальник управління зовнішніх зв'язків та євроінтеграції облдержадміністрації Володимир Столярчук та ін.
Як зазначалося, розроблена і апробована шведськими та українськими фахівцями технологія збагачення титаномістких руд дозволить отримувати високоякісні ільменітові та апатитові концентрати, які застосовуються в різних галузях промисловості — лакофа-рбувальній, целюлозно-паперовій, харчовій, хімічній і т.д. А ще — у виробництві пластмас, гумовотехнічних виробів, скла, косметики тощо. Тож, уже зараз можна говорити, що це виробництво вкрай важливе для розвитку економіки України. До того ж, як підтверджують висновки експертів, воно ще й екологічно чисте. Велике значення освоєння Носачівського родовища матиме і для соціально-економічного розвитку області та Смілянського району як у плані створення понад трьох тисяч робочих місць з досить високою заробітною платою, так і для покращення інфраструктури. У тому числі — і В питанні газифікації самого Носачова та навколишніх сіл. Планується також, що обсяг зовнішніх інвестицій в це підприємство сягатиме трьох мільярдів гривень.
Сьогодні поблизу Носачова вже будується промисловий майданчик під майбутній гірничо-збагачувальний комбінат. І це вже реальний крок до повномасштабного будівництва.
Наталя ВІРГУШ
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
[12:44 21 ноября]
[10:14 21 ноября]
07:30 22 ноября
19:00 21 ноября
18:45 21 ноября
18:35 21 ноября
18:25 21 ноября
18:00 21 ноября
17:20 21 ноября
16:50 21 ноября
16:20 21 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.