Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Позолотіть” трубу!

[09:33 24 марта 2009 года ] [ Україна молода, №53, 24 березня 2009 ]

Ющенко й Тимошенко у Брюсселі пішли на зближення, аби знайти донорів для оновлення газотранспортної системи.

Учора в Брюсселі відбулася інвестиційна конференція з питань модернізації української газотранспортної системи. Ключова мета — віднайти сторони, які б погодилися вкласти гроші в українську ГТС, щоб вона стала сучаснішою та надійнішою. Зацікавлених мало б бути багато, з огляду на те, що Україна є одним із ключових транзитерів палива до Європи. Як заявив на прес—конференції Віктор Ющенко, Україна планує залучити на реконструкцію ГТС 2,57 млрд. доларів.

Конференція викликала інтерес: її відвідало 200 осіб включно з керівниками Євросоюзу. Ющенко й Тимошенко прибули до Брюсселя окремо: Прем’єр брала участь у ранковій секції, Президент приєднався до товариства в обід. Українські лідери намагалися переконати європейську спільноту, що працюють однією командою. “Україна має єдину політичну волю” у поглядах на впорядкування паливного сектору, — сказав Ющенко, трохи прикрасивши картину.

Прем’єр переконувала євроспільноту, що вкладати гроші в модернізацію ГТС — вигідно не тільки нашій державі. І це значно вигідніше, ніж ідея Росії прокладати альтернативні коридори. “Будівництво нових газопроводів — це десятки й десятки мільярдів доларів нових грошей. Але якщо в українську ГТС вкласти 5,5 млрд. доларів, це дасть змогу збільшити пропускну спроможність української ГТС на виході на 60 млрд. кубічних метрів. Я хочу, щоб хтось мені назвав хоча б ще один ефективніший та доцільніший з економічного, а не політичного погляду проект”, — цитує Тимошенко УНІАН.

Ющенко, виступаючи на конференції, теж сказав, що модернізація — “економічно вигідний проект”. За його словами, перша потреба — “заміна морально і фізично застарілого обладнання, діагностика і ремонт лінійної частини трубопроводів”. Також слід збудувати нові газовимірювальні станції і кардинально модернізувати існуючі, запровадити сучасні технології транспортування і зберігання газу. “На всіх цих напрямах роботи ми не зможемо обійтися без експертної допомоги і серйозних інвестиційних програм”, — відзначив Президент.

За підсумками конференції підписано декларацію, яка викликала обурення делегації з Росії — ключового постачальника газу в Європу. Український уряд узяв на себе зобов’язання забезпечити незалежність оператора з транзиту газу. Кабмін гарантує прозорість та відкритість для інвесторів з модернізації ГТС і надає рівний доступ до відповідної фінансової та технічної інформації, а також забезпечити контроль над отриманими на модернізацію “труби” коштами. Ідеться про низку зобов’язань, які будуть гарантією для потенційних донорів ГТС. Декларацію підписали Юлія Тимошенко, комісар ЄС із питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро—Вальднер, комісар з питань енергетики Андріс Пібалгс, президенти Європейського інвестиційного банку, ЄБРР та Світового банку.

Після цього вчинила демарш російська делегація — просто покинула конференцію. “Нам не цікаво те, що буде далі. І так все ясно... Нам шкода, що Україну втягнули в європейські розборки”, — заявив заступник голови правління ВАТ “Газпром” Валерій Голубєв. Росіяни хотіли мати більший вплив і на переговори у форматі Україна—ЄС, і на нашу “трубу”. Зокрема, міністр енергетики Сергій Шматко заявив, що “будь—яка модернізація української ГТС без консультацій із Російською Федерацією є нерозумною”, і Росія наполягає на тристоронній співпраці. Обурення росіян зрозуміле: вони мріють не тільки про більший доступ до українських газопроводів, а й про отримання системи у власність.

Позитивний сигнал конференції полягає в тому, що Європа визнала належність ГТС Україні і засвідчила намір узяти “трубу” під свою опіку. Навіть Юлія Тимошенко — політик, якого підозрювали в намірах “здати” ГТС, — заявила: “Спільна заява чітко фіксує, що газотранспортна система України є і залишатиметься, згідно з діючими в Україні законами, державною власністю”.

У свою чергу Віктор Ющенко висловив побажання, щоб Україна влилася в європейський енергетичний простір. “Ми хочемо остаточно навести порядок у цій сфері, вдосконалити її роботу, відмести будь—які корупційні схеми, прибрати найменші можливості для політичного тиску і збільшити

Іван ДІДУШОК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.