Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Зростання в Україні відновиться в 2010 році?

[10:51 14 июля 2009 года ] [ inozmi, 10 июля 2009 ]

Хоча в українській економіці сьогодні спостерігаються певні ознаки одужання, зростання варто очікувати тільки в 2010 році.

При цьому залежатиме воно від темпів відновлення світової економіки, — переконує голова правління “ПриватБанку” Олександр Дубілет в інтерв‘ю британському виданню The Banker.

Голова правління “ПриватБанку” пояснює, як банк збирається пережити спад ділової активності, зосередившись на збільшенні ліквідності та покращенні якості кредитного портфелю. Інтерв’ю Брайана Кеплена.

— Як “ПриватБанк” долає економічні проблеми, що виникли в Україні?

— Як і всі українські банки, “ПриватБанк” стикається з негативним тиском зовнішнього середовища, проблемами через скорочення виробництва та, як наслідок, проблемами з платежами клієнтів. Але зараз спостерігаються певні ознаки стабілізації — обмінний курс місцевої валюти зміцнюється, а відтік депозитів сповільнився. Національний банк України не допустив значних дефолтів у банківському секторі і забезпечив рефінансування банків під час цього складного періоду.

— В чому полягає стратегія “ПриватБанку” щодо залучення ресурсів?

— Основне джерело ресурсів “ПриватБанку” — депозити приватних і корпоративних клієнтів. Станом на 1 квітня 2009 року депозити фізичних осіб у структурі ресурсів банку становили 37%, а депозити юридичних — 28%. “ПриватБанк” залучив найбільше депозитів в Україні, його частка на ринку становить майже 16%. Цього року банк продовжує зосереджуватися на залученні коштів приватних осіб і корпоративних клієнтів. Додаткова фінансова підтримка надійшла від Нацбанку в рамках кредитної лінії на суму 8,4 млрд. гривень, що була відкрита “ПриватБанку”, але ще повністю не використана. Зовнішній борг банку досить незначний, у нас добре збалансований графік погашення та лише дві не закриті публічні угоди: євробонди на суму 500 млн. доларів, що підлягають сплаті в 2012 році, і субординований борг зі сплатою у 2016 році (опціон на купівлю до 2011 року).

— Якою є бізнес-стратегія “ПриватБанку” на 2009 рік?

— Цього року наша стратегія зосереджена перш за все на збільшенні ліквідності банку — за останній місяць капітал банку було збільшено на 2,1 млрд. гривень. З початку кредитної кризи “ПриватБанк” дбав про вчасну виплату коштів, щоб клієнти були впевнені у надійності нашої роботи, а також у важких умовах ми підтримали бізнес багатьох клієнтів.

Наше друге завдання — покращити якість нашого кредитного портфеля, використовуючи зважений підхід до оцінки платоспроможності клієнта. “ПриватБанк” — лідер в Україні за обсягом кредитів приватним особам, але різке знецінення місцевої валюти і масові скорочення несуттєво вплинули на якість нашого кредитного портфелю.

Чому? Ми створили ефективні механізми для роботи з нашими позичальниками, які, з одного боку, гарантують законний захист інтересів банку, а з іншого — підтримують клієнтів. Таким чином, банк диверсифікував свій портфель і зменшив середній розмір позики, який станом на 1 січня 2009 року для фізичних осіб становив 288 доларів, а для юридичних — 375 000 доларів. Окрім того, для нас важливою є реалізація стратегії платежів для всіх клієнтів. Щодня “ПриватБанк” обслуговує в середньому 1,2 млн. операцій клієнтів, і обробка величезної кількості дрібних транзакцій забезпечує банку стабільний потік надходжень.

— Чи можете Ви прояснити структуру “ПриватБанку” і як він пов'язаний з групою “Приват”?

— До групи “Приват” входять чотири банки; промислові компанії до неї не належать і ніколи не належали. Корпоративна структура банку чітка і прозора — вона розкрита до рівня індивідуальних власників. Корпоративна структура банку оприлюднювалася багато разів у проспектах емісій (включаючи проспект з нагоди випуску євробондів серії 114A, емітованих для інвесторів зі США), відповідно до численних міжнародних угод. Проспекти емісій євробондів і субординованого боргу доступні на інтернет-ресурсі Bloomberg.

Завдяки відкритості “ПриватБанку” перед інвесторами, він провів успішні угоди на міжнародному ринку на вигідних умовах. Він став першим українським банком, який отримав синдикований кредит, емітував євробонди і залучив субординований борг, і поки що єдиний банк в Україні, який укладає угоди на основі забезпечення активами.

— В чому полягає підхід “ПриватБанку” до керівництва компанією?

— Наш підхід до керівництва компанією ґрунтується на міжнародних стандартах і нормах та законах України. Відповідно до вимог законодавства, банк провів акціонування і зараз ми — акціонерне товариство, хоч акції банку і не торгуються на біржі.

— Коли Ви очікуєте відновлення зростання в Україні?

— Ми очікуємо, що зростання тут відновиться у 2010 році. Україна дуже залежить від світових сировинних ринків. Основна експортна галузь країни — металургія, яка забезпечує до 45% притоку твердої валюти. Через світову економічну кризу виробництво у металургійній промисловості істотно скоротилося.

Але обсяги виробництва почали зростати завдяки торгівлі з азіатськими країнами. Експорт до Китаю дуже зріс, обсяги у 6,3 рази більші, ніж у березні 2008 року. Поки зарано говорити про те, чи це стабільна тенденція, але завдяки девальвації гривні українські експортери стали більш конкурентоспроможними.

Загалом, зростання економіки залежить від того, наскільки швидко відновиться світова — і американська — економіка.

Брайан КЕПЛЕН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.