Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Володимир Лановий: “Новий уряд спробує збільшити дотації для ПЕК”

[12:35 30 августа 2006 года ] [ Дело, №153, 30 августа 2006 ]

“Це є основним акцентом, з яким прийшов новий уряд у сфері зміни пріоритетів бюджетних витрат. Цікаво буде побачити, чи зміниться політика колишнього уряду Януковича щодо питань погашення ПДВ, інвестицій в соціальні галузі... ”.

Зрозумілим є те, що параметри, які закладаються до бюджету на наступний рік, мають бути кращими, ніж це планувалося ще кілька місяців тому.

Ми мали в бюджетній резолюції запланований ріст ВВП на 2007 рік у розмірі 4%, але зараз це вже занижений показник, і він має бути запланований більшим. Тобто прогнозні дані Міністерства економіки трохи зміняться.

Якщо говорити про стан і строки проходження бюджету, то необхідно сказати, що власне бюджет має бути поданим до парламенту урядом на початку вересня. То ж строки ще не порушені, а найближчими днями ми маємо почути, що на засіданні Кабінету Міністрів саме і буде розглядатися проект бюджету для подальшого направлення до Верховної Ради України. Тобто певний запас часу в уряду України ще є.

Скоріше за все, формально бюджет на 2007 рік буде поданий вчасно. Але фактичний зміст даного бюджету ще буде серйозно вдосконалюватися.

Серед негативів, що можна очікувати в бюджеті наступного року, є загроза, пов'язана із надходженнями від приватизації, що може призвести до розбалансованості бюджету. Хоча дохідна частина бюджету була дещо занижена, то ж можливість зростання дохідної частини за рахунок більш високих показників взагалі дадуть змогу виправити баланс, що міг би бути порушений через недонадходження від приватизації.

З точки зору видатків бюджету на наступний рік нас очікує величезна дискусія попереду. Поки що ми не почули серйозної концепції структури видатків бюджету на наступний рік від нового уряду. Були тільки деякі заяви щодо певних преференцій для вільних економічних зон. В найближчому майбутньому ми побачимо, в яку сторону будуть направлені ініціативи нового уряду щодо структури видатків майбутнього бюджету.

Тобто зараз визначити пріоритети видатків дуже складно, це певною мірою є гаданням на кавовій гущі. Треба подивитись, чи з'являться в уряду нові пріоритети у структурі видатків бюджету в порівнянні із 2005-2006 роками.

Якщо говорити про можливе надання пріоритету у фінансування великій промисловості новим економічним блоком уряду, то скоріше за все новий уряд спробує у бюджеті на 2007 рік, а також у змінах до бюджету на цей рік збільшити дотації для паливно-енергетичного сектору, в тому числі і для вугільної галузі. Це є основним акцентом, з яким прийшов новий уряд у сфері зміни пріоритетів бюджетних витрат. Цікаво буде побачити, чи зміниться політика колишнього уряду Януковича щодо питань погашення ПДВ, інвестицій в соціальні галузі й інше.

Можна із впевненістю говорити, що особливих імпульсів для розвитку малого та середнього бізнесу від нового уряду не буде. Це пов'язано з тим, що такі імпульси в першу чергу виникають через зростання доходів громадян всіх соціальних категорій. Саме зростання доходів дає змогу людям займатися власною справою. У нас же особливого сприяння щодо фінансування соціальних показників життя людей поки що заявлено не було. Тобто особливих імпульсів для малого бізнесу чекати не треба, більш потужними будуть преференції для великого бізнесу, особливо для державних монополій.

Уряд, скоріше за все, повернеться до старої практики адміністративного стримування цін та зменшення вилучення прибутків із державних монополій.

Можна говорити, що уряд зараз не планує бюджет на наступний рік із урахуванням можливого вступу України до Світової організації торгівлі в 2007 році. Взагалі то, новацій у бюджетній резолюції на 2007 рік практично не було. Це є сумним явищем, бо ж ті доробки, що були в коаліційній угоді про стратегії податкової реформи, складовою частиною якої є хартія податкових відносин, могли б значно покращити ситуацію в податковій сфері.

Ми взагалі можемо знову втратити 2007 рік для проведення податкової реформи. У випадку, якщо ми вступимо до СОТ в 2007 році, зміняться відповідні джерела доходів бюджету, пов'язаних з імпортними операціями та фінансовим бізнесом, відбудуться структурні зміни в економіці, що змусить вносити певні зміни до бюджету.

Якщо говорити про збільшення якості бюджету на наступний рік, то необхідно зазначити, що якість бюджету пов'язана не з його обсягами, а із структурою бюджету. Важливо, щоб податки були нижчими і щоб бюджет поповнювався не за рахунок бідних громадян, а соціальні і гуманітарні питання залишилися поза увагою. Важливо, щоб структура видатків була гнучкою і сучасною, щоб підтримувати процеси розвитку. Але поки що вона відповідає старій радянській психології нагодувати і роздати, а не стимулювати розвиток.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.