За останній час ми вже звикли до того, що житло, особливо новозбудоване, — мало не щодня дорожчає. Ось і на 2008 рік фахівці прогнозують зростання цін на первинному ринку житла від 15 до ЗО відсотків. Частково такі процеси є об'єктивними — адже з року в рік дорожчають будівельні матеріали і насамперед — металопродук-ція. На жаль, це не лише українська тенденція — наприклад, про намір підняти ціни в США на 6-9% у І півріччі 2008 року заявила найбільша в світі сталеливарна компанія ArcelorMittal (займає 10% світового ринку). Тому особливо приємно, що на території нашої області, у Кривому Розі, готується до відкриття підприємство, здатне знизити ціни на такі важливі будматеріали, як оцинкований стальний лист та продукцію з нього — металочерепицю, профнастил, сай-динг, сендвіч-панелі, інші облицювальні гнуті профілі.
Звичайно, і зараз подібну продукцію виробляють на українських підприємствах. Наприклад, промислова група “Арсенал”, яка займає 35% українського ринку металочерепиці та профнастилу, в листопаді 2006 року встановила
лінію з виготовлення металочерепиці з алюмооцинкованої сталі. В цьому році заплановане відкриття вже четвертого в Україні заводу фінської компанії “РууккЬ, який вироблятиме покрівельний, несучий та облицювальний профілі. Проте в обох вищезгаданих випадках заводи працюють з імпортним оцинкованим стальним листом, оскільки вітчизняний не задовольняє їх за якісними параметрами.
Вирішити цю проблему і покликаний новий інвестиційний проект компанії “Юністіл”. Створюване нею за участю іноземних інвесторів підприємство цілком може претендувати на звання найбільш інноваційного на Дніпропетровщині. Адже на площах лише 100 на 100 метрів, де в європейських умовах і за конкурентну зарплату працюватимуть 135 працівників, планується випускати щороку до 100 тисяч тонн оцинкованого сталевого листа! Причому всі ці обсяги зорієнтовані передусім на потреби національної будівельної галузі, які щороку зростають
більш ніж на чверть. Отже, завод уже з перших місяців роботи буде прибутковим, і це радуватиме не лише інвесторів, але й жителів Кривого Рогу — адже підприємство зареєстроване в місті та платитиме податки в його бюджет.
Проект виробництва пройшов попередню комплексну експертизу в НДІ безпеки праці та екології в гірничорудній та металургійній промисловості, яка засвідчила: концентрація шкідливих речовин при роботі підприємства буде значно нижчою від встановлених державою норм. Передова технологічна лінія південнокорейської фірми “Донгбу” відповідає не лише українським, але й кращим міжнародним стандартам. Спроектовані і запущені фахівцями цієї компанії заводи експортують свою продукцію в десятки країн світу, де вимоги якості та безпеки дуже високі.
“Юністіл” експорту своєї продукції поки що не планує, хоча вступ України до COT дасть йому такі можливості. Головними споживачами криворізької “оцинковки” стануть будівельні компанії Дніпропетровщини та сусідніх областей. Досвід роботи подібних виробництв у Росії свідчить: понад 90% продукції реалізується на відстані до 500 км від виробництва. Так що цілком можливо, що дуже скоро не лише місцеві, але й київські та харківські новосели теж дякуватимуть криворіжцям за якісний та доступний дах над своїми новими будинками.
Микола СТАЛЬСЬКИЙ
Что скажете, Аноним?
[19:39 28 января]
[17:42 28 января]
[15:45 28 января]
18:30 28 января
18:00 28 января
17:20 28 января
17:10 28 января
16:50 28 января
16:40 28 января
[16:30 28 января]
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.