Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Віктор проти Віктора ?

[12:16 12 ноября 2008 года ] [ Україна молода, №213, 12 листопада 2008 ]

Депутати, підконтрольні голові президентського секретаріату, вчора разом із Партією регіонів пробували відставити Голову Верховної Ради.

Учора Верховна Рада могла залишитися без Голови. До відставки Арсенія Яценюка, на якій наполягали “Регіони” й Блок Литвина і яку підтримували комуністи та навіть шмат фракції “НУНС”, залишався один крок. Станом на 17.20, коли цей номер підписувався до друку, доля спікера висіла на волосині — у парламенті завершилося засідання лічильної комісії. Мінімальним кворумом — 10 осіб — вона затвердила бюлетень для таємного голосування. Однак “регінали” і Ко наполягали на тому, щоб відставити Яценюка звичайним, “кнопковим” голосуванням. БЮТ заблокував трибуну, аби не допустити порушення регламенту. Утім усе йшло до того, що спікер залишиться на посаді — голосів якщо й набиралося, то в самісінький “притик”. “Регіони” самі визнавали, що є лише картки, “фізично” ж депутатів у залі бракує.

Хто копає під Яценюка

Чи не вперше в історії нинішнього скликання Верховної Ради фракція Блоку Тимошенко заблокувала парламентську президію не для того, щоб не пустити до неї Арсенія Яценюка, а для того, щоб його... захистити. Вітер політичних домовленостей та інтриг, який учора нагнав над Головою ВР чорні хмари, укотре змінив свій напрямок, знову зробивши учорашніх опонентів союзниками і навпаки. І ось уже не БЮТ, як два місяці тому, а шматок “НУНС” у вигляді “Єдиного центру” дружно голосує з Партією регіонів, комуністами і “литвинівцями” — за включення до порядку денного питання про відставку “нашоукраїнського” спікера. Саме завдяки “єцистам”, котрих, як відомо, контролює голова секретаріату Президента Віктор Балога, це питання — з другого заходу — набрало 229 голосів. Окрім Петьовки, Білозір, Полянчича, Кріля, Тополова, Бута і Лесі Оробець, за це рішення проголосували також Іван Плющ і номінальний БЮТівець Ігор Рибаков, якого також вважають наближеним до Балоги. Пізніше БЮТівці заявили, що картки Бута й Рибакова “просто вкрали й ними скористалися”.

“От тепер і стало ясно, під Банковою я чи не під Банковою, — зауважив на брифінгу Яценюк, якому навіть колеги по фракції закидали аж занадто палку вірність секретаріату Президента. — Я був, є і залишаюся незалежною особою — це не всіх влаштовує, і це добре”. Водночас спікер неоднозначно натякнув на те, хто саме під нього “копає”, маючи на увазі Віктора Балогу: “Питання про відставку Голови Верховної Ради не підтримувалось ні Президентом, ні блоком “НУНС”, ні БЮТ. Тому ті гравці, які намагаються грати самостійно, — головне, щоб вони потім не програли”.

“Регіони” питають: “Доколє?”

Перша ранкова спроба порушити питання про відставку Яценюка зазнала невдачі, набравши тільки 220 голосів. Домагалася відставки Голови ВР (який, до речі, сам написав заяву про складення повноважень два місяці тому — після розпаду коаліції) — Партія регіонів. Відповідну постанову зареєстрував Владислав Лук’янов, пояснивши своє бажання, зокрема, “неетичною поведінкою” спікера. “Ну він, наприклад, часто дозволяє собі коментарі, які не стосуються змісту законопроекту, а виражають винятково настрій самого Яценюка, — пояснив Лук’янов “Україні молодій”. — І взагалі, він уже давно подав у відставку, а сьогодні продемонстрував, наскільки щирим був цей його намір, зробивши все, щоб зірвати це питання. Щоб Україна й надалі перебувала в такому підвішеному стані, коли немає коаліції, не можуть ухвалюватися законопроекти, політичні сили не хочуть сісти за стіл переговорів і знайти вихід із ситуації, а народ страждає... Думаю, що запитання “Доколє?!” починає зріти в більшості голів і поступово приходить і сюди, у Верховну Раду”.

А останньою краплею, яка, за словами “регіонала”, змусила його ініціювати відставку Яценюка, стала поведінка Арсенія Петровича на погоджувальній раді в понеділок. Там спікер, лідер свого блоку Володимир Литвин і представник “Регіонів” Олександр Єфремов посперечалися, чи був фальсифікований антикризовий закон, проголосуваний позаминулого тижня. “Литвинівці” за підтримки ПР наполягають на тому, що в остаточному варіанті закону з’явилася норма щодо індексації мінімальної зарплати на рівень інфляції. Хоча при розгляді законопроекту в сесійній залі депутати її відхилили. І хай там як Арсеній Яценюк закликав “підняти стенограму й переконатися на власні очі, що ми ухвалили”, Блок Литвина з “регіонами” наполягали на своєму.

“Тепер прослідкується причинно—наслідковий зв’язок між цими заявами про якісь там зміни і фальсифікації у законі. Це була так звана артпідготовка”, — констатував Голова ВР після ранкового засідання.

Ланки одного ланцюга

Після того, як голосування за початок процедури відставки спікера виявилося нерезультативним, нардепи встигли трошки попрацювати над порядком денним — зокрема, запросили на сьогодні до ВР Генерального прокурора, аби він розповів про корупційні дії окремих парламентаріїв, підтвердивши або спростувавши корупційні звинувачення, які лунають від СБУ. Викликали “на килим” і голову Фонду держмайна Валентину Семенюк, відставки якої знову прагне БЮТ.

А потім дві “антиспікерські” фракції попросилися на перерву. Під час якої, очевидно, і вирішувалася доля Арсенія Яценюка. Після повернення до сесійної зали “єдиноцентристи” передумали і стали на бік “Регіонів”. Побачивши на табло “229”, спікер закликав лічильну комісію готуватися до голосування бюлетенями (за регламентом, саме таємним голосуванням обирають і звільняють Голову ВР).

Але на цьому інтрига не вичерпалася — Партія регіонів заявила, що з бюлетенями возитися довго й нудно, і попросила поставити також на голосування свою постанову про зміну форми голосування. На звичайну — кнопками. Тут уже збунтувалися “нашоукраїнці” та БЮТівці. Останні виступають категорично проти відставки Яценюка з двох причин. “Країні потрібна стабільність, а Партія регіонів займається тільки панікою і хаосом. Краще б над антикризовою програмою працювали, у них же є тіньовий уряд! Ні, вони взялися спікера знімати”, — обурювалася Наталія Королевська.

Андрій Кожем’якін був іще відвертішим, не приховуючи головного побоювання БЮТ. За його словами, є підстави вважати, що у Банкової й “Регіонів” просто з’явився новий сценарій скинути Юлію Тимошенко навіть без дострокових виборів. Мовляв, першим питанням, яке в разі відставки Яценюка розглядатиметься під час керування першого віце—спікера (“регіонала” Олександра Лавриновича) буде питання про недовіру Кабміну. Про те саме говорить і сам Голова ВР. Пан Арсеній каже, що “наступною ланкою ланцюга” буде спроба скинути Тимошенко й призначити — “у неконституційний спосіб” — новий, “технічний” уряд.

Що прикметно: навіть “проющенківський” голова “Нашої України” В’ячеслав Кириленко стає на бік Яценюка й Тимошенко, говорячи про спробу “дестабілізувати ситуацію” та закликаючи натомість працювати над підтримкою урядових антикризових проектів.

Щоб спікера не скинули просто в залі, де на два депутатських місця завжди знайдеться принаймні дві руки, готові проголосувати за себе й за сусіда, БЮТ заблокував трибуну. Яценюк оголосив перерву, наголосивши, що наполягатиме на голосуванні бюлетенями. І якщо результат буде негативним, узагалі відкличе свою заяву про відставку. З огляду на настрої, які панували в кулуарах, у спікера були всі підстави сподіватися, що так воно й буде.

Зрештою, той факт, що голосів за відставку Яценюка не набирається, визнали і “регіонали”. “Депутати у відрядженнях, треба дати їм час повернутися”, — заявив Єфремов після початку вечірнього засідання...

Леся ШОВКУН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.