Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У двох господарів постраждалі без коштів?

[12:18 31 июля 2008 года ] [ Україна молода, №140, 31 липня 2008 ]

На розгляд позачергової сесії ВР подано два різних проекти змін до бюджету: від уряду і від Президента.

Знехотя перервавши хто лікування в санаторіях, а хто й риболовлю на Карибах, законодавці з’їжджаються до Києва. Допомогти постраждалим від повеней областям України — це, судячи з коментарів, свята справа для депутатів усіх без винятку фракцій Верховної Ради. От тільки чи вдасться їм досягти згоди бодай на позачерговій сесії, якщо вже чергові пройшли в постійних блокуваннях, парламентарії ще вчора прогнозувати не ризикували. Адже проектів змін до Держбюджету, заради яких депутатів відкликали з відпустки, у ВР виявилося одразу два: урядовий і президентський. Який саме підтримати — розв’язати цю дилему належало насамперед Комітету з питань бюджету. Хоча позицію БЮТ і принаймні переважної частини “НУНС” спрогнозувати було нескладно...

“Те, що на розгляд парламенту внесено два проекти — це, на мою думку, велика помилка. Бо, нагадаю, саме існування двох варіантів “загробило” зміни до бюджету наприкінці минулої сесії”, — висловив свою позицію в коментарі “УМ” “нашоукраїнець” Юрій Кармазін. За словами Юрія Анатолійовича, щодо того, який саме проект підтримувати, “НУНСівці” “офіційно” мали визначитися сьогодні перед початком позачергової сесії на засіданні фракції.

Колега Кармазіна по фракції, член Бюджетного комітету Павло Жебрівський законопроект Кабміну розкритикував. За його словами, урядовий документ передбачає розподіляти кошти для ліквідації наслідків паводка в “ручному” режимі. Інша річ — пропозиції Президента, які такого недоліку не мають і є “структурованішими та більш об’єктивними”. БЮТівці ж тим часом вустами заступника голови бюджетного комітету Олега Ляшка звинувачували Президента у порушенні Конституції, повторюючи тезу про те, що глава держави не має права вносити на розгляд парламенту свій варіант бюджету. “Фракція Блоку Тимошенко, безумовно, підтримає урядовий законопроект”, — констатував Ляшко. Щоправда, згодом перший заступник міністра юстиції, БЮТівець же Євген Корнійчук звинувачення Ляшка частково спростував, зазначивши: Президент як суб’єкт законодавчої ініціативи має право вносити до Верховної Ради в тому числі й “бюджетні” законопроекти.

З огляду на такі розбіжності в коаліції, визначальною може стати позиція трьох фракцій меншості. Однак і тут не все так просто. Опозиціонери переймалися не лише тим, який із двох проектів змін до бюджету підтримати, а й тим, чи не спробують “більшовики”, скориставшись позачерговим зібранням законодавчого органу, “протягнути” на цьому засіданні ще якісь законопроекти, окрім пов’язаних із допомогою постраждалим від повені західним областям. Один із керівних “регіоналів” Олександр Єфремов у інтерв’ю газеті “Коммєрсант—Україна” запевнив, що за жодне інше питання, окрім цього, Партія регіонів не проголосує нізащо. За деякими даними, принаймні вчора ПР була схильна підтримати швидше президентський, ніж урядовий варіант “паводкових” новацій.

Не менш радикальну позицію зайняла і фракція Блоку Литвина: “категорично проти того, щоб це лихо використовувалося для “протягування” змін до бюджету, мета яких — рішення, далекі від людських потреб”.

“Голосувати лише за ті зміни, які стосуються безпосередньо допомоги постраждалим від повені, просто немає сенсу! — вважає Юрій Кармазін. — Адже для того, щоб забезпечувати витратну частину, треба подбати і про доходну, а всі ці зміни тісно взаємопов’язані”. Тому, за словами “НУНСівця”, розглядати зміни до бюджету потрібно в комплексі.

Цифри

Президент і Прем’єр — хто більше?

Президент у проекті закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України на 2008 рік пропонує збільшити видатки бюджету на 4 млрд. 392 млн. грн. У тому числі за загальним фондом — на 3 млрд. 636,6 млн. грн., за спеціальним фондом — 755,4 млн. грн. Додаткові видатки Держбюджету передбачено спрямувати на ліквідацію наслідків стихійного лиха на об’єктах дорожнього господарства державної власності — 801,9 млн. грн., з них 46,5 млн. грн. — за загальним фондом та 755,4 млн. грн. — за спеціальним фондом.

У проекті змін до Держбюджету, поданому на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів, пропонується збільшити видатки бюджету—2008 на 2 млрд. 339 млн. 430 тис. грн., в тому числі 1 млрд. 584 млн. грн. із загального фонду і 775,4 млн. грн. — зі спецфонду.

Оцінки

Тимошенко: “Вносити зміни до бюджету має право тільки уряд”

Прем’єр Юлія Тимошенко наполягає на розгляді урядового варіанту змін до бюджету. “Ми обговорювали з Головою Верховної Ради, як і в якій послідовності розглядатимуть законопроекти. Я ще раз хочу наголосити, і про це я сказала Голові ВР, що правом внесення змін до бюджету може скористатися винятково уряд. Більше ні в кого немає такого права відповідно до Конституції та Бюджетного кодексу, і навіть згідно із законом про надзвичайні екологічні ситуації, — наголосила Тимошенко на прес—конференції в Кабміні, коментуючи внесення Президентом альтернативного законопроекту про зміни до бюджету.

На засіданні Кабміну Юлія Тимошенко також поінформувала, чому вона прагне провести через ВР зміни до бюджету не тільки в частині ліквідації стихійного лиха, а й в інтересах аграріїв: “Наші аграрії на сьогоднішній день зібрали 23,4 млн. тонн зернових, що становить трошки більше, ніж 50 відсотків зібраного врожаю. Це дуже оптимістичні цифри. У нас десять областей зібрали більше мільйона тонн збіжжя. Сьогодні цей рубіж долають ще кілька регіонів. Ми можемо перевищити прогнозовані показники. Проте, як це не парадоксально звучить, всі ці чудові здобутки можуть мати негативний наслідок для всього аграрного сектору. Нині є деякі регіони, де завдяки недбалій роботі місцевих органів влади та допуску монопольних трейдерів, які давлять на аграріїв, закупівельні ціни на зерно спускають нижче 800 гривень і цим спричиняють практично знищення економіки аграрних господарств. Купують за безцінь, а потім перепродують у кілька разів дорожче.

Сьогодні Верховна Рада має прийняти зміни та доповнення до цьогорічного бюджету разом зі змінами та доповненнями зі стихійного лиха. Тоді ми зможемо відразу фінансово наповнити Аграрний фонд України і віддати аграріям заплановані 1,118 млрд. гривень. Це значить, що ми миттєво піднімемо закупівельні ціни, припинивши диктат зернотрейдерів, і врятуємо вітчизняне сільське господарство”.

Банкова: “Парламент досягне компромісу й ухвалить президентський проект”

Перший заступник глави секретаріату Президента Олександр Шлапак учора на брифінгу для журналістів висловив упевненість у тому, що Верховна Рада ухвалить саме президентський законопроект про внесення змін до бюджету—2008, пов’язаних із повінню в шести західних областях України. На думку представника Банкової, парламентаріям вдасться домовитися й досягти компромісу щодо двох варіантів бюджетних змін, і неприємних несподіванок на засіданні ВР не трапиться. “Я як громадянин оцінив би дуже негативно будь—які спроби політичних спекуляцій на завтрашній сесії... Упевнений, що цього не буде, і завтра Верховна Рада працюватиме абсолютно спокійно”, — спрогнозував Шлапак.

Леся ВОЛОШКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.