Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

З руїн — у магазин

[09:58 10 января 2009 года ] [ Україна молода, 10 січня 2009 ]

Потерпілих внаслідок вибуху в Дніпропетровську можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо: ця трагедія сталася 13 жовтня 2007 року. Тоді внаслідок вибуху в житловому будинку №127 по вулиці Мандриківській загинуло більше двадцяти його мешканців, а два під’їзди з чотирьох були повністю зруйновані. Всі потерпілі отримали з різних джерел кошти для придбання нового житла. За превалюючою версією, вибух спричинив побутовий газ. Отож на лаві підсудних опинилися троє керівників відкритого акціонерного товариства “Дніпрогаз”. Однак судовий розгляд цієї кримінальної справи зайшов у глухий кут настільки, що навіть запобіжний захід стосовно підсудних довелося змінити на підписку про невиїзд. Тепер же виплив на світ ще один, справді несподіваний, поворот подій довкола тієї НП. Адже вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності родини, яка є... потерпілою внаслідок нашумілого вибуху.

Ця ситуація здається вельми показовою як з юридичного боку, так і з морального. На щастя, під час вибуху нікого з членів родини в їхній трикімнатній квартирі не було. Саме ж житло вони придбали в березні 2007 року, себто за сім місяців до трагедії, у дніпропетровській філії ЗАТ “Перший український міжнародний банк”, з яким уклали типовий договір іпотеки. Заставою значилася саме квартира. До трагедії позичальник сплачував гроші за відсотками справно, встигнувши перерахувати близько 2,5 тисячі доларів. Коли ж сталася біда, вже 15 жовтня ця сім’я повідомила банк про настання страхового випадку, оскільки житло було застраховане.

Проте з часом родина зметикувала інакше. 26 жовтня чоловік за довіреністю від дружини робить нотаріально засвідчену заяву про те, що квартира не застрахована, не перебуває в заставі чи кредиті. І вже через п’ять днів отримує від Управління економіки облдержадміністрації 699 тисяч гривень. Банк—позичальник тим часом став апелювати до страхової компанії, яка мала відшкодувати згідно з укладеним договором вартість зруйнованого житла. Однак страхувальник став посилатися на Управління економіки — мовляв, заподіяні збитки вони компенсували у повному обсязі.

Як з’ясувалося, родина хотіла отримати гроші ще й від страхової компанії. До того ж подружжя настільки впевнилося у своїй правоті, що... поскаржилося на “Перший український міжнародний банк” до Національного банку України. Та й отриманими 699 тисячами гривень розпорядилося своєрідно, придбавши за ці гроші... магазин. Банкірам же нічого не залишалося, як передати документи, що явно “натякають” на шахрайство, до правоохоронних органів. Нині ця інформація перевіряється. Проте цілком реально, що незабаром ми станемо свідками ще одного судового процесу на тему нашумілого вибуху на Мандриківській, але вже з “іншої опери”.

Сергій ДОВГАЛЬ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.