Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ferrexpо дешевшає на замовлення Жеваго?

[13:13 10 сентября 2008 года ] [ Украинская правда, 9 сентября 2008 ]

Минулого тижня ціна на акції компанії Ferrexpо відомого олігарха Костянтина Жеваго на Лондонській фондовій біржі знизилася майже на третину (на 27,84%).

Це було рекордне падіння акцій цієї гірничорудної компанії протягом останнього часу.

Що ж сталося із самою компанією? Про що свідчить таке суттєве зниження довіри до її акцій? Чи не є це знаком для здешевшання українських компаній на інших західних майданчиках?

Варто відзначити, що серед усіх аналітиків вітчизняного фондового ринку тільки два експерти погодилися прокоментувати цей випадок. Стало зрозуміло, що таке різке падіння акцій відбулося не зненацька.

За чутками, падіння акцій Ferrexpо було чітко сплановане нею самою ж. Будь-яка компанія може підштовхнути падіння власних акцій. Достатньо опублікувати погану звітність: відсутність прибутку, падіння темпів виробництва, не реалізацію інвестпроектів, різке скорочення штату працівників, тощо.

За словами аналітика Foyil Securities New Europe Станіслава Картавих, випуск акцій компанії був досить невеликий, тому такі дії не мали сенсу. Причина падіння криється, за словами аналітика ІГ “Сократ” Дмитра Хорошуна, зовсім в іншому. Так, за його словами, минулого тижня закрився один з крупних хеджевих фондів, який вкладав кошти у гірничо-рудну промисловість.

Ferrexpо також потрапив в так званий сектор розпродажу — останнім часом дуже знизились ціни як на сировину кольорових та дорогоцінних металів, так і на залізорудну. Це супроводжується закриттям хеджів та розпродажем акцій компаній ринку, що, по суті, і сталося. Так, за словами аналітика, минулого тижня закрився один з крупних хеджевих фондів, який вкладав кошти у гірничо-рудну промисловість.

Варто зазначити, що ще на початку року Костянтин Жеваго навряд міг собі уявити, що теперішня ситуація на ринку буде такою. Справа в тому, що аналітики пророкували підвищення цін на залізорудну сировину мінімум на 10%. А відбулося фактичне їх падіння.

Слід додати, що серйозні плани у Ferrexpо є. “На початку літа 2008 року керівники компанії заявили про партнерство з іншою компанією щодо спільної розробки родовищ на Полтавському ГОКу”, — зазначає Станіслав Картавих.

Аналітик ІГ “Сократ” Дмитро Хорошун відзначив, що ця компанія має китайське походження. “Про це вже декілька місяців ведуться розмови. Крім китайської компанії виявила бажання співробітничати й індійська фірма. Останнім часом Ferrexpо заявляє про наміри збільшити видобуток”, — відзначив він.

Ще одним із факторів, який безперечно впливає на падіння акцій підприємств на західних біржах є політична ситуація в країні їх походження. Цей чинник також не можна не враховувати — в Україні загострилася політична криза. До того ж минулий тиждень був невдалим і для США в політичному сенсі, що також вплинуло і на фондовий ринок світу.

Дмитро Хорошун погоджується із впливом політризиків на падіння вартості підприємств на біржах. А от Станіслав Картатих однозначно заявляє про те, що ніякі політичні події ніяк не вплинуть на вартість акцій українських емітентів на західних біржах, включаючи і Ferrexpо. “Це падіння було одиничне і притаманне лише одній компанії”, — зазначає експерт.

Однак, фактор України таки відіграв свою роль, минулої п'ятниці на Лондонській фондовій біржі акції девелоперської компанії “21 століття” впали на 11%. До того ж компанія начебто заявила, що буде проводити скорочення персоналу.

За словами експертів, в Лондоні також на 8% подешевшали акції компанії “Укпродукт” (молочна продукція), а на Варшавській фондовій біржі з минулої п'ятниці по понеділок на 6% в середньому знизилися вартість компаній, що працюють в АПК України.

“Все це пов'язано з великими ризиками, що останнім часом супроводжують будівельний комплекс, який залишився без значних інвестицій, а також реакцією Росії на політзаяви українського керівництва останніх тижнів (контроль та зниження закупівлі аграрної та сільськогосподарської продукції, що імпортує РФ із України)”, — зазначає експерт.

Як бачимо, Ferrexpо не єдина вітчизняна компанія, яка втрачає в ціні на фондовому ринку останніми днями. Можливо, саме політична криза може зробити “ведмежу” послугу для вітчизняних компаній закордоном, що також буде додатковим чинником відкласти проведення нових IPO найближчим часом.

Олег ГРОМОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.