Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Промисловість шукає заміну блакитному паливу

[16:19 14 февраля 2006 года ] [ Урядовий кур’єр, №30 (3195) ]

ВАТ “Міттал Стіл Кривий Ріг” — один з найбільших споживачів газу в Україні — стало першим, яке відвідав днями міністр промислової політики Володимир Шандра з метою моніторингу додаткових заходів для обмежень споживання газу.

— Вже сьогодні “Міттал Стіл Кривий Ріг” готовий перейти на безгазове виробництво. З початку року споживання газу комбінатом зменшилось втричі завдяки переходу на коксове виробництво з частковим використанням збагаченого антрациту, — розповів начальник доменного цеху №2 комбінату Владислав Листопадов. — Тобто якщо раніше підприємство використовувало 750 тис. кубометрів газу за добу, то нині — 240-250 тис. При цьому обсяги виробництва залишились на тому ж рівні, як і якість металопродукції. До речі, наскільки мені відомо, багато заводів і Дзержинська, і Алчевська також пішли шляхом часткової заміни коксу антрацитом. На сьогодні комбінат зекономив 12 тис. тонн коксу завдяки частковій заміні його збагаченим антрацитом.

Наразі “Міттал Стіл Кривий Ріг” займає лідируючі позиції зі скорочення споживання газу промисловими підприємствами, зауважив Володимир Шандра. На жаль, поки не було проблем з блакитним паливом, промисловість України у структурі енергоспоживання стала газозалежною. Частка використання газу при промвиробництві становить 45 відсотків порівняно з іншими видами енергії. Україна споживає газу більше, ніж Німеччина і Франція разом узяті. На 1 відсоток ВВП в Україні споживається в 2,6 раза більше енергії, ніж в Європі і на Заході. До речі, ліміти на споживання газу введені не лише в Україні, а й в Росії, Німеччині, Польщі.

Найбільш залежні від газу хімічна і металургійна промисловість. За рік лише металургійна і хімічна промисловість споживають майже 20 млрд кубометрівгазу. Оскільки майже всі металургійні і хімічні підприємства перебувають у приватних руках, то влада не має права втручатись у їх господарську діяльність. Хіміки і металурги самі поступово переходять на зниження використання газу, а міністерство в свою чергу підготувало програму заходів компенсації негативних наслідків зростання ціни на газ, яка реалізовуватиметься, щойно буде відома остаточна ціна на газ для промисловості за умови, що її затвердять Кабмін і Верховна Рада.

Максимально знизити споживання блакитного палива, але не довести виробництво до технологічних втрат -завдання кожного підприємства, зазначив міністр промислової політики.

Споживання у перерахунку на 1 тонну готового прокату, тонн у. п. у 1998 році становило 1,92, 1999 — 1,85, 2000 — 1,73, 2001 — 1,54, 2002 — 1,48, 2003 — 1,42, 2004 — 1,42, 2005 — 1,28.

— Комбінат зацікавлений у скороченні споживання газу і переходу на енергозберігаючі технології та інші види енергії. Збільшити виробництво і перейти на безгазове виробництво можна у тому разі, якщо українська влада дасть гарантії, що поліпшить якість коксу і вугілля, а також не буде

непропорційно підвищувати ціну на електроенергію, яка також частково погасить дефіцит газу, — наголосив новий гендиректор “Міттал Стіл Кривий Ріг” Нарендра Чодері.

Нині коефіцієнт заміни природного газу на коксовий — 0,8, тобто тисяча кубів газу — це 800 кілограмів коксу, тонна якого коштує 160 дол США.

Заступник гендиректора, головний енергетик “Міттал Стіл Кривий Ріг” Віктор Романенко повідомив, що на електроенергію комбінат витрачає 780 млн грн, а на природний газ — 490 млн. грн. на рік. Лише у 2005 році підприємство здійснило 82 заходи з економії палива і 123 — електроенергії, завдяки чому споживання скоротилось на 180 млн. куб. м. Нині розроблена нова програма скорочення споживання газу і електроенергії.

Наразі більшість світових металургійних лідерів використовують полівугільне виробництво, яке є найдешевшим, проте впровадження спеціального устаткування на вітчизняних підприємствах і неодмінне поліпшення якості коксу потребує значних капіталовкладень.

Як повідомив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Сокіл, Дніпропетровщина вже скоротила споживання газу на 30 відсотків завдяки наукомістким і енергозберігаючим технологіям, а у майбутньому планує розпочати власне газовидобування. За оцінками екпертів, Дніпропетровська область має потенційний запас газу на рівні 16 млрд. кубометрів. 750 млн. кубометрів газу можна видобувати щорічно на Новомосковському і Магдалинівському родовищах.

За січень (станом на 23 січня 2006 року) підприємства металургійного та хімічного комплексів спожили 858,88 млн. кубометрів газу.

При цьому металургійний комплекс використав 456,88 млн куб. м природного газу, тобто відбулось десятивідсоткове скорочення споживання. Хімічна промисловість зменшила споживання на 16 відсотків, зупинившись на 402 млн. кубометрів газу. Добове споживання газу у хімічному комплексі зменшилось на 3,2 млн. куб. м.

Галина ІЩЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.