Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Про рибу і тепло, копальні та історію

[15:41 07 декабря 2007 года ] [ Запорізька правда, 1 грудня 2007 ]

Відбулась сімнадцята сесія Запорізької обласної ради п'ятого скликання.

Учасники сесії розглянули порядок денний, в якому було понад 60 питань. Ретельна робота постійних комісій над питаннями, які виносяться на сесію, сприяла тому, що окремі рішення приймали блоками.

Сесія розглянула такі важливі для життя області питання: “Про звіт обласної держадміністрації щодо готовності житлово-комунального господарства та об'єктів соціально-побутової сфери Запорізької області до роботи в осінньо-зимовий період”, “Про програму розвитку культури Запорізької області на 2008-2012 роки”, “Про програму розвитку рибного господарства Каховського та Дніпровського водосховищ у межах Запорізької області на 2008-2010 роки”, “Про природоохоронну доктрину Запорізької області”. Сесія затвердила звіти про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2007року, а також за 9 місяців 2007року, внесла зміни і доповнення до рішення обласної ради від 26.12.2006 №1 “Про обласний бюджет на 2007 рік”, а також внесла зміни до бюджетних призначень.

Вів сесію перший заступник голови обласної ради Олександр Клепаков.

Сесія розпочала роботу хвилиною мовчання, вшанувавши пам'ять жертв Голодомору. Голова обласної держадміністрації Євген Червоненко відзначив, що місце, де поставили цей пам'ятник, буде місцем єднання запоріжців і місцем всепрощення один одному.

Олександр Клепаков підкреслив, що сімнадцята сесія є історичною, тому що цього дня відкрили пам'ятник у відповідності до рішення територіальної громади і за ініціативи голови обласної держадміністрації.

Далі Олександр Клепаков сказав:

— Ми повинні зробити все, щоб чорні сторінки історії в житті українського народу більше ніколи не повторювалися. Це завдання для керівництва і депутатів усіх рівнів.

Перший заступник голови обласної ради зазначив, що професійна і цілеспрямована діяльність депутатів разом з управліннями і відділами обласної держадміністрації, територіальними громадами міст, районів, сіл і селищ дала можливість виконати рішення сесії “Про додаткові заходи щодо наповнення прибуткової частини обласного бюджету”. Обласний бюджет за 2006 рік перевиконано на 28млн. гривень, а за 9 місяців поточного року перевиконання сягнуло 22млн.грн. За роки незалежності України Запорізька область уперше одержала додатково 50млн.грн. до фонду розвитку обласного бюджету. Ці гроші спрямовані на реалізацію обласних програм з охорони здоров'я, освіти, газифікації, водопостачання, зернового господарства, теплопостачання у школах і дошкільних установах, на програму “Світло — селу”.

Олександр Клепаков підкреслив, що і надалі головним завданням усіх органів виконавчої влади і місцевого самоврядування і, насамперед, податкової служби, буде пошук додаткових доходів для обласного і місцевих бюджетів.

А резерви поповнення доходів є: за підсумками роботи податківців нараховано понад 74,4 млн.грн., а сплачено — 35,4 млн., тобто, резерв бюджету складає 39млн.грн.

Не поспішають з відповідними висновками і керівники філіалів банків. Так “Індустріалбанк” за підсумками 9 місяців поточного року сплатив податки на доходи з фізичних осіб на одного працюючого понад 6 тисяч гривень, а інші банки тільки близько двох тисяч гривень і менше.

— Ми не можемо погодитися з керівництвом окремих підприємств і організацій, які платять працівникам мінімальну зарплату. По області майже 108 тисяч працюючих, або 22 відсотки від загальної кількості, одержують мінімальну зарплату, яка менша ніж прожитковий мінімум. З таким становищем миритися не можна.

Геннадій Фукс — заступник голови обласної держадміністрації звітував про готовність житлово-комунального господарства та об'єктів соціально-побутової сфери області до роботи в осінньо-зимовий період.

— Все зроблено, — сказав Геннадій Фукс, — 7,5 тисячі житлових будинків підготовлені до зими, дахи відремонтовані на 1000 будинках, 223 котельні налагоджені, понад тисячу кілометрів теплових мереж підготовлені до опалювального сезону. Майже у всіх населених пунктах вчасно розпочався опалювальний сезон, за винятком Поліг, де завершуються ремонтні роботи.

До порядку денного депутати внесли додаткове питання: “Про визначення нагальної потреби виконання робіт у 2007 році на соціально-важливих об'єктах у зв'язку з соціальними обставинами, які неможливо було передбачити у Бердянському, Василівському, Вільнян-ському, Оріхівському та Токмацькому районах”. Вирішили визнати ситуацію, що создалася там, соціальне напруженою і затвердити перелік соціально-важливих об'єктів, де виникла нагальна потреба у терміновому виконанні робіт. Обласна держадміністрація повинна профінансувати ці роботи.

Програму розвитку рибного господарства Каховського та Дніпровського водосховищ, природоохоронну доктрину, внесення змін та доповнень до програми виходу з екологічної кризи м.Запоріжжя представляв широкому загалу голова постійної комісії обласної ради з питань екології та природокористування Олег Сквірський. Зачитувати доповідь потреби не було, Олег Михайлович відповів на запитання депутатів.

У ході обговорення цих питань Дмитро Швець запропонував заборонити промисловий вилов риби у Каховському і Дніпровському водосховищах на п'ять років. Цю пропозицію він обґрунтував тим, що сьогодні Дніпро і водосховища так уставлені рибальськими сітками, що там жодній вудочці немає місця, і риба не встигає набирати потрібну вагу.

Юрій Чекальський підтримав цю пропозицію І запропонував депутатам звернути увагу на кадри рибоохорони.

Олег Сквірський погодився з пропозицією Дмитра Швеця і сказав, що комісія готує офіційного листа до Києва, в якому будуть пропозиції щодо передачі області права на видачу ліцензій на вилов риби; припинення промислового рибальства на три роки, а також забезпечення рибоохорони сучасним технічним обладнанням.

Бурхливе обговорення викликало питання “Про узгодження питання щодо надання спеціального дозволу на користування надрами на території Приморського району Запорізької області”. Вивчала питання і схвалила проект рішення постійна комісія з питань раціонального використання та охорони надр. Згідно з ним Приазовському гірничо-збагачувальному комбінату (комбінат “Запоріжстапь) не надається дозвіл на користування надрами Корсацького залізорудного родовища, а надається він ТОВ “Ремпостач” з 30 тисячами гривень статутного фонду.

Депутати Юрій Чекальський, Олександр Рабцун говорили про те, що проект рішення, що його пропонує комісія, не відповідає законодавству, бо у “Ремпостачу” немає ліцензії на розробку родовища. Валентина Манжура зауважила, що обговорення в комісіях цього питання було не досить підготовлене.

— Ми так і не зрозуміли, — сказала депутат, — що пропонують місцевим жителям претенденти на дозвіл. Ви нам дайте соціальні пакети з одного боку і з іншого, а ми будемо вивчати і порівнювати, де краще.

В обговоренні цього питання взяли участь також Катерина Луценко, Юрій Березовський, Фарід Акчурін, Євген Червоненко, Олександр Путнокі, Валерій Буцанов, Леонід Анісімов, Валерій Свєшніков. Всі пропонували зняти питання з порядку денного, створити відповідну депутатську комісію, щоб достеменно вивчити питання і винести його на одну з наступних сесій.

Олег Сквірський, який завершив обговорення, звернув увагу депутатів на те, що його комісія навіть не розглядала це питання. Екологи не впевнені, що доцільно взагалі давати цей дозвіл. Жителі Приазовського і Приморського районів, які чекають реалізації соціальних пакетів, навіть не уявляють, з якими труднощами вони зіткнуться, коли запрацює ГЗК.

Депутати проголосували за зняття питання з порядку денного.

Бурхливою була дискусія щодо питання “Про заяву депутатів Запорізької обласної ради п'ятого скликання з приводу видання указів Президента України від 12.10.2007 №965/2007 “Про присвоєння Р.Шухевичу звання Героя України” та від 12.10.2007 №966/2007 “Про відзначення 65-ої річниці створення Української повстанської армії” . Першим свою позицію оголосив Євген Червоненко, який підкреслив, що не треба обговорювати укази Президента і не треба жити комуністичними міфами:

— Давайте будемо терпимими один до одного, давайте шукати шляхи примирення...

Леонід Анісімов на ці слова голови обласної держадміністрації запропонував спуститися на грішну землю і подивитися на виборців. Яскравим прикладом, підкреслив заступник голови обласної ради, стали нещодавні громадські слухання, учасники яких чітко висловили свою думку з цього питання. А ми, їхні обранці, не маємо права, зауважив Леонід Анісімов, ховати голову у пісок. На нашій території під час війни пролилося багато крові, ще живі люди, які проливали її, хіба можна все це сьогодні забути?

Леоніда Анісімова підтримали Віктор Перший, Валерій Свєшніков, Володимир Пашков, Юрій Чекальський. А Анатолій Світлицький, завершуючи обговорення, висловив думку, що хвиля перегляду історії відбувається для того, щоб відволікти народ від економічних проблем, які загрожують кожному пересічному громадянину. Депутати голосуванням прийняли заяву.

Далі сесія розглянула депутатські запити і “Різне”.

Лідія ПЛАТОНОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.