Тенденція до збільшення споживання електроенергії, яку зафіксували цього року, буде й наступного.
Україна, якщо порівняти з минулим роком, збільшила споживання електроенергії. Про це “Експрес” поцікавився у Володимира Лук'янця, провідного експерта з електроенергетики Українського центру економічних та політичних досліджень імені 0. Разумкова.
— Чим зумовлене збільшення споживання електроенергії?
— За даними Міністерства палива й енергетики, за 11 місяців в Україні зріс рівень споживання електроенергії на 1,9 відсотка. До цього передусім доклалася металургійна промисловість держави. У структурі споживання металургія використовує третину електроенергії. Цього року меткомбінати збільшили її поглинання одразу на 5 відсотків.
Та значне збільшення зафіксовано на підприємствах, які виготовляють будівельні матеріали, зокрема, цеглу, керамічну плитку, цемент тощо. На таких підприємствах споживання електроенергії зросло аж на 12,3 відсотка.
— Це через подорожчання газу?
— Щодо металургійної промисловості, то вона нині на піднесенні, нарощує обсяги виробництва. А це потребує значного використання електроенергії. Та й ціна на газ вплинула на збільшення споживання.
— А населення більше використовує електроенергії?
— Цього року зима, якщо порівняти з 2006-м, прийшла раніше. А от опалювальний сезон не всюди почали вчасно. Тож наші співвітчизники у жовтні-листопаді використовували обігрівальні прилади. Це також вплинуло на збільшення обсягів споживання електроенергії. Попри те, населення не так суттєво впливає на використання електрики, як промисловість.
— Попит на електроенергію й надалі зростатиме?
— Так, тенденція до збільшення споживання буде й наступного року. Це зумовлено передовсім подорожчанням газу. До речі, нині на вітчизняних електростанціях є запаси потужностей, тож ми зможемо забезпечити себе необхідною кількістю електроенергії. Не виключаю того, що наступного року тарифи на неї зростуть.
— А запасів вугілля на теплоелектростанціях нині досить?
— На 1 грудня запаси вугілля на складах ТЕС становили 2 млн. 505,4 тис. тонн, що на 48,7 тис. тонн менше, ніж у грудні 2006 року. Це ще не загрозливі цифри. Наявні запаси вугілля дозволять нам перезимувати.
Богдан КУФРИК
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[17:49 07 февраля]
[15:40 07 февраля]
[07:00 07 февраля]
20:25 07 февраля
20:15 07 февраля
17:30 07 февраля
17:00 07 февраля
16:30 07 февраля
16:00 07 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.