Вона тисне на Україну, аби домогтися нашої газотранспортної системи.
В цей же час українські очільники докладають усіх зусиль, аби здати Росії нашу газотранспортну систему за борги. Пам‘ятаєте заяви російської сторони про борг у розмірі 2 мільярди доларів? Це ж було одразу після оголошення результатів парла-ментських виборів. Туркменський газ росіянам не потрібен, бо вистачає свого. Підвищення відчуватиме Україна. Але страшно навіть не це. На жаль, у нас відсутні двосторонні переговори у газовій сфері між Україною і Росією, нашою країною і Туркменістаном.
Переговорники як з української, так і з російської сторін діють тільки у російських національних інтересах. У 2005-2006 роках ми підписали прямий контракт з Туркменістаном на постачання газу. Тоді, у 2005-му, вперше в історії газових переговорів ми купували блакитне паливо за ціною 44 долари за тисячу кубічних метрів. У 2006-му також були прямі домовленості і прозора ціна. Однак наприкінці минулого року нинішній газовий міністр поїхав до Москви, відмовившись від прямих домовленостей з Туркменістаном. Натомість уклав із “Газпромом” угоду, за умовами якої Україна почала купувати газ за 100 доларів за тисячу кубічних метрів.
Ніхто не переймається наслідками для української економіки від підвищення ціни на газ. Ніхто не знає, хто сьогодні голова “Нафтогазу”. Мовчать металурги, нечутно хіміків. У минулому році вони протестували, ледь не маніфестації проводили біля “Нафтогазу” проти ціни у 95 доларів за тисячу кубічних метрів. Мовляв, ціна для української промисловості не підйомна. Виявляється, що підйомна й 130 доларів, і 160 чи 180 доларів. Напевно, у них такий запас прибутковості, що вони потягнуть і 200, і 230. Тож нехай тоді мовчать. Думаю, цей процес тільки спонукатиме українські підприємства переходити на енергозберігаючі технології.
Абсолютно не є фактом, що ціна на наступний рік буде 160 доларів. Можливо, вона становитиме 180, а може, й більше. Ціну підвищать, але транзитна ставка не зміниться. Коефіцієнт ставки 1,6 за ціною на газ у 95 доларів дозволяв нам за рахунок послуг транзиту задовольняти свої інтереси, тобто купувати весь обсяг газу. Зараз же цього замало. Ціну підвищують, коефіцієнт незмінний. В тому, що поки не називають ціну на наступний рік, є й політична складова. Чекають, якими будуть коаліція та уряд. Умовно, якщо залишиться нинішній уряд, ціна буде 160-170 доларів. І представлять це як велику заслугу й досягнення українських переговірників. Якщо буде інший уряд, назвуть ціну 180 або 200 доларів. І скажуть, що не вміють домовлятися.
На жаль, уряд уже оголосив, що наступного року ціна на газ для громадян зросте на 20-30%. Я думаю, що в цих межах ціна й підніметься. Хоча об‘єктивних факторів для цього підняття немає.
Что скажете, Аноним?
[19:21 11 декабря]
В этом году, несмотря на войну, украинские чиновники получили рекордные прибавки к зарплатам.
[17:50 11 декабря]
[16:45 11 декабря]
21:40 11 декабря
16:20 11 декабря
15:50 11 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.