Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Єдине вікно”: готові не всі

[10:44 30 декабря 2011 года ] [ Урядовий кур єр, № 245, 30 грудня 2011 ]

Перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв наголошує на нестачі кадрів та гальмуванні електронного документообігу.

Учора перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі провів селекторну нараду з керівниками усіх регіонів, яка стосувалася питання організації роботи дозвільних центрів на місцях. Обговорювали готовність органів влади до спрощення процедури видачі документів з 1 січня 2012 року, а також переоформлення та видачу дублікатів суб’єктам господарювання через дозвільні центри виключно державними адміністраторами.

За словами Андрія Клюєва, більшість обласних держадміністрацій звітують про повну готовність роботи дозвільних центрів, яких нині в Україні 680. Проте моніторинг, який було проведено протягом жовтня-листопада, засвідчив протилежне: є низка типових проблем, що можуть перешкодити ефективній роботі таких центрів.

Одна з них — недостатня кількість відповідних кадрів. “Нині кількість посад державних адміністраторів в Україні становить 900 осіб. Цього не достатньо. В 2011 році один державний адміністратор опрацьовував в середньому 287 звернень суб’єктів господарювання. За попередніми розрахунками, індивідуальне навантаження з 1 січня 2012-го може збільшитися вдвічі: до 500 і більше звернень”, — повідомив перший віце-прем’єр.

Занепокоєння викликають проблема й рівень кадрового забезпечення дозвільних центрів, що становить 75%. Андрій Клюєв зазначив, що найповільніше процес відбувається в Полтавській (67% необхідної кількості посадовців), Донецькій і Житомирській (70%), Черкаській (71%) та Чернівецькій (72%) областях.

Урядовець наголосив, що для завершення комплектування інституту державних адміністраторів райдержадміністраціям потрібно терміново подати відповідні кандидатури. “Від правильної організації роботи дозвільних центрів та грамотних кадрових призначень залежить активізація підприємницької діяльності”, — наголосив перший віце-прем’єр.

Ефективна діяльність центрів залежить також від їх чіткої взаємодії з місцевими дозвільними центрами. Першочергове значення в цьому процесі відіграє запровадження системи електронного документообігу. “Певні передумови для цього вже створено. Зокрема розроблено необхідне програмне забезпечення, і переважну кількість державних адміністрацій уже підключено до системи електронного документообігу. Найближчим часом слід забезпечити підключення до цієї системи всіх місцевих дозвільних органів”, — заявив Андрій Клюєв.

Проте деякі місцеві підрозділи дозвільних органів не поспішають приєднатися до системи. Найменш активними тут є органи державних агентств: з енергоефективності та енергозбереження, автомобільних доріг, лісових ресурсів, гірничого нагляду та промислової безпеки, а також держсільгоспінспекції.

Урядовець повідомив, що ці та деякі інші проблеми Прем’єр-міністр доручив розв’язати ще наприкінці листопада. На виконання цього доручення 21 облдержадміністрація та Севастопольська міськдержадміністрація поінформували про готовність запровадити з 1 січня 2012 року “єдине вікно”. А Луганська, Кіровоградська, Миколаївська, Донецька, Хмельницька обласні та Київська міська держадміністрації не готові до цієї роботи.

Вадим ПРОЦИШИН

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.