Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Вклади за позабюджетні ресурси

[17:45 10 июля 2008 года ] [ Всім (Хмельницкий), 2 липня 2008 ]

Високопосадовці не можуть знайти вихід з ситуації, що утворилася з початком виплати знецінених вкладів “Ощадбанку СРСР”.

Основна причина — постійні протистояння між владними структурами держави. Українці вирішили самостійно вносити пропозиції, та влада на них реагує мляво. Про вирішення ситуації із стовідсотковими виплатами знецінених вкладів розповів в інтерв'ю “Діловому тижневику “ВСІМ” секретар конференції Всеукраїнської спілки ошуканих вкладників (ВСОВ) Микола Заворотько.

Миколо Івановичу, які пропозиції щодо повернення знецінених вкладів ваша організація запропонувала владі?

— Держава із вкладниками Ощадбанку має розраховуватися не тільки коштами, які закладені в бюджет, а й позабюджетними ресурсами. Тому Верховній Раді необхідно внести зміни в Закон України “Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України”. Для того, щоб повернення заощаджень відбувалося не лише в грошовій формі, але й позабюджетними коштами, ресурсами за згодою вкладника — майном, у тому числі рухомим, земельними наділами, послугами тощо. Розширити сектор дії Закону додатковими повноваженнями органів місцевого самоврядуванння з метою прискорення повернення боргу.

Для зменшення навантаження на бюджет і прискорення погашення заборгованості перед вкладниками створити додаткове джерело виплат — Фонд вкладників на базі ВСОВ, підконтрольований Ощадбанку, що унеможливить зловживання.

— За рахунок яких коштів плануєте наповнити додаткове джерело виплат?

— Позабюджетними ресурсами: від продажу тютюнових виробів — 9%; здійснення експертно-імпортних операції — 5%; операцій з нерухомістю — 3%; доходів ігрового бізнесу — 30%; доходів банків, страхових і рекламних компаній — 9%; доходів ЗМІ — 9%; доходів енергетичних, металургійних, транспортних, будівельних компаній — 9%. Проте, як на мене, не варто жахатися, що організаціям доведеться сплачувати ці відсотки, адже вони мають надприбутки.

У відкритому зверненні до Президента, Прем'єр-міністра, голови Верховної ради наша організація запропонувала впровадити в життя рекомендації Президента України, в яких йдеться: “Джерелами для реалізації Програми повинні стати гроші від приватизації об'єктів економіки; залишити кошти, повернені юридичними та фізичними позичальниками колишнього Ощадбанку, які були в еквіваленті позиченим сумам”. Це — приватизація комунального майна, надання земельних наділів Відшкодування у освітній та медичній сферах, усіх видів зв'язку, транспорту. За згодою вкладників послуги “Укртелекому” на мобільно-стаціонарний зв'язок можуть бути оплачені компенсаційними чеками Ощадбанку.

Добре відомо, що сьогодні бюджети Мінтранспорту та місцевої влади втрачають великі кошти від безкоштовного перевезення пенсіонерів. Тому іменні компенсаційні чеки Ощадбанку варто видати вкладникам на суму передбачених вище бюджетів, а це — шлях до ринкових відносин. Решта пільговиків повинна бути переглянута та скорочена ВР та Кабміном.

— Які, на Вашу думку, недоліки у роботі із реєстрацією вкладників Ощадбанку СРСР?

— Сімнадцять років держава в особі Ощадбанку не турбувалася про реєстр вкладників . Цю роботу потрібно робити не революційно, а еволюційно. На сьогодні загальна сума компенсаційних коштів, що вже повернута українцям у цьому році, склала 5,5 млрд. гривень. Це більше, ніж повернуто за останні десять років разом взятих (3,2 млрд. гривень). Виконання бюджетного плану у сумі 20 млрд. гривень гальмується. Приміром, завалений Закон “Про скасування пільг із народних депутатів України”. Не вносяться конструктивні пропозиції по розробці бюджетних механізмів, щоб дійсно розрахуватися у наступному рощ з боргом у 100 млрд. гривень.

Олена ЗАЛУЦЬКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.