Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чекаймо революції. В будівництві

Металургійний гігант “Криворіжсталь”, проданий іноземцям за 24 мільярди гривень, зараз сповна відігрується на українських підприємствах.

4 червня увійде в історію ВАТ “Хмельницькзалізобетон” як день нового технологічного прориву. На підприємстві відбулася приємна і дуже важлива для розвитку будівельної галузі області подія: в урочистій обстановці відкрито новітню лінію фінської фірми “Елематік” по виготовленню плит пустотного настилу за методом екструзії.

Для пересічного читача ці слова мало про що говорять. Але спеціалісти знають справжню ціну такої події, адже продукція, що виробляється на лінії, європейської якості. От і зібралися на підприємстві керівники та спеціалісти будівельних організацій з тим, щоб побачити на власні очі, як виготовляються попередньо напружені плити перекриття за новою технологією. Радість свята розділили з колективом та гостями Хмельницький міський голова Сергій Мельник, його заступники Іван Прокопець та Валерій Лесков, завітав на підприємство на запрошення колективу й генеральний директор ТОВ “Старт” Теофіпольського району, Герой України Василь Петринюк, який вручив заводчанам запашний коровай.

ВАТ “Хмельницькзалізобетон” — підприємство відоме. Понад 50 років працює на ринку будматеріалів, переживало, як мовиться, злети и падіння. Але сьогодні завдяки гострому розуму, перспективному мисленню і бізнесовому таланту голови правління ВАТ Анатолія Корбута впевнено завоювало лідерство в західному регіоні України.

Анатолій Миколайович розповів про досягнення підприємства. Вони — вражаючі. Потужності для виробництва залізобетонних конструкцій на спорудження житла, об'єктів промисловості і соцкультпобуту становлять 157 тисяч метрів кубічних в рік, товарного бетону — 130 тисяч кубометрів, товарного розчину — 55 тисяч кубів, вікон і дверей з деревини — 12 тисяч метрів квадратних, дощок для підлоги — 5 тисяч квадратних метрів, струганого погонажу — 900 тисяч метрів погонних, потужності по розпилюванню лісу складають 10 тисяч кубометрів. Розвитку металопластикової продукції та закріпленню позицій на ринку сприяло створення в 2000 році товариства “Мрія забудовника”. Обсяг виробництва металопластикових вікон і дверей сягнув 16,5 тисячі квадратних метрів.

Підприємство постійно впроваджує нові технології. Завдяки цьому його продукція не тільки конкурентноздатна на перенасиченому ринку будматеріалів, а й має цілий ряд переваг над іншими зразками, а тому — більш бажана. Для оновлення деревообробного виробництва тут придбано та введено в експлуатацію високоефективне обладнання, зокрема, верстати по зрощенню деревини верстат німецької фірми “Лаинінг”, спроможний виконувати 90 операцій з обробки деревини, встановлено потужні сушильні камери, осучаснено технічні пристрої та дереворізальний інструмент для виготовлення вікон і дверей з клеєного бруса під склопакет і сучасну фурнітуру тощо. Впроваджено лінію по виготовленню шляхових конструкцій. Автоматизовано та комп'ютеризовано бетонозмішувальний вузол в цеху №2 по виготовленню товарного розчину. А освоєння технології застосування суперпластифікаторів дало можливість зменшити теплову обробку конструкцій з 14 до 1-3 годин. Гордість підприємства — акредитована лабораторія, яка пильно контролює якість сировини і готової продукції. З 1997 року висока якість продукції підтверджена сертифікатами відповідності в системі “УкрСЕПРО”, а в 2007 році видано сертифікат на систему управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001-2001.

Обсяг реалізації продукції за 2007 рік склав 100 мільйонів гривень, до бюджетів усіх рівнів перераховано 16,5 мільйона. В технічне переоснащення підприємства за 2007-2008 роки вкладено 16 мільйонів гривень. За 5 місяців цього року реалізовано продукції на 58 мільйонів гривень. Виробіток на одного робітника складає 18,1 тисячі гривень, середньомісячна зарплата — 2,5 тисячі, вона зросла порівняно з минулим роком на ЗО відсотків. Підприємство значну частину зароблених коштів спрямовує на різні соціальні програми, що діють в колективі.

Подальша стратегія розвитку ВАТ “Хмельницькзалізобетон” пов'язана з організацією будівництва житлових будинків із збірних залізобетонних конструкцій із застосуванням для зовнішніх стін ніздрюватого бетону, найсучаснішого матеріалу природного походження з добрими теплоізоляційними характеристиками. Це різко здешевлює вартість квадратного метра житла, трудомісткість будівництва і дає суттєву економію будматеріалів. Заводчани розробили інвестиційний проект вартістю 16 мільйонів гривень, зараз шукають інвестора, щоб налагодити випуск ніздрювато-бетонних блоків.

Що стосується згаданої вище фінської лінії, то проект розвитку потужностей по виробництву плит пустотного настилу методом екструзії реалізовано в надзвичайно короткий термін — за рік. Загальний обсяг інвестицій склав 16 мільйонів гривень. Упродовж року виконано значний обсяг робіт — здійснено реконструкцію виробничого корпусу в цеху №2, придбано та змонтовано обладнання фірми “Елематік”, відпрацьовано технологічні процеси. Потужність лінії становить 220 тисяч квадратних метрів в рік, або 54 тисячі кубометрів. Перспектива і виготовлення плит по екструзійній технології на довгих стендах має ряд переваг порівняно з поточно-агрегатною або напівконвеєрною. Це дає можливість виготовляти плити висотою від 220-265 до 500 міліметрів і довжиною до 20 метрів. Донині заводчани могли забезпечувати висоту плит до 220 міліметрів і максимальну довжину — 9 метрів. Нова продукція має чудовий зовнішній вигляд, високі характеристики міцності, жорсткості і тріщиностійкості. З введенням в дію цієї лінії відпадає необхідність утримувати арматурну дільницю, застосовувати металоформи, заощаджується майже 30 тисяч кіловат електроенергії в місяць.

Не обминув А. М. Корбут і болючих проблем. Одна з них — цінова політика в державі. Металургійний гігант “Криворіжсталь”, проданий іноземцям за 24 мільярди гривень, зараз сповна відігрується на українських підприємствах. Торік він підвищив ціну на метал майже вдвічі, а в цьому році — вже у 8 разів, і ніхто на нього не може вплинути. Зате по експорту він демпінгує... Цементні заводи, що теж продані іноземцям, підняли ціну на цемент на 43,2 відсотка. Граніт, пісок, щебінь, залізничні перевезення подорожчали на 17 відсотків, пально-мастильні матеріали зростають в ціні майже щодня. Дорожчають ліс, електроенергія, газ, вода. А протягом року підприємство використовує 50 тисяч тонн цементу, 40 тисяч — щебеню, 400 тисяч тонн піску, 4,5 тисячі тонн металу, З тисячі кубометрів лісу, споживає газу 1,2 мільйона кубометрів, 4 мільйони кіловат-годин електроенергії, 80 тисяч кубометрів води. Як в цій ситуації бути конкурентно-спроможним? Ось звідки непомірні ціни на житло. У нас на Хмельниччині квадратний метр сягнув за тисячу доларів. За такої ситуації плани щодо соціального житла просто нереальні. ВАТ “Хмельницькзалізобетон” намагається стримувати ціни за рахунок внутрішніх резервів, але чи надовго їх вистачить?

Ще одна проблема — на складах залягло продукції на 8 мільйонів гривень, третя зміна скасована, бо нема чим завантажити виробництво. Причина — знову ж в політиці: банки припинили видавати кредити будівельним організаціям. Кредитні ставки зросли до 20-25 відсотків. То як працювати в таких умовах?

Держава, яка не будує, не має майбутнього. Будівельна галузь займає чільне місце в економіці. Вона завантажує десятки суміжних галузей, створює багато робочих місць. Отже, над усім цим занесено меч?

Але песимізм ще ніколи не допомагав боротися з проблемами. Тому заводчани відклали їх на будень і запросили гостей до цеху №2, на відкриття лінії. Після освячення та нагородження тих працівників, які доклали величезних зусиль до введення лінії в експлуатацію, стрічку було перерізано. На очах присутніх за лічені хвилини була сформована нова панель. Перша з цілої серії тих, що в недалекому майбутньому здійснять революцію в будівництві не тільки області, а й, будемо сподіватися, усього західного регіону держави.

Галина СКРИПНИК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.