Минулого тижня у Києві відбулася знакова подія, мета котрої — активізувати роботу із захисту трудових прав людей найманої праці. Останні трагічні випадки на вітчизняних підприємствах підтвердили, що звичайна працююча людина в нас майже не захищена. Більше того, вона повністю залежна від роботодавця. Під його вплив і залежність від нього потрапили навіть ті, хто має захищати права працюючого, а саме і профспілкові лідери. Усі ці події і результати всебічного глибоко аналізу стану дотримання трудових прав на підприємствах лягли в основу проведення третього засідання ради Федерації профспілок України.
Відкриваючи зібрання голова ФПУ Олександр Юркін, сказав відверто, що ситуація у цій царині критична. Федерація провела більше десяти тисяч перевірок, котрі підтвердили: на підприємствах і організаціях мають місце чисельні порушення трудового законодавства.
Зокрема, в частині оплати праці, при переведенні на іншу роботу, звільненні працівників, наданні гарантій та компенсацій. Є непоодинокі випадки, коли роботодавці створюють усілякі перешкоди для відновлення порушених прав працюючих. “Сьогодні суспільству фактично запропоновано змиритися з тим, що всю відповідальність за охорону праці перекладено винятково на відповідний Фонд соціального страхування, а від проблем самого працівника роботодавець відкуповується мізерними доплатами, молоком або просто звичайним ганебним залякуванням про звільнення, у цей список входять і профспілкові лідери”, — констатував Олександр Юркін.
Така ситуація не може задовольняти. Забезпечення гідних умов праці на кожному робочому місці — це прямий обов’язок того, хто наймає на роботу. А проконтролювати дотримання законів, положень колективних договорів і захистити права членів профспілок і не лише — це вже громадський обов’язок професійних спілок, котрий затверджений у Конституції та відповідних законодавчих актах. Але на ділі профспілки майже позбавлені реальних важелів впливу на дотримання прав працюючих. Тому назріла нагальна проблема зміни ситуації.
Заради цього у складній і відвертій дискусії, на засіданні ради ПФУ було прийнято постанову, в якій викладено конкретні рекомендації щодо вдосконалення механізму захисту трудових прав працівників на основі новітніх міжнародних принципів і стандартів соціальної відповідальності.
Крім того, її значимість була підсилена укладанням відповідної угоди про співпрацю між ФПУ та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, котру підписали голова Федерації Олександр Юркін та омбудсман Ніна Карпачова, яка у своєму виступі сказала, що угоду укладено з метою поєднання парламентського та громадського контролю за дотриманням конституційних прав і свобод людини, захисту трудових прав членів профспілок. “Співпраця з профспілками завжди відзначалася послідовністю і мала конструктивний характер. Нинішнє підписання документа виведе нашу співпрацю на новий якісний рівень. Наслідки якого найближчим часом зможуть оцінити всі люди найманої праці”, — констатувала Ніна Карпачова.
У свою чергу, голова ФПУ Олександр Юркін наголосив, що підписання угоди відкриє нові можливості для боротьби з порушеннями безпосередньо трудових прав людини найманої праці й профспілкових активістів і висловив сподівання, що ці кроки остаточно змінять ставлення роботодавця до своїх підлеглих і зміцнять позиції професійних спілок.
Соломія СКОРИК
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.