“Після детального аналізу технічної документації, проведення низки лабораторних експериментів та дослідження місця сходу цистерн з'ясувалося, що причиною транспортного інциденту стало порушення правил перевезення небезпечного вантажу і відхилень від утримання рухового складу власником. Зокрема, в цистернах, в яких перевозився фосфор, був недостатній рівень води та зафіксовані відхилення від технічних норм самих цистерн”, — ідеться у висновках експертизи, яку, як вказала “Укрзалізниця” у своєму повідомленні, проводили науковці Дніпропетровського національного університету імені академіка В. Лазаряна. Також, за словами експертів, майже у всіх цистернах були несправні запобіжні клапани, які мали б сприяти безпечному перевезенню вантажу. Встановлено, що цистерни піддавались ремонту та модернізації без участі заводу-виробника (Маріупольського машинобудівного заводу “Азовмаш”).
Далі в розісланій інформаційній листівці, очевидно, аби показати компетентність цієї експертизи, ідеться про наукові напрями діяльності університету та п'ятнадцятирічний досвід проведення таких дослідів не лише в Україні, а й державах колишнього СНД. Однак, з'ясувалося, вважати цю експертизу незалежною не те що не можна, а й смішно, адже такого навчального закладу не існує в природі! Насправді в Дніпропетровську є Національний університет залізничного (!) транспорту імені академіка В. Лазаряна, що можна легко перевірити, задавши запит у пошуковій системі Google. І цілком очевидно, чому прес-служба пропустила ці два слова. Адже говорити про якусь неупередженість, зважаючи на те, що університет залізничного транспорту має до неї безпосередній стосунок, не доводиться.
На запитання “УМ” , чи висуватимуть після цього дослідження якісь претензії до казахської компанії “Казфосфат”, якій належали цистерни, з вимогою покрити завдані екології збитки, у прес-службі “Укрзалізниці”, відповіли що “будь-які подальші дії і кроки з поданням позовів до суду відбуватимуться лише на підставі звіту урядової комісії. А ця експертиза незалежна, тому ні на що не впливає, і переговори з казахами наразі не ведуться”. Проте впевненості у тому, що кабмінівські експерти не грунтуватимуть свій висновок на висновках “незалежного” дніпропетровського дослідження, немає.
Учора це підтвердив і віце-прем'єр-міністр України Олександр Кузьмук, який заявив, що правоохоронці обов'язково врахують під час розслідування причин фосфорної аварії висновки незалежних експертів. “Є висновки експертизи частково, які будуть передані в Генеральну прокуратуру для обробки і включення в остаточну роботу слідчої групи. Зараз справа слідчої групи, як це все зв'язати”, — заявив високопосадовець. Відтак сумніви в тому, що “Укрзалізниця” давала доручення своєму ж університету провести експертизу, яку потім назвали незалежною і хочуть “зв'язати”, аби відбілити Міністерство транспорту та зв'язку України й себе, — фактично знімаються.
Ярослав ТРАКАЛО
Что скажете, Аноним?
[16:39 01 февраля]
[14:42 01 февраля]
С февраля 2025 года в Украине ожидается ряд важных нововведений.
[13:38 01 февраля]
12:10 01 февраля
11:30 01 февраля
11:00 01 февраля
10:30 01 февраля
10:00 01 февраля
09:30 01 февраля
09:00 01 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.