Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Хто “це” пом’яне, той Прем’єра образить

[13:19 18 сентября 2008 года ] [ Україна молода, №174, 18 вересня 2008 ]

На відміну від Яценюка, Тимошенко не оголосила про свою відставку після розпаду більшості, як того вимагає коаліційна угода.

У цьому світі немає нічого буденнішого, ніж розвал правлячої демократичної коаліції. Принаймні така картина вимальовувалася з вікон сьомого поверху урядового будинку, на якому розташовані кабінет Прем’єр—міністра та зала засідань Кабміну. Події у Верховній Раді вчора обговорювали таксисти та чергові метрополітену. Але тільки не очільниця Кабінету Міністрів, проводячи перше засідання після розвалу коаліції. Під час своєї короткої промови Юлія Тимошенко жодного разу не вимовила слів “коаліція” та “розвал”, заміняючи їх евфемізмами на кшталт “політичні кризи”, “кризові явища”, “це”.

“Мені ця тема трохи неприємна...”

Це був сильний хід Юлії Володими­рівни — переконати громадськість, що нічого не трапилося, що поки політики чубляться, в Україні залишається єдина, за її словами, легітимна гілка влади, яка турбується про народний добробут. Забувши при цьому згадати, що посаду Прем’єра вона одержала внаслідок підписання коаліційної угоди, і “похорон” коаліції, як чорним по білому написано в регламенті коаліції, мав закінчитися відставкою Прем’єра. Сама Юлія Володимирівна, до речі, поставила під цим та іншим пунктами свій автограф.

Цікаво, що Юлія Тимошенко з’явилася перед телекамерами в один і той самий час, що й спікер Ради Арсеній Яценюк. Але якщо перший у парламенті заявив про власну відставку, то Юлія Володимирівна в уряді діяла за принципом “Усе під контролем: будинок упав точно за графіком”. Більш ніж прозорим був натяк на колишніх та, можливо, майбутніх політичних партнерів — про відставку уряду не йдеться, це раз; своє крісло Прем’єр тримає міцно, отже, проводити з нею перемовини можна і навіть треба, це два; й надалі вона працюватиме агресивно й перекриватиме всі канали, які вважатиме зайвими, — то ж подумайте добре, у якому таборі знаходитиметься ваше місце, це три.

Щоправда, розпочинала засідання Юлія Тимошенко доволі м’яко: за кулуарною інформацією існувала велика ймовірність, що міністри—“нашоукраїнці” виступлять із політичною заявою. Втім, традиційно увійшовши до зали перед “підняттям завіси”, тобто після традиційних консультацій за участю віце—прем’єра Івана Васюника, представники тепер уже опозиційної партії вчинили відносно дами делікатно: політична сила перейшла в опозицію, а міністри залишилися в уряді.

ВВП від Юлі

Юлія Володимирівна кожну свою промову на урядових засіданнях починає з хороших новин. А вчора вона додала до них добру порцію креативу — розповіла, що її дуже здивувала економіка, а отже, Прем’єр вирішила поширити своє здивування на широку публіку. Господарка держави, за словами Прем’єра, здійснила дві незрозумілі речі: по—перше, “достатньо серйозний позитивний стрибок”, а по—друге, стрибнути вона вирішила саме зараз. Таким чином, зростання валового внутрішнього продукту за вісім місяців зросло до 7,1%. “Ви знаєте, що він у нас був на рівні 6,3—6,5, зараз ми маємо радикальне зростання”, — незворушно мовила керівниця виконавчої гілки влади.

Але це, як виявилося, був тільки початок приємних повідомлень. Міністерство економіки не полінувалося порахувати співвідношення ВВП у серпні нинішнього року до серпня минулого. Шляхом нескладних арифметичних дій спеціально підготовлені фахівці отримали 10,9%. “Майже 11%, — справедливо зауважила леді Ю. — І це дуже рекордний показник”. Приємно здивувало Прем’єра і сільське господарство. Але не так види на врожай та підсумки зібраного, як показник доданої вартості в аграрній сфері — він зріс на 24%. “За всі останні роки спостерігалися стагнація і падіння, а зараз ми маємо плюс двадцять чотири”, — повторила Юлія Володимирівна для тих, хто не встиг записати. “У торгівлі плюс 10,7, у транспорті та зв’язку — 8,3, в переробній промисловості — 7,3, машинобудування — 50%”, — Прем’єр вирішила майже особисто подякувати міністрам за їхню титанічну працю. — За вісім місяців роботи уряд не просто вирівняв цю ситуацію, а ми добилися серйозного економічного зростання”.

Жорстка боротьба — і жодних особистих симпатій!

“Я хочу подякувати всіх міністрів, що наша спільна робота призвела до такого результату”, — незважаючи на добре володіння українською мовою, Юлія Тимошенко традиційно вживає родовий відмінок замість давального, якщо треба комусь висловити подяку чи виявити інші знаки уваги.

Учора Прем’єр зібрала “всіх податківців країни”. Злі язики стверджують: це аби пояснити, що ті мають робити з підприємцями, які фінансово підтримують не Блок Юлії Тимошенко. Іншими словами, це називається “детінізація”. “Сьогодні електронна система, яку ми ввели по обліку податку на додану вартість, виявила абсолютно всі тіньові структури, які відмивали ПДВ. Нині ми знаємо понад 300 таких структур, що системно працюють, то ж будемо думати, як закривати всі ці діри, що робити, як обліковувати всю роботу”, — без боротьби зі зловживанням не обходиться жодне засідання уряду.

Усі питання, які вчора обговорювали на засіданні уряду, — підкреслено аполітичні: про дипломатичний паспорт, духовий оркестр і навіть про козацтво. Юлія Володимирівна довго розповідала про комплексну систему електронної митниці, яка дозволить аналізувати в поглибленому режимі всі товаропотоки, бачити тіньові схеми, аналізувати цінову політику при експорті й імпорті. “Будемо аналізувати як товар перетинає кордони України, потім розподіляється по країні, за якими цінами реалізується, за якими він був розмитнений, — уточнила схему дій Прем’єр і додала: Я переконана, що це зможе нам в 2009 році дати суттєво більші доходи, ніж, власне, ми сьогодні плануємо”.

Ще одне завдання уряду — ухвалити закон про державне приватне партнерство. Цей документ, на який вже давно чекають потенційні концесіонери, мав би гарантувати великому бізнесу захист його грошей. Проте, як вже писала “УМ”, підприємці невдоволені тим варіантом закону, який підготувало профільне міністерство. Проте уряд укотре вирішив здійснити пробіжку попереду паровоза. “Ми в проекті бюджету подали пропозицію, що залучаємо 24,5 мільярда гривень державних гарантій в дорожнє будівництво”, — заявила Прем’єр. І якщо бізнес не погодиться на ці умови, то це, за логікою подій, буде проблемою бізнесу, а не урядового варіанта бюджету. Втім можливі союзники БЮТівців, регіонали, устами депутата Ірини Акімової образно назвали держбюджет—2009 від Юлії Тимошенко нереалістичною фантастикою, оскільки він ґрунтується на завищених показниках.

Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.