Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Партія регіонів напередодні з'їзду в Сєвєродонецьку

[12:34 29 ноября 2007 года ] [ Бі-Бі-Сі, 28 листопада 2007 ]

Вже всі переконалися, що тиснути на Президента неможливо.

Низка голів обласних рад Сходу та Півдня України підтримали проведення другого з’їзду депутатів усіх рівнів у Сєвєродонецьку Луганської області.

Головне питання, яке вони хочуть обговорити, — запровадження російської мови як другої державної в Україні.

У той же час представниця Партії регіонів і донедавна — заступник міністра юстиції Інна Богословська заявила, що до кінця 2008 року “регіонали” доможуться проведення референдуму про статус російської мови.

Ірена Таранюк розмовляла із цього приводу з депутатом від Партії Регіонів Василем Кисельовим.

 Виглядає так, що Партія Регіонів у своїх намірах хоче заручитися підтримкою депутатів місцевих рад усіх рівнів, які планують зібратися у Сєвєродонецьку, чи не так?

—  Так, це так. Але я хочу нагадати, що це є програмні цілі нашої партії, які розділяють у всіх регіонах України, за вийнятком деяких регіонів на Західній Україні. Тому абсолютно логічно, що вони нас підтримують, і ми хочемо порадитись з ними з цього питання.

Тим не менше, багато оглядачів говорили, що питання мови порушуються, як правило, перед виборами, і ці питання розділяють суспільство. Навіть Інна Богословська, яка, промовляючи від Партії регіонів, говорила, що наступного року буде проведено референдум, визнала, що зараз в українському суспільстві поширена апатія, чи не так?

—  Ні, я з нею в цьому контексті не згоден, тому що ніякої апатії з цього питання немає. І до речі, ми не бачимо ніяких виборів попереду. А риторика, як ви бачите, збереглася. Тому я запевняю вас, що ми будемо домагатися абсолютно законними методами, щоб російська мова стала другою державною мовою в Україні, тому що половина громадян України думає, розмовляє російською мовою. Не можна жити в демократичній країні і забороняти людям говорити на тій мові, на якій вони думають.

 Пане Василю, але наскільки я розумію, йдеться не про заборону людям говорити мовою, якою вони думають і спілкуються вдома, йдеться про те, що державні інституції повинні функціонувати на мові, назву якої ця держава носить, так? Але я хотіла уточнити попереднє запитання, чи Партія регіонів наполягатиме на цьому референдумі незалежно від того, яка коаліція буде створена у наступній Верховній Раді?

—  Я ще раз кажу: чи через референдум, чи ми підемо через регіональні мови, порадившись у Сєвєродонецьку з нашими колегами з місцевих рад, але ми будемо домагатися, щоб російська мова була другою державною. І я з вами не згоден, що сьогодні має бути тільки одна. Я вам приведу, і ви знаєте ці приклади, коли десятки країн світу мають дві мови на вимогу людей, і це не заважає їм, і не втрачається державність.

 Пане, Василію, я тільки уточнила, що визначення “державна мова” не забороняє людям розмовляти і думати мовою, якою вони спілкуються від народження. Але це трохи відводить нас вбік від теми розмови. Як регіонали планують, в разі спроб створити широку коаліцію з “Нашою Україною-Народною Самообороною”, знайти спільну мову зі своїми опонентами саме у цьому мовному питанні?

—  Я нічого не бачу у цьому страшного, якщо у нас буде спільна робота у Верховній Раді. Я не сказав слова “широка коаліція”, тому що Ви, напевно, знаєте, що коаліція створюється фракціями. Тому маю дуже великі сумніви, що сьогодні фракція, зареєстрована у Верховній Раді України, блок “Наша Україна — Народна Самооборона”, може увійти до коаліції. Тому тут питання. Може бути і відсутність коаліції, а Верховна Рада буде працювати. Це не буде нам заважати розглядати питання, які ми сьогодні маємо вирішувати, тому що того вимагають наші виборці, і наші соратники.

Пане Василю, Ви щойно сказали, що з’їзд депутатів усіх рівнів відбудеться у Сєвєродонецьку, відомому ще з 2004-го року. Можливий референдум про мову, Ви самі кажете, що, можливо, російська отримає статус регіональної мови, але для багатьох це виглядає, як зумисне нагнітання політичної ситуації. Можливо, з метою тиску на президента?

—  Ні, вже всі переконалися, що тиснути на нього неможливо. Він навпаки останнім часом продемонстрував силу і невідворотність своїх намірів. Крім того, я хочу вас запевнити, що це ніяким чином не пов’язано з тим, що був той з’їзд, перший з’їзд сумнозвісний. Це абсолютно різні речі. Але ми мусимо всі ці проблеми все-таки виносити на загал, обговорювати їх і знаходити спільну думку, тому що не можна замовчувати питання. А те, де він буде відбуватися, — не суттєво.

Ірена ТАРАНЮК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.