Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Підстав для створення єдиної партії дедалі менше”

[11:59 29 февраля 2008 года ] [ Україна молода, №41, 29 лютого 2008 ]

Нардеп від “НУНС” Катеринчук заперечує можливість створення “ширки”.

Група народних депутатів учора зареєструвала у Верховній Раді законопроект про внесення змін до парламентського регламенту. Схвалення цього закону допомогло б розв’язати парламентську кризу, відзначив на вчорашній прес—конференції один з авторів проекту, “нашоукраїнець” Микола Катеринчук.

Законопроект розширює права опозиції, зокрема, надає їй можливість вносити два питання з першочерговим статусом при формуванні порядку денного. За ідеєю, якби така поправка діяла зараз, то опозиція давно домоглася б розгляду в Раді “натовського” питання. Автори проекту вважають за доцільне встановити “день опозиції” в парламенті. Депутатам пропонується надати право оскаржувати в адміністративних судах будь—яке рішення ВР. “Я вважаю, що для розв’язання нинішньої кризи недостатньо політичних рішень, треба і законодавчих також, — відзначив учора на прес—конференції Катеринчук. — Із прийняттям цього закону ми зможемо надати правові підстави для розблокування роботи парламенту”.

Микола Катеринчук не вважає, що розпуск ВР — найкращий варіант вирішення. “На мою думку, дострокові вибори не на часі, але якщо ВР не працює, то це може бути виходом”, — сказав нардеп. Водночас він висловив прогноз, що парламент призову 2007 року не протримається п’ятирічну каденцію. Катеринчук вважає, що наступні вибори до ВР треба проводити за системою відкритих партійних списків або через “мажоритарку”.

Відповідаючи на питання  про ймовірність створення “широкої” коаліції за участю Партії регіонів і “НУНС” або принаймні частини фракції, Катеринчук відповів, що ставиться до таких заяв “як до політичної тріскотні”. “Рішення про створення коаліції приймається більшістю фракції, а в нашій фракції більшість тих, хто не підтримає “широку коаліцію”, — відзначив Катеринчук. — Більше того, я буду пропонувати ініціативу, аби рішення про створення коаліції приймалися на рівні 70% депутатів фракції”.

Голова Європейської партії України також поінформував, що процес створення єдиної партії на базі “НУНС” уповільнився. “Політичних підстав для створення єдиної партії на сьогодні стає все менше і менше”, — відзначив Катеринчук. Наразі він зосередився на розбудові ЄП і зізнався про існування конфліктів із тими силами, з якими співпрацював раніше. “Я вийшов із “Народного союзу “Наша Україна” тому, що перестав вважати його “партією Майдану”. Ми розійшлися з Луценком у “Самообороні” тому, що він не тримає слова. Мені зараз дуже важко довіряти політикам, тому вибачте, але починаємо самостійно”, — пояснив Катеринчук.

Володимир СЕМКІВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.