Людина, мова про яку піде в цій статті, у 16 років почала працювати на кількох роботах. І це виглядає правдоподібно, бо під час перебування в США я особисто мав змогу пересвідчитись у тому, як підлітки із зовсім не бідних сімей починають працювати, аби мати гроші, зароблені власною працею. Це покладено в моральні засади американського суспільства. А вже у 22 роки Роберт Флетчер, а це ж про нього йдеться, завдяки неабиякому таланту пізнання законів грошей, став мільйонером. Наймолодшим. Багато людей, маючи такі гроші, живуть у своє задоволення. А Роберт Флетчер ось уже 20 років, не приховуючи своїх фінансових секретів, навчає інших людей майстерності грамотно заробляти великі гроші. Для цього він створив компанію GST — глобальну систему тренінгів, яка діє в багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні. Проте саме в Україні — неподалік від Сум, точніше в Конотопі — він нещодавно 10 днів провів у в'язниці, що було для нього потрясінням. Мільйонер, професор, доктор наук... і за гратами. Але потім заспокоївся, адже такі відомі люди як „проффесор” В. Янукович, Ю. Тимошенко також побували за гратами. Щоправда, Юлія Тимошенко безпідставно. „Українські Прем'єр-міністри провели більший строк у тюрмі, а тому вони більш відомі, ніж я”, — заспокоював себе Роберт Флетчер.
За що ж американський мільйонер був ув'язнений в Україні? Як він пояснює, став жертвою підробленого паспорта. Це він зараз усвідомив, що в Україні за послуги прийнято давати хабарі. За швидку реєстрацію документів виклав немалу суму зелених, а його „надули”. На кордоні ж підробку виявили і... А вже потім на цілком законних засадах одержав новий паспорт, який йому обійшовся значно дешевше — у 67 доларів. У газетах же написали, що затримали фінансового шахрая.
— і багато хто таки повірив, що я — фінансовий шахрай. В Америці я став наймолодшим мільйонером, а в Україні комусь вигідно було поширити інформацію, що я — фінансовий шахрай. Хоча зі свого бізнесу я офіційно сплачую за українськими законами податки, навчаю людей оволодівати фінансовими секретами за книгами всесвітньо відомих людей. Ось їх назви — „Думай і багатій”, „До зустрічі на вершині”, „Найбагатша людина у Вавілоні”, — розповідав Роберт Флетчер у Сумському театрі ім. М. Щепкіна, куди прийшло багато сумчан послухати американського мільйонера.
Люди прийшли різні і за віком і за здібностями, але він не любить виступати перед тими, хто не хоче бути багатим, успішним, не хоче навчатись. А навчатись потрібно, переконаний він, бо в Радянському Союзі, з якого ми вийшли, не було вільного підприємництва. Тоді як Америка має 220-річний такий досвід.
Чому на тренінги Роберта Флетчера в Україні є попит? Мабуть тому, що у нашій країні ніхто не знає, як навчити вільному підприємництву. Робер-га Флетчера запрошують викладати в українські університети, присвоюють наукові звання. Вороги ж, на його думку, говорять, що він — фінансовий шахрай. Але як тоді називати тих, хто, іменуючи себе українською елітою, на очах фінансово неосвічених українців прибирав до рук „Криворіжсталь”, реальну вартість якої потім показала Юлія Тимошенко, провівши прозорий аукціон. Та й хіба мало в Україні справжніх доморощених фінансових шахраїв, які привласнили величезні промислові підприємства, а український народ зробили бідним? Це вже мої думки, цього Роберт Флетчер не говорив. Але він переконався, що справжнім фінансовим шахраям українського походження не приділяється стільки уваги як йому.
Пізнаючи українське суспільство, американський мільйонер вражений тим, як ми ще далеко знаходимось від західної цивілізації. В його „лімузин” вдарився своєю машиною п'яний водій, завдавши збитків на 20 тисяч доларів. „Він повинен їх відшкодувати? Ні. Він же бідний українець. У в'язницю його також не посадять. Тоді як в Америці він три роки сидів би, адже п'яний за кермом — це потенційний вбивця”, — говорить Роберт Флетчер.
Він переконався в тому, що американський тип мислення дуже відрізняється від українського. „Ніяк не можу зрозуміти, чому ви йдете до ресторану і чекаєте офіціанта. Я щойно повернувся з Іспанії, де в ресторані за дві хвилини подали воду, хліб і салат. А за 15 хвилин — замовлені страви. Всю їжу — за 20 хвилин можна приготувати. Але в Україні цього не роблять, і люди з цим миряться. Перекладаються книги на вашу мову, але в Україні вони не спрацьовують. Чому? Бо мислення не перекладається. Мільйони людей читають книги по успіху в бізнесі, а самі успіху так і не мають. Тому я написав в Україні книгу для вас „Секрети мільйонерів”, — сказав Роберт Флетчер.
Мільйонер багато їздить по Європі. Нещодавно він провів там 10 днів у дорозі і жодного разу його там не зупинили. В Україні його мало не щодня зупиняють, бо, як йому пояснили самі ж українці, міліція хоче їсти. Навіть сам Президент та Голова Верховної Ради ніяк не можуть навести порядок на дорогах і не тільки на дорогах. Дивні все-таки люди у нас, дивних і обирають політиків до парламенту, який перетворився на цирк і робить „вистави” за народні гроші. „Слов'яни все тягнуть на себе і роблять це. до речі, з усмішкою”, ділиться своїми спостереженнями американець. Адже возили його на Хрещатик на таксі за 100 доларів як тільки-но він прибув до Києва. Бо він — американець і з нього можна взяти дорожче. А коли вивчив кілька слів українською мовою, ціна на таксі впала до 20 гривень. Такі українські реалії, про які ми тут усі знаємо, а для іноземців це відкриття. Але не тільки про це розповідав Роберт Флетчер сумчанам, а й проте, як змусити гроші працювати. „Моя порада: навчиться тому, що роблять банки. Вони інвестують ваші гроші на депозитах у прибуткові проекти і одержують 50, 100 і навіть 500 відсотків. Вам же виплачують максимум 16% річних, які не покривають ріст інфляції, бо в минулому році вона становила 16,6%. А відтак на депозитах ви втрачаєте заощадження”. Куди інвестувати гроші? Можна придбати в центрі Києва за 1 млн. доларів квартиру, а можна купити недобудований готель в Приморську, або хлібний чи ковбасний завод за 300 тис. доларів. Що більше дасть доход у майбутньому: квартира, завод чи готель? У всякому разі не квартира. Інвестувати гроші Роберт Флетчер вчить командою. „Гроші або приносять гроші, або хвилювання. Перестаньте хвилюватись, а починайте їх заробляти”, — такий його принцип. І все ж сумчани, які були на зустрічі, хвилювались: чи впаде долар? Прогноз мільйонера такий: „Долар впаде, але потім знову підніметься. Адже в США будуть вибори, буде зупинена війна в Іраку, яка обходиться американцям в 5 мільярдів доларів на місяць. Економіка США обчислюється в 12 трильйонів доларів на рік, і її коливання дуже відчутні у світі. До травня все нормалізується. В Україні ж із доларом все в порядку, а от за її межами є проблеми”.
Роберт Флетчер ділився й іншими фінансовими премудростями. Скажімо, як позичати гроші, щоб вони не перетворилися у подарунок, і дружба на цьому закінчилася. Інтерес сумчан до мільйонера тривав далеко за північ, лише ближче до 12 години ночі зал дещо порідів, бо людям нічим було добиратися додому. В залі я помітив і представників правоохоронних органів. Звісно, не всі американцю довіряють. А раптом він створює фінансову піраміду, адже скільки в Україні людей вже були ошуканими. Бо довіряли гроші фінансовим структурам, керівників яких ніколи не бачили в очі, або не знали їх менеджерських здібностей. Довіряти Флетчеру чи ні — це справа кожного. Для себе ж я зробив висновок один: він надто помітний, щоб кудись зникнути. Не тому, що фізично великий, а тому що мільйонер.
Володимир ПЕТРЕНКО
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
[12:44 21 ноября]
[10:14 21 ноября]
19:00 21 ноября
18:45 21 ноября
18:35 21 ноября
18:25 21 ноября
18:00 21 ноября
17:20 21 ноября
16:50 21 ноября
16:20 21 ноября
15:30 21 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.