Металургійним компаніям його бракує. Тому промислові магнати вдалися до небувалих заходів — розпочали великомасштабний імпорт цього палива із США та Канади
Контракт на постачання 2 МЛН...Т вугілля через океан уклала корпорація “Індустріальний союз Донбасу” (ІСД), розповів Анатолій Старовойт, керівник асоціації коксохімічних заводів “Укркокс”. За січень із США й Канади в Україну було поставлено 117,5 тис. т вугілля. Раніше українські компанії кілька разів завозили невеликі партії цього палива через океан, але таких великих контрактів не було. Представник ІСД відмовився коментувати контракт.
Поява на підприємствах американського палива пов'язана з браком українського вугілля для металургійних компаній, які хочуть виробляти дедалі більше сталі. “Потреба у вугіллі зростає, а видобуток падає”, — поскаржився пан Старовойт. У 2007 р. видобуток коксівного вугілля для металургії в Україні зменшився на 5,8% — до 28,4 млн. т (порівняно з 2оо6 р.), свідчать дані Мінвуглепрому. Але проблема не тільки в браку українського палива, вважає Михайло Волинець — депутат Верховної Ради від БЮТ і голова Незалежної профспілки гірників. “Ринок коксівного вугілля підім'яв під себе Рінат Ахметов. Інші металургійні магнати не мають виходу, окрім як купувати вугілля за кордоном або інвестувати в українські шахти”, — стверджує він.
Рінат Ахметов — власник найбільших компаній, які видобувають вугілля для металургії, — луганської “Краснодонвугілля” і дніпропетровської “Павлоградвугілля”. Але представник групи “Метінвест”, яка об'єднує металургійні активи Ріната Ахметова, відкинув звинувачення у монополізмі. За його словами, значна частина видобутого вугілля постачається компаніям, які не належать панові Ахметову. “Група переробляє 70-75% сировини, що її видобув “Краснодонвугілля”. Решта обсягів постачаються на сторонні підприємства”, — повідомив співробітник “Метінвесту”. Навіть більше, сам “Метінвест” імпортує вугілля, додав представник групи. Хоча завозити паливо з Росії, де українські компанії традиційно закуповують близько 7 млн. т вугілля на рік, дедалі складніше. Все більше палива потребує і російський бізнес.
Прем'єр Юлія Тимошенко візьметься за проблеми вугільного ринку, але згодом, пообіцяв пан Волинець. “Зараз державі бракує ресурсів, аби навести лад”, -сказав він. А братися є за що. Цього року державні шахти одержать 7,2 млрд. грн. дотацій — на 50% більше, ніж два роки тому, хоча видобуток палива на них зменшився. У2007Р. 55% вугілля в Україні видобули держком-панії, ще 45% — приватні компанії.
Костянтин КРАВЧУК
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
[15:10 06 апреля]
[07:00 06 апреля]
[17:35 05 апреля]
12:30 06 апреля
11:30 06 апреля
11:00 06 апреля
10:30 06 апреля
09:30 06 апреля
09:00 06 апреля
08:30 06 апреля
[13:45 05 апреля]
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.