Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Держбюджет-2009: добра стара казка

[12:56 17 сентября 2008 года ] [ Економічна правда, 17 вересня 2008 ]

Уряд традиційно сповнений оптимізму.

Добрі новини для громадян України, маса чудових планів соціально-економічного розвитку, прекрасно розмальовані картини майбутнього — все це було подано на суд кількатисячної аудиторії слухачів Міжнародного палацу культури і мистецтв (колишнього Жовтневого) командою Кабміну на чолі з Юлією Тимошенко.

Захід так і називався — “Громадські слухання проекту бюджету на 2009 рік”.

В залі були народні депутати (в основному від БЮТ) як нинішнього, так і попередніх скликань. Але основна маса людей, що зібралися послухати прем'єра — керівники підприємств, бізнесмени середньої руки та представники регіональних та центральних ЗМІ.

І найголовніше, як не дивно — в різних кутках зали можна було побачити представників шахтарської професії, які вирізнялися синюватим професійним одягом. Відтепер шахтарі Донбасу цілком підтримують Юлію Тимошенко. Але все по-порядку.

Гроші поза планом

Це зібрання за духом таки нагадувало партійні з'їзди радянських часів — скажімо, помпезністю та однобоким сприйняттям присутніми того, що відбувається.

Юлія Володимирівна, як це й годиться високому керівникові та просто жінці, запізнилася з початком доповіді хвилин на 20. “Ми хотіли, щоб цей бюджет був народжений всіма експертами. Але сьогодні велику роботу закінчено, і документ подано до Верховної Ради”, — з усмішкою під оплески наголосила вона.

Прем'єр сповістила, що 2008 року уряд зібрав понад бюджетним планом 32 млрд. грн., і це є його великою перемогою. Значну частину цих коштів спрямовано аграріям, шахтарям, а також на вдосконалення захисту від страшних повеней, які час від часу відбуваються на заході країни.

Другою великою перемогою Кабміну є встановлення єдиної тарифної сітки заробітних плат для бюджетників.

“Також ми не повинні забувати, що ВВП в Україні, на відміну від країн Європи, зростає найшвидше. А зростання аграрного виробництва цього року склало 20%. Україна отримала рекордний врожай зернових культур”, — відзначила Тимошенко.

І, начебто вибачаючись перед присутніми за високі показники інфляції цього року, якими Україна також може похвалитися на всю Європу і СНД, Юлія Володимирівна сказала: уряд пишається тим, що вже другий місяць поспіль спостерігається дефляція.

В планах на 2009 рік Кабмін заклав першочерговими своїми завданнями чітке економічне зростання, детінізацію економіки та докорінну зміну всіх міжбюджетних стосунків. Уряд буде добиватися того, щоб 50% бюджетних надходжень лишалися в регіонах, і стільки ж ішли в державну скарбницю.

Взагалі, за словами Юлії Тимошенко, уряд намагався всіляко допомагати регіонам і 2008 року. Так, було вирішено перерахувати 1 млрд. грн. державних коштів на розвиток малих міст України, але цього не підтримав парламент.

Тому 2009 року, наприклад, такі надходження, як збір за забруднення навколишнього середовища, на 100% лишатимуться на місцях. А шкільні заклади в регіонах прем'єрка пообіцяла фінансувати з державної скрабниці.

Любі друзі-шахтарі

Очевидно для того, щоб не бути звинуваченою в популізмі, прем'єр говорила переважно про видатки на розвиток. Але примудрялася це робити таким чином, щоб раз-у-раз викликати бурю оплесків і гучні одобрямс із залу:

“Видатки бюджету розвитку 2009 року ми збільшили на 79,5% у порівнянні з 2008 роком, і вони становитимуть 100,7 млрд. грн. Ключовими галузями для державних вливань ми робимо оборонну галузь, вугільну промисловість. Взагалі, ви знаєте про те, що нещодавно завдяки урядовій команді був прийнятий закон “Про престижність шахтарської праці”. Тому сьогодні ця галузь знаходиться під пильною увагою Кабміну”, — казала, наприклад, вона.

А дещо пізніше зазначила, що, перебуваючи в одній із шахт Донбасу наприкінці серпня, зрозуміла: важче за шахтарську працю немає нічого. І вирішила, що віднині шахтарі-пенсіонери отримуватимуть пенсії 90% від окладу, як це зараз відбувається із державними службовцями.

І це на 100% людяно і справедливо. І заслуговувало би на особливу вдячність, якби не заважало усвідомлення: Тимошенко уміло економічними заходами просто переманює на свій бік вагому частину східного електорату — шахтарів та їх родини.

Не по-дитячому буде братися 2009 року уряд і за енергетику, ракетно-космічну та літакобудувальну галузі. Прем'єр хоче, щоб в Україні нарешті був повний цикл ядерного палива — від видобутку до виробництва збірок. У проекті бюджету Кабмін в 4,5 рази збільшив фінансування цієї сфери.

“Ми зібрали докупи всі підприємства ракетно-космічної галузі, які було розпорошено під різні офіси сумнівних фірм. На розвиток цієї індустрії скеровуємо наступного року в 2,5 рази більше, ніж 2008”, — зазначила Юлія Тимошенко.

Прем'єрка доповіла, що коли наприкінці минулого року прийшла її команда, в літакобудівний галузі країна мала збитки 1,5 млрд. грн. Тому наступного року галузь отримає в 2,8 разів більше, ніж 2008. А на будівництво автодоріг уряд спрямує 36,4 млрд. грн., з яких 24,5 млрд. будуть під державні гарантії.

Особлива увага Кабміну — на проведення Євро-2012. На цей захід 2009 року уряд збирається віддати 13,5 млрд. грн. бюджетних коштів, і підготовка до нього, за словами Тимошенко, зараз відбувається непогано.

Отут гріх не посперечатися — Україна дуже повільно готується до чемпіонату, і всім відома критика міжнародних установ та Президента.

Віднині, за словами Юлії Тимошенко, в Україні буде вирішено й іпотечну проблему. Уряд збирається в цьому питанні зробити справжню революцію — він збільшить статутні фонди “Ощадбанку”, “Укрексімбанку” і Державної іпотечної установи.

Банки зможуть залучати кошти, а значить, за словами Тимошенко, будь-яка людина зможе взяти кредит під низькі відсотки, частину з яких буде погашати держава. Правда, як це відбуватиметься, керівник уряду так і не прояснила.

“17 років у країні занепадало тваринництво. Виробництво м'яса падало із року в рік. Віднині цього не буде. Ми створили фонд тваринництва, а також пільгові умови для всіх, хто побажає цим займатися”, — наголосила вона.

Наприкінці виступу Юлія Тимошенко торкнулася соціальних питань. За її словами, 2009 рік стане першим роком, коли зрівняються прожитковий рівень та мінімальна заробітна плата. Ці показники становитимуть 784 гривні. А кожні три місяці уряд буде збільшувати зарплатню.

Звідки візьмуться гроші?

Юлія Володимирівна суттєво вичерпала час свого виступу. Та й промови її підлеглих — віце-прем'єра з питань євроінтеграції Григорія Немирі, міністра економіки Богдана Данилишина — були не такими цікавими і яскравими, як виступ їх патрона. Тому і присутні вже слухали їх не з такою цікавістю.

У своїх питаннях до Тимошенко люди (в основному керівники підрозділів державних підприємств та шахтарі) скаржилися на погані умови праці, нестачу житла та одноголосно підтримували керівника уряду, дякуючи їй за такий проект бюджету.

Вже в кулуарах автор статті почув таке: “Все начебто дуже добре, але, як у казці. Звідки на всі ці хороші починання візьмуться гроші?”

Я думаю, що відповідь Юлії Тимошенко має бути традиційна: “Гроші є, але як тільки наша команда починає добре працювати, її одразу ж знімають. У нас просто не вистачає часу для того, щоб люди по-справжньому відчули економічні зміни у своєму гаманці”.

Олег ГРОМОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.