Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Доля Нікопольського трубного — в зоні столичної уваги

У Нікополі відбулось виїзне засідання спеціальної контрольної комісії з приватизації, яка нарешті всерйоз перейнялася долею Державного підприємства “Нікопольський трубний завод”.

Це підприємство вже кілька років практично не працює. Накопичивши близько 25 млн. грн. боргів, воно має всі шанси в найближчий термін змінити власника через процедуру банкрутства. Держава ж через судові рішення може втратити підприємство, що належить до космічної галузі і за чинним законодавством взагалі не підлягає приватизації.

У роботі комісії, яку очолює голова Євгеній Мармазов, взяли участь генеральний директор Національного космічного агентства України Юрій Алексеев, заступник голови Фонду держмайна Світлана Лєдомська, заступники міністрів економіки Віктор Пантелеєнко та промполітики Володимир Севернюк, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Володимир Соренков, а також депутати Верховної Ради України, керівники правоохоронних органів, служби безпеки та прокуратури області.

Питання, що розглядали на засіданні спеціальної контрольної комісії з приватизації, стосувалися досить гострих проблем дотримання законодавства України і в рамках виробничої діяльності Нікопольського трубного, і в процедурі банкрутства. Проведені на підприємстві перевірки засвідчили наявність численних зловживань посадовими особами заводу, що призвели до неправомірного підвищення рівня заборгованості.

Однак члени комісії переймалися не так фактами зловживань, як подальшою долею колись унікального, а нині до краю занедбаного виробництва. Бо більшість учасників засідання не могла однозначно відповісти на запитання, як саме держава мусить розпорядитися своїм майном, щоб воно нарешті стало привабливим суб'єктом господарювання. Однак, на думку заступника голови Фонду держмайна Світлани Лєдомської, ситуація ускладнюється тим, що Нікопольський трубний завод має ліцензію НКАУ, отож є суб'єктом космічної діяльності. А це значно звужує коло приватизаційних можливостей.

Зрештою комісія дійшла висновку, що на виїзному засіданні знайти найоптимальніше рішення неможливо. Тому було вирішено терміново створити спеціальну групу за участю високопосадовців Кабміну, представників НКАУ, правоохоронних органів, генпрокуратури, міністерства юстиції. Дослухаються й до думки трудового колективу, представники якого теж візьмуть участь у вирішенні долі рідного підприємства.

Наталя ШУТЬКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.