Після переговорів у вівторок у Мінську представник ОБСЄ Мартин Сайдік висловив “розчарування” так званими “виборами” сепаратистів, які порушують мінські угоди.
За підсумками консультацій у Мінську представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі посол Мартин Сайдік не зміг сказати про поступ у двох важливих питаннях.
При цьому він зауважив, що у переговорах щодо відведення від лінії зіткнення на Донбасі танків, артилерії калібром менше від 100 міліметрів та мінометів калібром до 120 міліметрів сторони знову дійшли згоди.
“Майже 7 годин тривала відкрита та конструктивна дискусія щодо графіку відведення. Сторони погодилися зберегти конфіденційність щодо цих переговорів і домовилися про продовження цих консультацій протягом найближчих тижнів”, — сказав представник ОБСЄ.
Також політична підгрупа продовжувала обговорювати питання виборів. Очікувалося, що вона буде обговорювати так званий “план посла Мореля” — пропозиції французького дипломата П’єра Мореля, який є координатором підгрупи з питань політики. Морель запропонував компромісний варіант місцевих виборів на Донбасі, на який гіпотетично могли б погодитися і сепаратисти, і офіційний Київ. Але компромісу наразі немає.
“Насамперед у дискусії домінували пропозиції зі сторони окремих районів Донецької та Луганської областей відносно місцевих виборів, які мають проходити у цих районах 21 лютого наступного року. Під час обговорення виявилося, що, незважаючи на цю пропозицію, “вибори” пройдуть 18 жовтня та 1 листопада у великій частині окремих районів Донецької області (ОРДО) та окремих районів Луганської області ОРЛО, відповідно. Цей факт підтвердили представники ОРДО і ОРЛО на пленарному засіданні. У дискусії було встановлено, що це суперечить мінським угодам. У зв’язку з таким розвитком хотілося б висловити розчарування”, — заявив посол Сайдік.
Перед засіданням представники угруповань “ДНР” та “ЛНР” заявили, що готові представити нову дату виборів на Донбасі — 21 лютого 2016 року, при чому, за словами представника “ЛНР” Владислава Дейнего, план-графік цих виборів ними підготовлено, виходячи з чинного законодавства України, регламенту Верховної Ради, а також норм ОБСЄ.
Але виявилося, що це не змінює їхні плани щодо своїх “виборів” восени цього року.
“Запропонований документ сприйнятий представником ОБСЄ, як ультиматум”
У зв’язку з цим представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний заявив у інтерв’ю “Українській правді”, що це стало ультиматумом Україні.
“Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який я би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ, як ультиматум”, — наголосив Безсмертний.
Він також зазначив, що в документі “найнеприйнятнішим” було те, що вони хочуть проводити “вибори” 18 жовтня (ОРДО) і 1 листопада (ОРЛО).
“При цьому вони проводять свої “вибори”, базуючись не на законодавстві України, а на якихось своїх положеннях і правилах. А Україна вже повинна вирішити чотири питання — це ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування, прийняти модальності виборів у редакції, запропонованій представниками окремих районів Донецької і Луганської областей, прийняти і ввести в дію закон про амністію і переголосувати Конституцію України в запропонованій ними редакції. Тільки після цього вони дозволять собі, щоб вибори в інших сільських і селищних радах відбулися 21 лютого”, — заявив Безсмертний.
За словами ж представниці України у підгрупі з гуманітарних питань Ірини Геращенко, ключова позиція, з якою усі представники України виходять на переговорах у Мінську — це “неприпустимість проведення будь-яких фейкових “виборів” на окупованих територіях і вимагають їх скасувати”.
Валерій КАЛИНОВСЬКИЙ
Что скажете, Аноним?
[16:39 01 февраля]
[14:42 01 февраля]
С февраля 2025 года в Украине ожидается ряд важных нововведений.
[13:38 01 февраля]
12:10 01 февраля
11:30 01 февраля
11:00 01 февраля
10:30 01 февраля
10:00 01 февраля
09:30 01 февраля
09:00 01 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.