Російський газ буде потрібен Україні до наступного опалювального сезону, однак на цей момент потреби у ньому немає, і паливо звідти наразі не закуповується. Про це заявив журналістам міністр енергетики Володимир Демчишин. Водночас, він висловив сподівання, що до чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі “Нафтогаз” і “Газпром” домовляться про ціну, приблизно 250 доларів за тисячу кубометрів.
Першого квітня закінчився так званий “зимовий пакет” домовленостей між “Газпромом” та “Нафтогазом” про постачання російського газу в Україну. Наступний раунд тристоронніх переговорів за участю Європейського союзу запланований на 13-14 квітня.
Як зазначив журналістам міністр енергетики Володимир Демчишин, Україна готова закуповувати російський газ за ціною приблизно 250 доларів за тисячу кубометрів, і, за його даними, у квітні очікується підписання сторонами відповідного документу.
За нинішніх погодних умов газ із Росії не потрібен, і потреби у додаткових закупівлях до переговорів немає, заявив міністр.
“От як тільки минулого тижня трохи потеплішало, споживання (газу — ред.) впало до менш ніж ста мільйонів кубічних метрів щоденно. Сто мільйонів — це 55 (мільйонів кубометрів газу — ред. ) українського видобутку, 45 європейського — і це питання ми закриваємо”, — сказав Демчишин.
Під час переговорів, на його думку, буде фактично йтися про підготовку до наступного опалювального сезону.
Тим часом, днем раніше російський уряд ухвалив постанову щодо продовження пільгового режиму постачання російського газу в Україну до 30 липня.
Росія зацікавлена у продовжені постачання газу у найближчі три місяці — Нарбут
Українська сторона хоче продовження дії “зимового пакету” за умови передоплати, але зі знятою умовою “бери або плати”, через що українська сторона зможе закуповувати рівно стільки палива, скільки їй потрібно, говорить президент Київського інституту енергетичних досліджень Олександр Нарбут. За його словами, російська сторона зацікавлена у продовженні постачання вже у другому кварталі цього року.
Водночас, стратегічною помилкою Києва називає його ймовірне укладання угоди з “Газпромом” директор департаменту енергетики Міжнародного центру перспективних досліджень Наталія Слободян. За її словами, пропонуючи такі умови, Російська Федерація отримує так звану “історію успіху” для переговорів зі своїми партнерами на Сході та формує образ Путіна як людини, з якою можна домовитись. Також, на думку Слободян, можливо, російська сторона буде розраховувати на якісь поступки від Києва в обмін на знижки.
“Варто далі слідкувати за розвитком подій і щодо ціни на електроенергію для Криму, закупівлі російського вугілля і електроенергії. Швидше за все, тут може відбуватися своєрідний бартер: ми вам робимо знижку на газ, а ви, будь ласка, погодьтесь на ті умови, що є надважливими для нас”, — пояснює вона.
Наразі, за даними Міністерства енергетики, Україна купує європейський газ приблизно за 280 доларів за тисячу кубометрів.
Анастасія МОСКВИЧОВА
Что скажете, Аноним?
[19:09 09 января]
[11:50 09 января]
20:00 09 января
17:40 09 января
15:30 09 января
15:00 09 января
14:10 09 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.