Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Засніженому Києву потрібні паркувальники з лопатами

[07:43 25 декабря 2012 года ] [ Комментарии, 25 декабря 2012 ]

Невчасне прибирання, хаотичне паркування і бюрократизм страховиків — головні причини того, чому столиця годинами стоїть в заторах.

Справжня зима з снігопадами, що прийшла в Україну майже точно за календарем — на самому початку грудня — за давньою традицією виявилася для країни малоприємною несподіванкою. Нажаль, столиця не продемонструвала гідного прикладу того, як слід боротися з наслідками негоди, а навпаки намертво застрягла і продовжує застрягати в дорожніх заторах. На прохання “Коментарів” експерт з транспортних перевезень Богдан Аганін назвав три основні і одну додаткову причину того, чому зупиняються столичні (і не тільки) автотраси. А оскільки до весни ще далеко, усім водіям не завадить дослухатися до думки експерта і зробити відповідні висновки.

— Перша причина: місто не було готове до зими. Коли почалися снігопади, ніхто вулиці Києва не прибирав. Цій хворобі вже років 15, і ніхто її не вирішує системно. Тобто у міста нема плану оперативних дій на випадок подібних ситуацій, все робиться пост-фактум. В той час як місто завжди має бути готове до будь-якої складної ситуації.

Друге — це, все ж таки, погода. Від цього нікуди не подінешся, тим більше, що така кількість снігу випала вперше за 130 років. І третій фактор — це споконвічна зимня хвороба: дуже велика кількість дрібних ДТП, невеличких аварій.

- Котрі, знову ж таки, виникають через негоду...

— Цьому є дуже багато причин. Це і недосвідченість водіїв, і використання літньої гуми, і недостатня очищеність вулиць, і неправильне паркування... А є ще одна невидима причина заторів на дорогах. Згідно з чинним законодавством водії, що потрапили в ДТП, можуть скласти так званий європротокол, тобто обмінятися страховими полісами і роз’їхатися, не викликаючи ДАІ. Але страхові компанії не хочуть приймати ці європротоколи і без довідки з ДАІ з автовласниками ніхто не хоче розмовляти. Тому люди викликають міліцію і чекають, перегорожуючи дорогу. А могли б, якщо пригода незначна, за 10 хвилин обмінятися цими протоколами та роз’їхатися.

- Наскільки важливе питання літньої/зимової гуми?

— Гуму треба перевзувати, коли температура уночи опускається нижче нуля — це кінець осені, середина-кінець листопада. Не треба чекати на сніг, оскільки на гуму впливає саме температура. У нас, на жаль, нема законодавчої норми, котра б зобов’язувала міняти зимову гуму 1 листопада і їздити на ній, скажімо, до 1 травня. це не прописано законодавчо. Тобто людина, яка їздить на літній гумі замість зимової не несе за свої дії жодної відповідальності.

- Судячи з цього, проблема хаотичної парковки у місті накладається на проблему снігових завалів. Якщо раніше автівки просто стояли в два ряда, то тепер частину проїжджої частини займають ще й неприбрані кучугури.

— Так, неприбирання снігу саме до цього і веде. Скажімо, не прибрали сніг одразу, наступного дня його стало більше, хтось припаркувався... І коли виїжджає прибиральна техніка, то це вже все до одного місця. Тим більше, що виникає наступна проблема: ну, викличуть евакуатор, а хто буде нести за це відповідальність? Ніхто її брати на себе не хоче. Тому не дивно, що навіть попри заборону паркування на кількох вулицях в центрі міста на них паркуються, як і паркувалися. І ця проблема у Києві стоїть дуже гостро.

- На вашу думку, як можна вирішити проблему сніжних завалів зараз?

— Керівники Київради та КМДА кажуть, що в них на це нема людей. Але що роблять всі ті паркувальники? Вони тільки стоять та беруть гроші. То ж дайте їм лопати, і хай вони чистять сніг!

Олекса ШКАТОВ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.