Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Заскочив у європейський вагон

[14:15 21 февраля 2023 года ] [ Forbes-Украина, 21 февраля 2023 ]

Сергій Тігіпко інвестував у австрійський “вагонобудівний стартап”. Скільки він на цьому може заробити

Група “ТАС” Сергія Тігіпка придбала 40% акцій австрійської компанії TransAnt, що виробляє вантажні вагони. Як це допоможе “Дніпровагонмашу” вийти на європейський ринок і заробити

Фінансово-промислова група “ТАС”  купила 40% акцій австрійської компанії ТransAnt GmbH, виробника інноваційних модульних вагонів. “ТАС” не розголошує вартість угоди, посилаючись на комерційну таємницю, однак уточнює, що угода завершена. ТransAnt GmbH може коштувати не більше $50 млн, за оцінкою Forbes. 40% акцій компанії — не більше $20 млн, оскільки компанія поки не має виробництва.

“Увійшли у стартап із будівництва вагонів у Європі”, — розповідав Тігіпко Forbes ще в листопаді 2022-го. Війна суттєво підкосила бізнес підприємця. В грудні минулого року Forbes оцінив його статки у $870 млн — це майже в половину менше, ніж до початку великої війни. “Мої бізнеси були орієнтовані на внутрішній ринок, і тепер це проблема”, — говорив бізнесмен декілька місяців тому.

 

ТransAnt — це спільне підприємство трьох компаній:  

  • групи “ТАС” (понад 40%), яка володіє українським заводом “Дніпровагонмаш”. Завод виготовлятиме компоненти для модульних вагонів ТransAnt;

  • австрійської металургійної групи Voestalpine (40%), що постачатиме надміцні конструкції-листи для виробництва вагонів;

  • австрійської держкомпанії OBB Rail Cargo Group (близько 20%), що спільно з Voestalpine розробила модульні вагони.

Модульні вагони ТransAnt будуть продаватись європейським залізничним операторам. Упродовж двох років компанія планує виробляти близько 1500 вагонів на рік. Пресслужба “ТАС” відмовилась відповідати на питання Forbes, на який дохід розраховує компанія. У 2021-му австрійська компанія OBB Rail Cargo Group оголосила про плани придбати в TransAnt GmbH 1400 модульних вагонів за €130 млн. Ймовірно, ТransAnt може розраховувати на співставний дохід, якщо вийде на такі самі обсяги. 

Кількість нових вантажних вагонів на залізницях Європи постійно зростає. Лише приватні компанії у 2022 році збільшили свій вагонний парк на майже 11 000 одиниць. Їх інвестиції у придбання нових вагонів, за даними International Union of Wagon Keepers, становлять близько €400—500 млн на рік. 

Вагони виробництва “Дніпровагонмаша” /надано Групою ТАС

Вагони виробництва “Дніпровагонмаша” 

Фото надано Групою ТАС

Нові технології й вихід на європейський ринок

Раніше ринок ЄС був недоступним для українських вагонобудівних компаній, каже Євген Кравцов, ексочільник “Укрзалізниці. Основні причини, за його словами: складна процедура сертифікації, необхідність переходу на технології виробництва саме європейських вагонів, які відрізняються від українських. 

 

Завдяки угоді з австрійською компанією “Дніпровагонмаш” вперше отримає доступ на цей ринок. “Якщо одразу не цілих вагонів, то, принаймні, їхніх складових”, — каже Кравцов. 

Крім того, угода відкриває для “Дніпровагонмаша” доступ до передових технологій вагонобудування, каже Сергій Вовк, директор Центру транспортних стратегій.

TransAnt, для якої український завод постачатиме компоненти, виготовлятиме інноваційні модульні вагони. Це новий тип вантажних вагонів, які можна швидко трансформувати з одного типу в інший. Наприклад, з напіввагона для перевезення вугілля — у вагон-зерновоз чи платформу для перевезення контейнерів. Такі вагони — це майбутнє вантажних перевезень у Європі, каже Вовк. 

Інноваційний модульний вагон ТransAnt 

Фото надано Voestalpine

“Дніпровагонмаш” з лютого 2022-го виробляє основні компоненти для вагонів модульного типу. Напередодні завод отримав міжнародну сертифікацію. Кооперація з європейськими компаніями допоможе українському виробнику повністю освоїти технологію виробництва новітніх європейських вагонів, прогнозує заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. 

У 2022-му “Дніпровагонмаш” виготовив 623 вантажні вагони, що на 35% більше, ніж у 2021-му. Потужність — 9000 вагонів на рік. Прибуток заводу торік — 32,7 млн грн за виручки у 1,1 млрд грн. 

Ринок Євросоюзу є ключовим для виживання українського вагонобудування, оскільки ринки країн СНД, які використовують широку колію, практично заблоковані для України, каже Кисилевський. “Стратегія власників “Дніпровагонмаша” забезпечить їм органічний вхід на ринок ЄС”, — вважає він.

 

Микола ЗАСЯДЬКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.