У суботу 12 вересня з великою помпою відбувся з’їзд партії УКРОП, яку очолює один із соратників Коломойського, його колишній заступник в Дніпропетровській ОДА Геннадій Корбан.
Для проведення з’їзду обрали приміщення Міжнародного виставкого центру. На цій локації з’їзди раніше проводила Партія регіонів, проте у соратників Коломойського пафосу було більше, аніж у регіоналів у найкращі часи президентства Віктора Януковича.
На з’їзді можна було і поїсти, і потанцювати — публіку запалював лідер “Другої ріки” Валерій Харчишин з піснею “Хто, якщо не ти”.
Фуршет після офіційної частини нагадував скоріше весілля, аніж з’їзд молодого політичного проекту. Столи вгиналися від салатів, м’яса, червоної риби, сирів із пліснявою і фруктами. Обслуговувала його одна з найкращих в Україні кейтерінгових кампаній “Фігаро Кейтерінг”.
Усіх гостей з’їзду на вході зустрічали дівчата модельної агенції, які роздавали паперові пакети з брендовими чашками, блокнотом, ручкою, олівцем, браслетом, значком, ну й на додаток — політичною програмою партії.
— О, а гречку даєте? — жартома звернувся до дівчини один з делегатів, натякаючи на передвиборчу кампанію Корбана в 205 окрузі, де той прославився роздачею гречки.
Сам Корбан перед початком з’їзду курив в оточенні тілоохоронців недалеко від входу до виставкового центру.
— Я йду в мери, бо що тут у вас в Києві? Ну “таке”, — скривившись, відповів він на запитання, чому вирішив балотуватися у столиці, — а я не хочу, щоб тут було “таке”, потрібен порядок.
Поважні конкуренти
Навряд чи Корбан зможе похизуватися високим результатом в Києві, а тим паче — виграти мерську кампанію.
За внутрішніми соціологічними дослідженнями штабу БПП, Корбан має поки що 1% рейтингу в Києві.
Щоправда, варто враховувати те, що політсила Коломойського, за даними “Української правди” співпрацює з нардепом Бориславом Березою, який давно завішав столицю театральними бордами з рекламою свого руху “Рішучі громадяни”. За тими ж внутрішніми замірами він має зараз 9-12% підтримки. Береза, на відміну від Корбана, найбільш динамічний у зростанні рейтингів.
Тож поки що виглядає, що головне завдання УКРОПу в київській кампанії — попсувати нерви кандидату від БПП, яким є діючий мер Києва Віталій Кличко.
Однопартійці Корбана не приховують, що будують опозиційну силу до влади і особисто — президента. Щодо останнього говорять, недобираючи слів.
— Я думаю, що в президента Порошенка є конфлікт з українським суспільством, конфлікт у Порошенка є з його власними обіцянками українському народу. Чи є у нас конфлікт з Порошенком? Знаєте, Порошенко надто дрібна політична фігура, — говорить нардеп з групи Коломойського в парламенті Андрій Денисенко.
Насправді він лукавить.
Конфлікт команди Коломойського з президентом багаторівневий. Почався він ще восени минулого року під час дострокових параламентських виборів.
Тоді Сергій Березенко нібито віддав декілька важливих округів у Дніпропетровській області, яку люди Коломойського вважають своїм, представникам “Опозиційного блоку”. Неофіційно в оточенні Коломойського розповідали, що за це він отримав непогані грошові дивіденди.
Згодом конфлікт лише загострився — президент звільнив Коломойського з посади голови Дніпропетровської ОДА після конфлікту навколо державних компаній “Укртранснафта” і “Укрнафта”, а на підприємствах змінили менеджмент. Зараз проти колишнього керівника Укртранснафти Олександра Лазорка порушено кримінальну справу, а МВС оголосило його у розшук.
Протиріччя між президентом та олігархом поглибили і скандальні вибори в Чернігові, під час яких Олесь Довгий як перемовник від АП, намагався домовитися з Корбаном про його зняття з округу.
— У нас світобачення різні, — уникаючи деталей конфлікту, говорить Геннадій Корбан. Він додає, що на їхню команду чинять тиск з боку прокуратури і служби безпеки, і до цього почали прослуховувати.
— Вони навіть за моїми батьками стежать! Якщо Порошенко зачепить моїх батьків,то я прийду до Порошенка — так і напишіть, — роздратовано говорить Корбан.
Він запевняє, що зараз не спілкується навіть з Олесем Довгим, який був переговірником на виборах у Чернігові.
Стратегія війни
Кого УКРОП висуватиме на вибори окрім Корбана?
Нардеп Олександр Шевченко балотуватиметься в мери Івано-Франковська, в мери Кривого Рогу “Укроп” висунув в куратора батальйону “Кривбас” Миколу Колесника, а в мери Павлограда — ветерана АТО Євгена Терехова з позивним “Джексон”.
Ще один соратник Коломойського, нардеп Борис Філатов піде в мери Дніпропетровська. Філатов в цей день влаштував масштабний концерт до дня Дніпропетровська і включався під час київського з’їзду через Skype.
Щоправда, в Дніпропетровську у Філатова сильний конкурент — кандидат від “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул, який минулого тижня заявив про висунення в мери міста.
Якщо Філатову вдасться виграти — звільниться його округ, за яким в Раду може потрапити Корбан.
Саме таку схему пропонували Корбану в АП, намагаючись домовитися про його зняття з округу.
— Я думаю, що Вілкулу вже давно пора в Ростов, або ще кудись, — говорить УП один із членів партії.
А ось колишній голова Одеської ОДА, бізнес-партнер Коломойського Ігор Палиця не братиме участі в місцевих виборах. Він спробує сили на виборах в окрузі №23, що в Волинській області. Це — вотчина покійного Ігоря Єремеєва, який воював з групою “Приват”.
Осередки УКРОПу, згідно із сайтом партії, є у 22 областях України, але говне завдання — перемога в центрі і на заході України.
Як розповідає наближений до політсили співрозмовник, соратники Коломойського залучають до своїх лав колишніх бійців антитерористичної операції, бо вони часто повертаються розчарованими у діях влади на фронті.
До їхньої критики люди все таки прислухатимуться значно більше, ніж до промов людей в костюмах. Плюс колишні бійці можуть стати додатковим силовим важелем на виборах.
Де більше шансів в політичного проекту Коломойського?
Як показують внутрішні заміри партії, УКРОП проходить у місцеву раду Чернігова. У цьому місті за рахунок кампанії, що провів під час виборів Корбан, за них готові голосувати близько 17% виборців. У Корбана також планують потрапити до облрад Івано-Франківська, Вінниці, Дніпропетровська та Чернігова.
Залучають в кампанію і технологів.
Під час з’їзду можна було побачити політтехнолога Сергія Гайдая, який керує кампанією УКРОПа в Києві. До цього Гайдай розробляв візуальну складову “Народного фронту” на дострокових парламентських виборах.
З джерел “Української правди” стало відомо, що три тижні тому Корбан ініціював зустріч з командою “Центру політичних рішень”. Ця компанія співпрацює з Кличком на цих виборах та має великий досвід у проведенні мажоритарних кампаній. Корбан намагався залучити цих політтехнологів у свою кампанію, але перемовини нічим не закінчилися.
До того ж, з УКРОПом вже зараз співпрацює Микита Потураєв, який раніше був одним із ідеологів у Сергія Тігіпка. Один із кандидатів в депутати на місцевих виборах зізнався, що Потураєв проводив з укропівськими кандидатами у міськради ідеологічні тренінги.
Але найважливіша зброя політичної сили Коломойського — не політтехнологи.
УКРОП має потужний медійний ресурс — канал 1+1 і 2+2, де виходять одразу два політичних ток-шоу — “Право на владу” і “Шустер-live”.
Цікаво, що під час з’їзду Палиця закликав представників медіа говорити лише правду, і в разі тиску з боку власників — відстоювати свої професійні права.
— Коломойському іноді доводиться дискутувати з журналістами 1+1 по чотири години, щоб довести свою позицію. Якщо до них ця позиція дійде, то вони її підтримають, якщо ні — то ні. 1+1 продовжує показувати правду, —навіть не змигнувши оком говорив він.
Такі слова викликали у журналістів лише посмішку.
Адже телеканал неодноразово звинувачували у чорному піарі проти влади, зокрема проти голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Нещодавно в інтерв’ю 1+1 Ігор Коломойський порівняв Саакашвілі з собакою без намордника, “яку треба приспати, а хазяїна покарати”.
Під час з’їзду також Палиця повідомив, що начебто адміністрація президента дала команду шукати приводи, щоб відібрати ліцензію в плюсів.
Більше того, екс-губернатор Одеської області сказав, що після переходу Савіка Шустера на 1+1, СБУ шукає причину, щоб видворити телеведучого з країни.
Вороги і соратники
Члени “УКРОПу” не виключають можливості співпраці з іншими політичними силами. Обмеження існують лише для Блоку Петра Порошенка та “Опозиційного блоку”.
— “Солідарність” і “Опозиційний блок” — виключено. Я поки що не можу зрозуміти “Самопоміч”, а “Батьківщина” — нормально, — резюмує один з членів партії.
За інформацією УП, Тимошенко і Коломойський відновили діалог, а отже найближчим часом лідерка “Батьківщини” має всі шанси стати частим гостем телевізійних ефірів на телеканалах Коломойського.
Попри небажання співпрацювати з екс-регіоналами, соратники Коломойського натякають, що з Сергієм Льовочкіним у них зберігаються мирні стосунки.
— З Льовочкіним ми давно знайомі, дружимо, але бізнес-контактів з ним немає, — говорить Палиця.
Льовочкін також підтвердив УП, що не збирається воювати з Коломойським, хоча вважає його политічні сили партіями одного дня.
Крім того в групі Приват є симпатії до партії “Відродження” та Радикальної партії.
— Ми взаємодіємо з Радикальною партією. Я вважаю, що Ляшко виріс, як політик, і дії Радикальної партії відповідають запитам суспільства, — зазначив Андрій Денисенко.
Підтримка “Відродження” також не викликає запитань. Це — ще один проект Коломойського, який провів з’їзд в Києві позаминулого тижня.
За інформацією джерел УП в оточенні олігарха, Коломойський симпатизує “Відродженню” більше, ніж УКРОПу, вважаючи їх “більш конструктивними”.
“Відродження” робить ставку на Харківську область — там вони вже заручилися підтримкою мера Геннадія Кернеса, з яким вів перемовини близький до Коломойського нардеп Віталій Хомутинник. Базовими регіонами для них також є Одеська, Дніпропетровська, Черкаська, Миколаївська, Полтавська і Запорізька області.
Члени УКРОПу і “Відродження” відкрито заявляють, що домагатимуться перевиборів до Верховної Ради і перевиборів президента.
Такі бажання команди Коломойського готові підтримати чимало політиків, в тому числі в середині парламентської коаліції.
— Безумовно, Коломойський — не святий. Але він не одружений на дочці президента, і в шахтах нікого не закопував. У нього немає своєї фракції в парламенті. Олігарх? Олігарх! Але хто найголовніший олігарх в країні? Президент! — зірвав оплески під час з’їзду УКРОПу Ігор Палиця.
За таких розкладів Петро Порошенко ризикує отримати новий фронт — особистий.
На його невдачу, нормандських форматів тут і бути не може.
Роман КРАВЕЦЬ, Марія ЖАРТОВСЬКА
Что скажете, Аноним?
[18:18 26 ноября]
[13:40 26 ноября]
[11:40 26 ноября]
19:30 26 ноября
19:15 26 ноября
18:00 26 ноября
17:50 26 ноября
17:40 26 ноября
17:30 26 ноября
17:15 26 ноября
17:00 26 ноября
16:45 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.