Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як війна та знищення “Азовсталі” загрожує екології Приазов'я

[08:00 30 апреля 2022 года ] [ 0629.com.ua, 29 квітня 2022 ]

Те, що окупанти за два місяці зробили в Маріуполем, страшніше, ніж шкода довкіллю міста, яку наносили немодернізовані металургійні заводи.

 Що буде з екологією міста, та яким чином її можа відновити — у блозі депутата Маріупольської міськради від фракції “Сила Людей” та екоактивіста Максима Бородіна.

Майже 10 років наша команда робила все, щоб покращити екологію Маріуполя.

Ми системно працювали щодо тиску на забруднювачів, сформували сучасну екологічну думку, адвокатували суспільству кардинальні зміни у державному законодавстві.

Попри шалений спротив з боку власників-олігархів, за ці роки було багато змін.

 

 

Будувались не просто газоочисні споруди, а споруди за останніми технологіями. На жаль, ми так і не побачили результат повної модернізації конвертерного цеху МК “Азовсталь”, яка була повинна закінчитися наприкінці цього року...

Зараз російськи окупанти та їх гауляйтери у Маріуполі розповідають, що фізичне знищення МК “Азовсталь” — це їх турбота про екологію! І тому, вони не планують відбудовувати підприємство. Ми розуміємо, що ні про яку турботу не йдеться, просто ці дикуни не в змозі щось будувати, а можуть тільки щось руйнувати...

Дійсно, маріупольскі заводи, які не були повноцінно модернізовані — наносили величезну шкоду довкіллю міста та здоров'ю його мешканців.

Але, те що за ці два місяці зробили російськи окупанти у десятки разів страшніше!

Сотні тисяч снарядів, ракет, бомб розірвалося на території Маріуполя. Вони не тільки вбивали людей, нищили інфраструктуру, запалювали все навколо, але й отруювали грунт та воду!

Скільки важких металів будуть зараз у ґрунті та воді? Ніхто навіть приблизно не може порахувати.

Скільки потрапило забруднених матеріалів зі шламонакопичувача у Азовське море?

Скільки забрудненої води з трупним ядом потрапить до підземних джерел, а потім до річок та моря?

Чи ціла ще дамба поряд зі шлаковою горою, де зроблено хімічний відстійник для стоків з гори?

Розуміючи, як раніше поводилися з питаннями екології російськи окупанти на шахтах Донбасу, можна зрозуміти, який рівень загроз екології всього Приазов'я зараз стоїть на порядку денному. Для окупантів, ці території нічого не значать і тому їм плювати, що буде після того, як ми відвоюємо наші рідні землі. Хоча, їм плювати навіть на свої території у РФ, які вони нещадно використовують та знищують заради прибутку, у будь-яку ціну...

І тому, першочерговою задачею після повернення Маріуполя під контроль України — це очищення від руйнувань та проведення повноцінного екологічного аудиту за допомогою наших союзників. Це буде дуже складний та глобальний процес, але попри той жах, який було скоєно російським агресором, це шанс для Маріуполя виправити глобальні помилки минулого. Де замість того, щоб використовувати весь потенціал Азовського моря ідеального для відпочинку з маленькими дітьми, ми просто забруднювали та знищували наше море.

Так, металургія буде в місті, але щоб місто дійсно розвивалося, це повинна бути сучасна металургія, а не залишки радянської “коптілки”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.