Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як українці створили сервіс автоматичної підготовки документів і отримали $1,1 млн від інвесторів з Кремнієвої Долини

[17:12 05 мая 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 5 мая 2020 ]

Співзасновник сервісу AXDRAFT Юрій Заремба розповів БізнесЦензор, як платформа допомагає підготувати юридичний документ за кілька хвилин, і як українським стартапом почали користуватися British American Tobacco, Dragon Capital, ДТЕК, Fozzy та інші великі компанії.

Що таке AXDRAFT

Це сервіс, який допомагає підготувати документ за 3-7 хвилин. Яким чином? Ви обираєте шаблон зі списку, вводите особисті дані та відповідаєте на перелік запитань, які змінюють положення в документі. В результаті автоматично отримуєте готовий документ.

Співзасновник сервісу Юрій Заремба каже, що AXDRAFT дозволяє на 80-90% скоротити час на підготовку документів та делегувати підготовку частини юридичних документів бізнесу, без ризику помилки.

А нещодавно була запущена нова функція погодження та спільної роботи над документом, яка набула особливої актуальності в період карантину. Адже більшість юридичних команд працюють дистанційно і питання зручного погодження та підписання документів онлайн стало актуальним як ніколи.

Як виникла ідея створити сервіс

Юрій Заремба був юристом близько 6 років. Розповідає, що бувши молодшим юристом, він самостійно готував стандартні договори та протоколи, відкривши 5-10 зразків попередньої роботи та копіював частини в “новий документ”.

Ставши старшим юристом — виправляв продукти такого копіювання, зроблені молодшими колегами. Згодом він зрозумів, що велика частина щоденних завдань є рутинними.

“Я все частіше і частіше запитував себе: невже не можна створити бібліотеку у якій ти обираєш обставину справи, програма автоматично додає потрібні положення в документ”, — згадує Юрій.

На той час він не знайшов такого інструменту в Україні. Тому вирішив звернутися до свого брата Олега, який на той час працював старшим розробником в компанії Booking.com і погодився створити такий продукт. Тоді він називався BetterLawyer, а з часом цей продукт перетворився в AXDRAFT.

Як створювався стартап

Історія AXDRAFT почалась у жовтні 2017 року, коли Юрій пішов з юридичної фірми “Авеллум”, щоб 100% свого часу приділяти розвитку власного проекту. 

Спочатку витрат на розвиток і запуск було мінімум. Брати все робили вдвох в позаробочий час. Якщо щось не вміли, просили друзів допомогти безкоштовно. Коли обсяг завдань з розробки почав зростати, залучили підрядника через платформу UpWork. Його послуги Юрій оплатив з власних заощаджень від роботи в юридичній фірмі.

Також були певні витрати по реєстрації прав інтелектуальної власності, які він покрив з власної кишені.

“Думаю загалом ми інвестували $5-10 тис. власних заощаджень в проект, а вже після запуску першої версії продукту нам поталанило залучити зовнішні інвестиції на розвиток”, — каже Юрій.

Які працює AXDRAFT і скільки це коштує

AXDRAFT дозволяє юристам та працівникам бізнесу підготувати юридичний документ без жодних помилок за 3-7 хвилин.

“Крім того ви можете погодити його з іншими департаментами та підписати. Потім можливо знайти будь-який договір за секунди по будь-якому слову в будь-якому договорі (повний пошук по всьому тексту всіх договорів) чи візуалізувати ключові положення в діаграмі, щоб презентувати їх менеджменту”, — розповідає Юрій.

Всі цінові пропозиції — індивідуальні та розробляються для кожного клієнта виходячи з:

  • Кількості документів, які вони планують опрацьовувати в AXDRAFT.
  • Кількості шаблонів, які вони хочуть автоматизувати.
  • Кількості користувачів.
  • Функцій, якими вони хочуть користуватися.

Мінімальний пакет в США включає 1350 документів на рік, до 20 шаблонів і до 30 користувачів та коштує $750 на місяць (при оплаті авансом за рік). Проте для українських клієнтів ціна суттєво дисконтується.

Безкоштовних послуг в AXDRAFT немає. Проте для малого бізнесу команда розробила окрему платформу з безкоштовним пакетом послуг — Avodocs.

На цій платформі будь-хто може безкоштовно підготувати базові юридичні документи, такі як договір надання послуг, договір поставки, трудовий договір, документи пов’язані з впровадженням карантину безкоштовно за хвилини.

“Основна відмінність цієї платформи від AXDRAFT полягає в тому, що AXDRAFT автоматизує документи великих клієнтів під замовлення, а Avodocs пропонує готові юридичні документи для малого бізнесу”, — пояснює Юрій Заремба.

 

Як українці створили сервіс автоматичної підготовки документів і отримали $1,1 млн від інвесторів з Кремнієвої Долини 02
Юрій Заремба. Фото з Facebook

 

 

Про клієнтів

 

Перші клієнти з'явилися у AXDRAFT через 1-2 місяців після запуску. Серед них були МХП, Carlsberg Україна, British American Tobacco Україна, а також юридичні фірми AVELLUM, Василь Кісіль та партнери та Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери (ЄПАП).

Зараз сервісом користуються близько 50 корпорацій.

“Ми вдячні, що МХП, Карлсберг, Бритіш Американ Тобакко, Авеллум, ВКП, ЄПАП досі залишаються з нами, і ми суттєво розширили співпрацю з тих перших днів”, — говорить CEO компанії.

Також брати пишаються тим, що клієнтами стали ДТЕК, Fozzy, Glovo, Dragon Capital, Укрсиббанк, Альфа-Банк та ще багато провідних корпорацій в Україні та США.

Загалом, за словами Юрія, світовий попит на рішення на зразок AXDRAFT вони оцінюють в $5 млрд. Ця цифра обчислена виходячи з того, що у світі є понад 250 тис. компаній, які відповідають профілю їх клієнта і готові купувати подібний продукт з середнім чеком $20 тис. на рік.

Як живе проект зараз

Команда AXDRAFT зараз — це 14 молодих людей. Більшість працює в офісі компанії в Києві у Lift99, частина — в США. Головний офіс в США. Він знаходиться в Нью-Йорку на 555, Медісон Авенью.

Як українці створили сервіс автоматичної підготовки документів і отримали $1,1 млн від інвесторів з Кремнієвої Долини 03
команда AXDRAFT

“Ми з Олегом подорожуємо між Україною і США. Думаю, на даний момент, 70% нашого часу ми в Україні, а 30% у США”, — каже Юрій.

Сервери орендуються в Google та Amazon. Частина знаходиться в Бельгії, а частина в США.

“Сервери від надійного провайдера, такого як Google чи Amazon дають нам та нашим клієнтам впевненість у безпеці їхніх даних. Ми спеціально обрали територію розміщення ЄС, оскільки для наших клієнтів в ЄС передача даних в США може бути проблемою в контексті GDPR”, — пояснює співзасновник сервісу автоматичної підготовки документів.

Річний дохід і прибуток компанія не розголошує, оскільки це конфіденційна інформація. Але Юрій говорить, що вони наближаються до цифри в $1 млн.

Як український стартап отримав $1,1 млн від інвесторів з Силіконової Долини

Спочатку стартап пройшов в програму американського бізнес-інкубатора Y Combinator. Вдалось це не одразу. Брати подавали заявку кілька разів, але потрапити до програми змогли з третього разу.

У Y Combinator стандартні умови інвестування. Вони інвестують 150 тисяч доларів США в обмін на частку 7% у компанії.

“Це не найкращі умови з точки зору Силіконової Долини, але найкращі серед акселераторів у світі. Y Combinator відкриває для стартапу таке вікно можливостей, що багато хто готовий був би доплатити за таку можливість”, — говорить Юрій.

І додає, що цей акселератор змінив траєкторію їх проекту. Навчив працювати над продуктом, спілкуватися з користувачами та інвесторами, робити продажі та залучати фінансування. Загалом, перетворив на справжній Silicon Valley startup.

Як українці створили сервіс автоматичної підготовки документів і отримали $1,1 млн від інвесторів з Кремнієвої Долини 04
Юрій і Олег Заремба. Фото з Facebook

Після Demo Day (Дня інвестора) в Y Combinator стартап залучив ще $1,1 млн від 13 інвесторів. З яких найбільшим був FundersClub — один з провідних інвесторів в стартапи на ранній стадії в Кремнієвій Долині.

Інвестиції ми використовуємо для розвитку продукту та продажів. Ціль — збільшити рівень доходів і досягти щомісячного росту доходів в 15% щомісяця”, — каже співзасновник.

Щодо умов, то найважливішою відмінністю залучення інвестицій в Силіконовій Долині на ранній стадії — це те, що єдиною умовою є передача невеликої частки в компанії. Жодних інших умов немає.

Жодного контролю за діяльністю засновників, жодної звітності. Філософія інвестицій на ранній стадії в Силіконовій Долині — ми інвестуємо в засновників і найкраще, що ми можемо зробити для проекту — це не заважати їм. Відносини з інвестором побудовані на довірі”, — розповідає Юрій Заремба.

Плани на майбутнє

За словами Юрія, у його команди дуже багато планів. Зокрема, аналіз і автоматичне отримання важливої інформації з договорів, використовуючи алгоритми машинного навчання, розробка власного цифрового підпису на кшталт DocuSign для клієнтів в США, розширення функціоналу щодо погодження та спільної роботи над документом та багато іншого.

“Я перфекціоніст, тому постійно бачу напрямки для вдосконалення. Ми також постійно покращуємо наявний функціонал, оскільки досконалість немає меж”, — посміхається співзасновник.

Про роботу під час пандемії

Юрій говорить, що наразі вся команда працює дистанційно в Україні та США.

“Для нас перехід на дистанційну роботу не був болісним, оскільки у нас вже давно були усі інструменти для цього, оскільки ми часто працюємо на дві країни. В офісі ми працювали тільки тому що нам подобається проводити час разом”, — каже Юрій Заремба.

Для дистанційної роботи використовують Slack та Google Hangouts для спілкування та онлайн дзвінків. Jira, G Suite та AXDRAFT для організації своєї роботи.

Через ситуацію в країні попит на AXDRAFT зростає, оскільки сервіс спрощує погодження та підписання документів на відстані, що особливо актуально в теперішніх умовах.

Еліна РЕДІХ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.