Буркіна-Фасо намагається стримувати ісламістських бойовиків, які діють у багатьох частинах країни. Сусідня Малі стикається з такою ж проблемою, і багато хто вважає, що країна почала співпрацювати з вагнерівцями.
Відтоді як капітан Ібрагім Траоре захопив владу в Буркіна-Фасо у вересні, припускали, що він може наслідувати цьому прикладу і почати співпрацювати з російськими найманцями.
Обидві країни вже розірвали давні відносини у сфері безпеки з Францією, колишньою колоніальною державою,
Капітан Траоре пообіцяв відвоювати територію у джихадистів і провести демократичні вибори в липні 2024 року.
Його уряд також відкликав посла Буркіна-Фасо в Аккрі для “консультацій” через коментарі президента Гани.
Президент Акуфо-Аддо, виступаючи на полях американо-африканського саміту у Вашингтоні в середу, сказав, що північний сусід Гани уклав угоду з групою найманців.
“Сьогодні російські найманці перебувають на нашому північному кордоні. Буркіна-Фасо зараз уклала домовленість про те, щоб разом із Малі використовувати там сили Вагнера”, — сказав він.
Він також стверджував, що Буркіна-Фасо віддала шахту, яка, за повідомленнями, має запаси золота, поблизу кордону з Ганою в обмін на послуги найманців для боротьби бойовиками, яка почалася в 2015 році.
Але досі не було жодного офіційного підтвердження угоди між групою Вагнера та Буркіна-Фасо, хоча нещодавно Росію відвідав прем'єр-міністр країни Аполлінер К'єлем.
Повідомлення про те, що Малі співпрацює з бійцями Вагнера, були однією з причин, чому Франція вивела свої сили з країни у серпні — після майже десяти років допомоги в боротьбі з бойовиками джихадистів.
Деталі будь-якого договору між Малі та групою найманців, яких звинувачують у скоєнні злочинів у країні, зокрема вбивстві мирних жителів, залишаються незрозумілими.
Напади джихадистів тривають у багатьох частинах країни, попри присутність російських найманців, яких військова влада Малі називає інструкторами.
Бійці ПВК Вагнера воюють також у Лівії, Центральноафриканській Республіці та Мозамбіку.
Напад на голову Російського дому у ЦАР
У п'ятницю в російських ЗМІ з'явились повідомлення про замах на гендиректора російського культурного центру у Центральноафриканській республіці (ЦАР).
Дмитра Ситого госпіталізували після того, як у нього вдома вибухнула посилка, отримана від аноніма. Він отримав серйозні поранення.
Засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин звинуватив в організації замаху “французів”.
Як повідомляють “РИА Новости”, Євген Пригожин заявив, що гендиректор Російського дому раніше отримував записку “від французів” із закликом “росіянам забиратися з Африки”.
За його словами, у листі, який Ситий отримав у листопаді, невідомі погрожували вбити його сина, який живе у Франції.
Поліція ЦАР розслідує, як поштова компанія DHL доставила голові Російського дому посилку з бомбою. Влада ЦАР має намір знайти і суворо покарати причетних до теракту.
Російський дім — назва офіційного представництва Росспівробітництва за кордоном.
Прізвище Ситого раніше згадувалося у журналістських розслідуваннях у контексті структур, пов'язаних із Пригожиним. За даними численних розслідувань, у ЦАР присутні бійці ПВК Вагнера, а структури Пригожина мають великий вплив у країні.
Лалла СУ
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
[12:44 21 ноября]
[10:14 21 ноября]
19:00 21 ноября
18:45 21 ноября
18:35 21 ноября
18:25 21 ноября
18:00 21 ноября
17:20 21 ноября
16:50 21 ноября
16:20 21 ноября
15:30 21 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.