Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Всі прапори — повз наші гавані

[14:11 08 декабря 2009 года ] [ Урядовий кур єр, №228, 8 декабря 2009 ]

Турецькі судновласники скаржаться, що капітани відмовляються виходити у рейс навіть під загрозою розриву контрактів, коли їм кажуть, що судно має йти до українського порту.

На 13-му засіданні Ради Міжнародної асоціації судновласників Чорноморського басейну (BІNSA) турки підкріпили свої емоційні заяви спеціально підготовленими документами, в яких міститься порівняння портових процедур в Україні та в інших європейських портах.

Порівняння виявилося не на нашу користь. Дорого, довго, принизливо — так в очах іноземних капітанів видаються відвідини українських гаваней.

“Одна за одною приходять на судна комісії, — каже генеральний секретар BІNSA Сергій Мелащенко. До маразму доходить: щоб перевірити воду — потрібно три доби. І навіть коли замість технічної води їм підсунуть питну — щось небезпечне у ній все одно знайдуть і вимагатимуть компенсацій”.

В азербайджанців, котрі займаються транспортуванням цитрусових, просто виникає подив, чому у Скадовську митні тарифи вдвічі більші, ніж в українській також Євпаторії? Це завдає шкоди не тільки нашим партнерам, а й вітчизняній морській галузі. Товаропотік йде від нас до Росії чи на Кавказ, переконаний Сергій Мелащенко.

Знищивши власне пароплавство, морська держава Україна цілком може довести до ручки й власні порти. Сергій Мелащенко, котрий свого часу очолював Чорноморське морське пароплавство, наводить як приклад Азербайджан. Каспійське пароплавство цієї держави взяв під особистий контроль президент країни: “Він заборонив будь-яким контролюючим структурам втручатися у його роботу без відома глави держави. І нині це пароплавство має 80 суден і щороку отримує два нових теплоходи. Свої пароплавства мають Білорусь, Казахстан та Туркменія. Українське ж ЧМП, а також грузинське перебувають у BІNSA як суто меморіальні структури.

Тож нам варто хоча б зберегти портовий потенціал. І азербайджанський досвід тут не завадить. “Порт має доповідати першій особі, хто і що гальмує розмитнення суден в портах”. Власне, кілька місяців тому українські портовики звітували про свою роботу Прем'єрові в Одесі. За підсумками тієї зустрічі почалася робота над новими нормативними документами. Саме портовикам, зацікавленим у пришвидшенні розмитнення суден, доручили підготувати пропозиції щодо вдосконалення митних процедур.

Іван ШЕВЧУК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.