Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

В СБУ інтерес до опозиції та фондів

[09:40 09 сентября 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 8 вересня 2010 ]

Екс-віце-прем’єр-міністра та заступника лідера БЮТ Олександра Турчинова викликали до Служби безпеки України за справою “РосУкрЕнерго”.

За словами прес-секретаря відомства Марини Остапенко, цю справу порушили 8 червня за фактом розтрати майна НАК “Нафтогаз України” через перевищення службового становища.

Раніше з’являлася інформація, що пан Турчинов відвідав СБУ за власною ініціативою, але пані Остапенко спростувала це, заявивши, що йому тричі передавали повістку, але не змогли знайти і зрештою надіслали її поштою.

Черговий екс-урядовець на гачку СБУ?

Після допиту пан Турчинов розповів, що його викликали як свідка: “Заміть того, щоб розслідувати справи про корупцію високопосадовців, які віддають державні ресурси “РосУкрЕнерго” і які є власниками “РосУкрЕнерго”, вони розслідують справи людей, які діяли в інтересах держави”.

Пан Турчинов, за його словами, розповів в СБУ, що керівництво НАК “Нафтогаз України” та працівники митниці, причетні до розмитнення газу “РосУкрЕнерго”, діяли суто “в межах Конституції і державних інтересів”.

Він також наголосив, що всі його дії як віце-прем’єр-міністра також були в межах Конституції України.

Водночас за словами прес-секретаря СБУ, пан Турчинов відповів не на всі поставлені запитання, посилаючись на статтю Конституції, яка говорить, що людина не несе відповідальності за відмову свідчити щодо себе чи членів своєї родини.

За справою “РосУкрЕнерго” вже затримані двоє високопосадовців часів прем’єрства Юлії Тимошенко. Їх звинувачують у завданні державі збитків, тоді як опозиція називає це політичними переслідуваннями.

Нині під вартою перебувають екс-перший заступник голови “Нафтогазу” Ігор Діденко та колишній начальник Державної митниці Анатолій Макаренко.

Сама Юлія Тимошенко неодноразово казала, що ці люди діяли в межах своїх повноважень, в інтересах України та на виконання її вказівок як тодішнього прем’єр-міністра.

Окрім того, в міжнародний розшук оголошено міністра економіки кабінету Тимошенко Богдана Данилишина.

3 вересня пані Тимошенко заявила, що оголошеному в розшук  екс-міністру надано захист.

“Ми його захистили, по суті, сховали його від тих людей, які просто хочуть розправлятися з усіма”, — сказала лідер БЮТ.

Інформація про те, що на допит може бути викликаний заступник лідера БЮТ Олександр Турчинов, з’явилася ще кілька тижнів тому.

Жодних постанов про обшук у квартирі пана Турчинові не було, — розповіли в СБУ.

СБУ зацікавилася ще одним фондом

Майже одночасно із викликом Олександра Турчинова Служба безпеки України зацікавилася Міжнародним фондом “Відродження”, організацією, яка входить до мережі Інституту Відкритого Суспільства Джорджа Сороса.

За словами прес-секретаря СБУ, відомство не перевіряло діяльність фонду, а забезпечувало дотримання вимог виборчого законодавства України, яке забороняє фінансування українських політичних партій іноземними установами.

Пані Остапенко наголосила, що особливих вказівок перевіряти фонд “Відродження” Служба безпеки України не отримувала, а також не виявила порушень закону з боку фонду.

Директор фонду Євген Бистрицький, своєю чергою, сказав, що фонд “Відродження” ніколи не підтримував ініціативи, які були направлені на щось інше, аніж на чесність та свободу волевиявлення.

Він зазначив: “Якби СБУ спрямовувало власні сили … на те, щоб дійсно забезпечити чесність виборів, невикористання адмінресурсу тощо, то такі фонди, як наш, могли б з набагато більшою користю спрямовувати вивільнені фінансові ресурси на розвиток відкритого, некорумпованого, демократичного тощо суспільства в Україні”.

В Адміністрації президента розповіли, що перевірка діяльності Міжнародного фонду “Відродження” не мала спланованого характеру, а була одноразовим робочим заходом.

Цього літа в Україні спалахнув скандал навколо представника іншого міжнародного фонду — імені Конрада Аденауера. Його керівника Ніко Ланґе затримали в аеропорту “Бориспіль” і кілька годин не пускали до країни.

США засвідчують інтерес до України

Інтерес Служби безпеки України до опозиції та міжнародних фондів збігся у часі із візитом до України заступника держсекретаря США Вільяма Бернса.

Як розповідає кореспондентка Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Наталя Хижняк, візит пана Бернса має на меті показати той баланс, який намагаються тримати США і щодо Росії, і щодо України.

Оглядачі прогнозують, що під час зустрічей із представниками громадськості та влади і в Україні, і в Росії заступник держсекретаря США торкнеться питання про свободу слова та про діяльність опозиції.

За словами кореспондентки Бі-Бі-Сі, на тлі візиту делегації до Москви їй важливо показати, що США надають таку саму підтримку і Києву.

Водночас офіційний Вашингтон дуже обережно коментує кроки української влади, навіть ті, які викликають різку критику опозиції.

Оглядачі певні, що нинішня американська адміністрація буде розвивати відносини з Україною під економічним кутом, не торкаючись політичних аспектів.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.