Скоріш за все, удар по вокзалу Краматорська планувався заздалегідь, тому що повідомлення о 10:25 з'явилося на “риа новости”, але було набагато раніше написано і відкладено у часі. Як давно вони запланували цей обстріл? (з інтерв'ю 24 Каналу).
Юрій Бутусов: Удари по інфраструктурі взагалі — це і є план рф. Вони не здатні вже подолати нас у відкритому бою. Україна вже значно просунулась у розгортанні військ, у проведенні мобілізації. Тому, звичайно, розуміючи, що вони тепер не можуть вибити спротив на фронті, рф намагається зробити останнє велике зусилля — зірвати постачання військ, маневри наших військ ударами по містах, по залізничному сполученню для того, щоб спричинити паніку і відтік масово людей, перевантажити наші комунікації.
Наше військове керівництво каже, що росіяни потихеньку вже вчаться на своїх помилках. Наскільки вони навчилися?
Змінилася просто стратегія дій після великої поразки під Києвом. Російські війська з величезними втратами просто втекли з півночі України. І вони тепер намагаються втримати те, що вони захопили. Тобто їхня стратегія полягає не в тому, що вони намагаються перерізати Україну західніше Києва і паралізувати мобілізацію та розгортання наших військ. Тепер в них стратегія інша.
Вони захопили південь. На жаль, без спротиву фактично багато регіонів. І особливо важливо для них, що вони захопили Херсонську та велику частину Запорізької області разом з Запорізькою АЕС. І зараз вони намагаються добути Маріуполь, оскільки це єдине місто на півдні Донбасу, яке заважає путіну реалізувати коридор з Криму до росії. Тому для путіна тепер важливо захопити Маріуполь, побудувати оборону на тих територіях, які вони захопили, а це вже більша частина Донбасу, і заявити, що таким ось чином вони будуть тримати цей кордон, диктувати Україні умови, погрожуючи активізацією бойових дій на півдні, оскільки, знов-таки, їм не вдалося пробити шлях до Придністров’я, і погрожуючи новим наступом.
Тому зараз їхня стратегія — відрізати від України стратегічно важливі області.
Чи відмовилися вони повністю від ідеї захопити Київ?
Удари будуть по всій території України і ракетами, і при нагоді авіацією. Але українська ППО навчила діяти ворожу авіацію обережно. Тому, думаю, наземного наступу на Київ не буде. Це найважливіше. Після тієї великої поразки і проведеної мобілізації вже такого бліцкригу і такого миттєвого маршу на Київ повторити не вдасться ніколи. росія це розуміє. І зараз буде стратегія — від знищення всієї України вони перейдуть до стратегії відрізання від України стратегічно важливих великих регіонів.
Наша протиповітряна оборона значно посилилась, зокрема на Донбасі і в інших містах України. Російська авіація це відчуває по своїх втратах, і, звичайно, вони діють набагато обережніше. Але в принципі зараз виникла така оперативна пауза, противник веде інтенсивні обстріли, але просування, активного наступу на якихось напрямках наразі нема. Зараз противник закріплюється, намагається проводити тактичні дії і знайти якісь щілини в нашій обороні, завдати вогневі ураження нашим вогневим засобам, командним пунктам, системам управління. Але вони вже зараз самі виснажені величезними втратами, тривалим часом інтенсивних бойових дій.
Зараз ворог використувує системи далекого залпового вогню. Чи ми готові до подібних боїв, якщо вони підуть навалою через Донецьку та Луганську області?
Попри те, що українські війська поступаються в усіх видах бойової техніки і боєприпасів, вони демонструють велику перевагу тим, що вони мають більшу тактичну гнучкість, більш високу мотивацію, стійкість у бою. Саме цим ми можемо завдячувати нашим перемогам, також тій успішній обороні на Донбасі, яка зараз відбувається. Тому я не думаю, що зараз можливо, щоб росія накопичила в найближчий перспективі сили, які здатні проломити українську оборону на Донбасі.
У нас достатньо зараз інтелектуальних людей в армії на різних рівнях, які здатні самостійно робити правильні висновки.
Єдине, що нас має турбувати зараз — це наші активні дії, бо для України стратегічно важливо звільнити Маріуполь. Для всіх нас важливо звільнити Маріуполь і південь України.
Чи маємо для цього достатньо наступальної зброї?
У нас є достатньо зброї. Для ефективного наступу потрібна не тільки зброя, а й чітке планування. Для якісного планування у нас достатньо зброї. Тобто проблема наступу залежить не від зброї, а від часу та від якості планування управління. Така можливість вцілому є, і ми маємо її використовувати.
І я вам більше скажу, навіть не через те, що ми відчуваємо усі величезну вдячність до оборонців Маріуполя, які фактично своїми діями врятували південь України. Внесок оборонців Маріуполя: “Азова”, морської піхоти, прикордонників, поліцейських, національної гвардії, усіх, хто там був, просто неймовірний.
Але вони дають нам шанс не тільки їх врятувати, але й шанс продовжити битву за південь України, і ми цю битву маємо виграти. Поки ворог контролює найбільшу в Україні атомну станцію, коридор до Криму, може його зараз проторити, ми всі в страшенній небезпеці. Це значить, що війна може затягнутися на роки.
Якщо ми зараз дозволимо росії стабілізувати фронт на цих позиціях, для нас це вкрай невигідно, це буде дуже дорого коштувати.
Контрнаступ на всьому фронті нам життєво необхідний. Це вимоги військово-політичної стратегії. Так виглядає обстановка на фронті. А чи буде це зроблено, як це буде зроблено — це відповідальність та компетенція військово-політичного керівництва країни.
Что скажете, Аноним?
[10:43 04 декабря]
[07:10 04 декабря]
[21:18 03 декабря]
09:50 04 декабря
09:40 04 декабря
09:30 04 декабря
09:20 04 декабря
09:00 04 декабря
08:50 04 декабря
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.