Вона закликала союзників України активізувати допомогу, інакше на країну може чекати гуманітарна катастрофа.
Масовані ракетні удари по об'єктах енергетики завдали непоправної шкоди. Україна втратила обсяг потужностей, еквівалентний піковому споживанню в Португалії — країні з населенням більше ніж 10 мільйонів.
“Наступна зима, найімовірніше, перевірить стійкість українського народу так, як не було на нашому континенті з часів Другої світової війни”, — підкреслила посадовиця.
Вона нагадала, що за останні місяці атаки Росії на цивільну енергетичну інфраструктуру посилилися, знищивши електростанції, теплові пункти, резервні генератори та сховища. Багато об'єктів атаковано повторно, “що перетворило їхній ремонт на сізіфову працю”.
Як результат — Україна втратила близько дев'яти гігаватів електропотужностей, що становить половину від необхідного обсягу взимку.
Дефіцит електрики змусив український уряд запровадити віялові відключення. У деяких містах домогосподарства мають доступ до світла лише кілька годин на день, що значно порушує їхнє повсякденне життя, йдеться у статті.
У зимові місяці це призведе до відсутності доступу до базових послуг: не працюватимуть водяні насоси та каналізаційні мережі, не буде опалення. За низьких зимових температур деякі місця в Україні можуть стати непридатними для життя. Найбільше постраждають люди похилого віку, діти та вразливі верстви населення. Там, де навантаження на електромережі вже перебуває на межі, деякі райони можуть обвалитися під вагою додаткового попиту з боку переміщених осіб.
“Спад економіки призведе до зниження доходів бюджету, що збільшить дефіцит бюджету України і знизить її здатність підтримувати боротьбу за свободу. Ризик гуманітарної катастрофи — високий”, — зазначила Кадрі Сімсон.
Автор фото ВВС
На фото — одна з харківських теплоелектростанцій, що зазнала руйнівних пошкоджень від російських ударів
Посадовиця зазначила, що Євросоюз і вся міжнародна спільнота підтримують Україну: вже вдалося зібрати 500 млн євро на допомогу в енергетичному секторі.
Механізм цивільного захисту ЄС надав натуральну допомогу, включно з понад 8000 генераторів та понад 3300 трансформаторів.
Але допомогу треба значно посилити, щоб допомогти українцям пережити зимовий період та уникнути гуманітарної катастрофи.
Що пропонує єврокомісар
Кадрі Сімсон пропонує такий шлях: відремонтувати пошкоджені об'єкти електро- й теплогенерації, де це можливо. Далі встановити якомога більшу кількість децентралізованих генераторів по країні.
Сонячні системи на дахах треба розгорнути швидше, щоб забезпечити електрикою лікарні, школи, громадські та житлові будівлі.
Поступово збільшити обсяг експорту електроенергії з інших країн Європи та посилити пасивний захист енергетичної інфраструктури.
Єврокомісар також закликала уряди та компанії робити пожертви в Фонд енергетичної підтримки України, що управляється енергетичною спільнотою.
Механізм цивільного захисту ЄС може надати запчастини та вживане обладнання, яке відповідає потребам України. Багатосторонні банки можуть допомогти зняти ризики з проєктів, надаючи підтримку у страхуванні та гарантії. Компанії можуть допомогти в навчанні робітників в Україні або встановити обладнання, наприклад, фотоелектричні модулі та інвертори. Громадяни можуть допомогти через краудфандинг.
“Закликаю всіх, хто може допомогти Україні до настання зими, зробити це. Сьогодні необхідні безпрецедентні зусилля солідарності та щедрості. Україна не повинна залишатися одна, готуючись до найважчої зими”, — наголосила єврокомісар.
Что скажете, Аноним?
[07:00 23 ноября]
[19:13 22 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.