Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У яких ТОП-банків був дефіцит капіталу після І кварталу

[08:28 27 апреля 2016 года ] [ Finbalance.ua, 26 квітня 2016 ]

Девальвація гривні в І кварталі 2016 року призвела до погіршення показників достатності (адекватності) капіталу в ТОП-банків, що актуалізувало для них потребу доформування резервів та проведення чергових етапів докапіталізації.

Девальвація гривні в І кварталі 2016 року (на 01.04.2016 офіційний курс НБУ був 26,22 грн/дол., тоді як на 01.01.2016 — 24,00 грн/дол.) призвела до погіршення показників достатності (адекватності) капіталу в ТОП-банків, що актуалізувало для них потребу доформування резервів та проведення чергових етапів докапіталізації. Це вже не кажучи, що більшість ТОП-банків і так потребували нові вливання в капітал за результатами торішнього стрес-тесту. 

Згідно з неофіційними даними НБУ, на які посилається газета “Дзеркало тижня. Україна” (див. нижче таблиці), серед 13 найбільших діючих банків станом на 01 квітня низка банків за нацстандартами фінзвітності мала значення нормативу Н2, які були меншими від 10% — мінімального рівня, який вимагає НБУ (якщо не брати до уваги кризові пом’якшення регулятора, погоджені з МВФ).

1. Сбербанк — 4,1%. Звернемо увагу, що на днях ця фінустанова повідомила, що наглядова рада ухвалила рішення про збільшення статутного капіталу на 4,3 млрд грн (до 12,5 млрд грн.) шляхом конвертації раніше отриманих міжбанківських кредитів у капітал. Як підкреслювалося в офіційній заяві, це відбувається в рамках погодженого з НБУ плану докапіталізації. Зауважимо, що в фінзвітності за І квартал-2016 Сбербанк чомусь не оприлюднив показники нормативів (у т.ч. Н2).

2. Укрсоцбанк (Unicredit Bank) — 6,8%. Наприкінці лютого ця фінустанова повідомила, що погодила з НБУ план докапіталізації на 10,65 млрд грн. 31 березня збори акціонерів ухвалили рішення про збільшення його статутного капіталу на 3,8 млрд грн. З тиждень тому була інформація, що акціонери затвердили результати нарощування “статутника” на вказану суму. Чи брала в ньому участь Альфа-Груп (яка поглинає Укрсоц), і якщо так, то в якому вигляді, не уточнювалося. Торік навесні Укрсоцбанк був докапіталізований на 500 млн дол. через переоформлення в капітал кредитів, раніше отриманих Укрсоцбанком від групи Unicredit.

3. Альфа-банк — 6,8%. У грудні фінустанова повідомила про збільшення статутного капіталу на 3,135 млрд грн (це мало відбутися за рахунок конвертації субборгу). Інформація про додаткову докапіталізацію не поступала. Торік прес-служба “Альфа-банку”, коментуючи для Finbalance порушення ним нормативу Н2 за результатами І кварталу-2015 звертала увагу, що згідно з рекомендаціями МВФ, у 2015 році для українських банків допустимим є показник Н2 на рівні 5%, а НБУ прийняв постанову, якою дозволив банкам тимчасово порушувати в т.ч. зазначений норматив. “Банком буде розроблений план заходів по усуненню порушень після завершення діагностики, яку проводить НБУ, і буде розрахований на 3 роки”, — зауважували в банку.

4. ПУМБ — 6,8%. Два тижні тому глава правління фінустанови Сергій Черненко повідомив, що банк взяв зобов’язання перед НБУ до 01 вересня збільшити капітал на 1,28 млрд грн. “Таке зобов`язання прийнято, ми його підписали. Це може бути як пряме збільшення капіталу, так і кошти, отримані в результаті роботи з проблемною заборгованістю, — уточнив банкір. — У Національний банк необхідно було подати лист, підписаний акціонерами, в якому вони беруть на себе такі зобов`язання. Такий лист є”, — констатував С. Черненко. Що важливо: основні бізнес-структури Р. Ахметова — ДТЕК і Метінвест — перебувають зараз у непростому фінансовому стані (детальніше — тут).

5. ОТП Банк — 7,7%. У грудні банк заявляв про завершення процедури збільшення статутного капіталу на 2,52 млрд грн (за рахунок конвертації субборгу та інших кредитів, отриманих від материнської компанії). За неофіційними даними ДТ, на 01.01.2016 за нацстандартами фінзвітності показник достатності капіталу в ОТП Банку був на рівні 15,7%, тоді як у звітності за 2015 рік, підготовленій за міжнародними стандартами фінзвітності, сам банк констатував, що відповідний показник на початок 2016 року становив 9,1%. Водночас ОТП Банк підкреслював, що “отримав запевнення акціонера щодо надання підтримки в осяжному майбутньому”.

За даними ДТ, на 01.04.2016 показник Н2 був близьким до мінімально необхідних 10% в Укрексімбанку (9,6%) та Приватбанку (10,1%). Детальніше про фінансовий стан цих фінустанов читайте відповідно тут і тут.

Окрема історія (навіть сказати б, проблемна історія) — з Промінвестбанком (детальніше — тут).

P.S. З наведених нижче даних випливає, що Ощадбанк виконує норматив достатності капіталу. Але як заявляв глава правління фінустанови Андрій Пишний, не виключено, що Ощаду знову знадобиться докапіталізація.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.