Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У вогні не горить й у воді не тоне

[14:28 12 июля 2010 года ] [ Україна молода, № 125, 10 липня 2010 ]

На Кременчуцькому автозаводі виготовили першу в Україні “багатопрофільну” аварійно—рятувальну машину важкого типу.

Спроектували, виготовили і щойно презентували згадану новинку — спеціальну аварійно—рятувальну машину важкого типу (САРМ) — фахівці холдингової компанії “АвтоКрАЗ” на замовлення Міністерства з надзвичайних ситуацій. І хоча, як повідомили власкору “України молодої” у прес—службі холдингу, її головною складовою залишається добре знайома всім вантажівка підвищеної прохідності “КрАЗ—63221”, ідеться про принципово нову техніку, яку в Україні досі не випускали.

Власне, про зібраний під одним “дахом” комплекс, який озброює наших рятувальників майже всім необхідним для допомоги потерпілим від пожеж, стихій і катастроф — зрештою, для ліквідації наслідків подібних лих. Судіть самі. Зі своєрідної “скрині” бійці за лічені хвилини можуть вийняти комплект гідравлічного обладнання з краном—маніпулятором включно, водяний насос, зварювальний апарат, спорядження водолаза та гірничорятувальника, стійкі до дії кислоти костюми і навіть восьмимісний моторний човен.

З урахуванням реального “бойового” досвіду машина пристосована для надання швидкої медичної допомоги і ведення радіаційної та хімічної розвідки. До того ж на всюдиході змонтована автономна стаціонарна електростанція потужністю 30 кіловат. Є ще й переносна, п’ятикіловатна. Для перевезення згаданого “начиння” поодинці доводиться відряджати цілу колону техніки. За умов, коли дорога кожна хвилина, такі маневри, м’яко кажучи, не на користь справі, ефективність якої нерідко вимірюється врятованими людськими життями.

Не кажучи вже про те, що семимісна чотиридверна робоча кабіна САРМу обладнана спеціальними захисними шторками, забезпечує оперативну доставку до місця НП екіпажу, здатного без жодних зволікань задіяти таку багатопланову техніку. А значить, гаяти час на організацію взаємодії, “притирання” один до одного фахівців різного профілю не доведеться. Залишається побажати, щоб приводів для застосування цієї потужної машини з надсучасним обладнанням було якомога менше.

Василь НЕЇЖМАК

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.