Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У кризовій Греції легше знайти роботу, ніж в Україні

[07:14 27 июня 2012 года ] [ Радіо Свобода, 26 червня 2012 ]

Про причини і шляхи подолання економічної кризи Греції досі точаться запеклі дискусії.

Самі ж греки вважають, що решта Європи просто не уявляє ціну, яку вони нині платять за помилки політиків. Розповісти про грецьку кризу зсередини та про те, як її переживають українці, які живуть у Греції, Радіо Свобода попросило голову Товариства української діаспори в Греції Галину Маслюк. 

— Нещодавнє опитування, проведене у країнах Європейського Союзу, показало, що практично всі країни ЄС вважають найбільш працьовитою нацією німців. І тільки греки — себе. Чи це є реакцією на кризу і звинувачення у неробстві?

— Греки працюють багато. Це неправда, що греки ліниві. Якщо взяти найбільш розвинену туристичну галузь, то люди працюють по 12-14 годин. Я не думаю, що так працюють німці. Я не думаю, що це реакція на кризу. Але через клімат, бо тут 360 днів на рік сонце, люди веселі і люблять спілкуватися. Це їхній спосіб життя. Вони заробляють гроші, а потім витрачають їх на те, щоб вийти з сім’єю до таверни. Для них головне — побачити друзів, поспілкуватися з ними.

— Відомо, що існує обмежений робочий тиждень, ранній вихід на пенсію, коли людина дістає повністю пенсію. То, може, в інших галузях працюють менше?

— Те, що Ви говорите, стосується державного сектора. Свого часу він був дуже роздутий і почалися всякі корупційні схеми, коли влаштовували одне одного на роботу. Всі намагалися потрапити у державний сектор, бо там можна було менше працювати і отримувати багато різних надбавок. Зараз це все пообрізали, і державний сектор став не такий привілейований, як він був до того.

— Відомо, що в Греції понад 20 відсотків безробіття, серед молоді — майже половина. Як ще позначилася криза на повсякденному житті греків? Як вплинула криза на зарплати, на пенсії?

— На повсякденне життя вплинула страшенно. Люди не звикли до цього і їм це дуже тяжко. Люди 30-літнього віку не бачать перспективи, вони не бачать, для чого вчитися, чи робити що-небудь взагалі. Навіть люди, які працюють, можуть отримувати по 500 євро. Це — нереальна цифра, на неї абсолютно неможливо прожити. Люди почали міняти квартири і з’їжджатися з батьками.

— Наскільки багато людей з України поїхали у зв’язку із кризою? 

— Ті, що поїхали, уже повернулися. Практично всі українці залишилися тут. Навіть молоді сім’ї з дітьми, які спробували поїхали в Україну на місяць-два, повертаються назад. Вони б із задоволенням залишилися в Україні, але там немає сприятливої ситуації, щоб можна було працювати, жити на зароблені гроші, там, щоб можна було відкрити свою справу. Там їм це не дають робити.

Марія ЩУР

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.