Тектонічні розломи відбуваються у колись монолітному “помаранчевому” сегменті українського парламенту. Вслід за “Нашою Україною”, БЮТ “посипалася” “Народна Самооборона”. Понад половина її представників у парламенті уже перекинулися в ідеологічно протилежний табір, у коаліцію. Кількість луценківських “тушок” може зрости.
Що і чому відбувається у “Народній Самообороні”, якій від роду трохи більше трьох років? Про це — у розмові кореспондента “Високого Замку” з народним депутатом Тарасом Стецьківим.
- Пане Тарасе, чи означають останні події у вашому товаристві, що на політичному проекті “Народна Самооборона” можна ставити хрест?
— Так. Як політичне явище “Народна Самооборона” припиняє своє існування. Після того, як 10 із 18 представників нашої депутатської групи перейшли до команди Януковича, говорити про цю політичну силу нема сенсу. Треба попросити пробачення у виборців за продажних депутатів, які прийшли у Верховну Раду під прапорами “Народної Самооборони”. Задумувалася вона як народний протест, на неї багато людей покладали величезні надії. Не буду зараз говорити, в який спосіб формували виборчі списки, як підбирали кандидатів, але факт залишається фактом: ці люди виявилися нікчемними.
- Чому “Народна Самооборона” не змогла “самооборонитися” від руйнування?
— Із самого початку потрібно було підбирати у команду перевірених достойних людей. Не можна було підходити до цього питання за принципом персональних симпатій і антипатій. Всім відомо, що список формував Юрій Луценко за участю Давида Жванії. Саме Жванія за гроші Партії регіонів тепер перевербував більшість наших депутатів, завів їх у коаліцію. Ті, хто перебував в опозиції до Януковича ще до проекту “Народна Самооборона”, в опозиції до нього і залишилися. Кого провели по списку як випадкових людей, ті й зрадили. Ці люди нічого собою не представляли до того, нічого не представляють собою і сьогодні — їх розміняли за гроші…
- Для кого вигідно розвалити “Народну Самооборону”?
— Йдеться не тільки про “Народну Самооборону”. Напередодні місцевих виборів Партія регіонів зацікавлена у тому, щоб і надалі деморалізувати нашого виборця — того, який готовий голосувати за національно-демократичні сили. “Регіонали” ніби показують: подивіться на цих депутатів від опозиції — які вони примітивні, які вони продажні! Смішно, але факт: ота п’ятірка, яка минулої п’ятниці перебігла у коаліцію, не спромоглася публічно пояснити свою позицію. Це й підтверджує, що основним мотивом, який спонукав їх переметнутися в інший табір, були гроші, які їм заплатили як політичним хабарникам.
- Уся Україна бачила, як під час ратифікації чорноморських угод ваша колишня колега по “Народній Самообороні” Катерина Лук’янова жбурляла яйцями у спікера Литвина. Тепер вона сама “нагострила лижі” у цю “зрадницьку коаліцію”. Чим пояснити таку переміну у поглядах пані Катерини?
— Не знаю, чи Лук’янова переходить у більшість. Але стою на тому: якщо певні особи прийшли в український парламент для того, щоб поправити своє матеріальне становище, то це не має нічого спільного з політикою. Питання лише у тому, хто їх у виборчий список записав… Можна бути у владі, можна бути і в опозиції. Таких випробувань на моєму віку було багато, але ми чомусь не зламалися! Якщо такі люди, як Олег Новиков, який був найближчим сподвижником Юрія Луценка, як Катерина Лук’янова, яка так “героїчно” поводилася під час ратифікації угод, зараз допускають перехід у провладну більшість, то це свідчить про аморальність. Їхні вчинки — деморалізуючий удар по наших виборцях. Але думаю, цей удар переживемо.
- З тими, хто дременув від вас на інший бік барикад, вітаєтеся, спілкуєтеся, п’єте каву?
— Ні, звичайно. Про що з ними розмовляти? Це вже колишні наші товариші. Нічого спільного з ними, принаймні у мене, бути не може. Вони свій вибір зробили — вчинили зраду. А із зрадниками яка розмова?
- Що з’явиться взамін “Народної Самооборони”?
— Не знаю. У нас є фракція “НУ-НС”, яка поки що налічує 58 осіб, у рамках цієї фракції можна вибудовувати тривалу опозиційну діяльність. Працювати з людьми, іти в народ, завойовувати довіру і пробувати у 2012 році реалізуватися на парламентських виборах.
- Юрій Луценко натякнув, що “Народна Самооборона” може влитися “у реальну послідовну опозиційну силу, яка не зраджує своїх ідеологічних переконань”. Очевидно, мав на увазі БЮТ…
— Може, хтось з моїх колег у БЮТ піде. Ті, що не захочуть влитися туди, як на мене, повинні разом з іншими патріотичними депутатами з нашої фракції думати над новою політичною силою чи над об’єднанням різних політичних напрямів. І у співпраці з БЮТ вибудовувати правоцентристське крило українського політикуму. Наявність тих, хто не зраджує, дає нам шанс вибудувати переможну стратегію і в майбутньому усунути із влади всю гидоту.
- Багато розмов про роз’єднану опозицію. На роль нової сили претендує рух, що його очолив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко…
— Вважаю, нові партійно-політичні проекти приречені на невдачу. Ті, що займаються їх створенням, як на мене, діють на шкоду українській справі. Це стосується і Наливайченка.
А тим часом…
У середу Давид Жванія заявив про те, що наступного тижня буде створено депутатську групу “Право вибору”. За його словами, чисельність і деякі прізвища у ній стануть сюрпризом. Точно відомо, що у цю групу, крім самого Жванії, увійдуть Сергій Василенко, Олександр Омельченко, Катерина Лук’янова, Олег Новіков, Іван Плющ.
Іван ФАРІОН
Что скажете, Аноним?
[16:52 23 ноября]
[14:19 23 ноября]
[07:00 23 ноября]
13:00 23 ноября
12:30 23 ноября
11:00 23 ноября
10:30 23 ноября
10:00 23 ноября
09:00 23 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.